Avaleht / In English
logo
     
 
 
<>

Piirkondlik väliõppus MINAS 5

7. oktoober Remniku

7.oktoobril osalesid vabatahtlikud Remnikul toimunud piirkondlikul väliõppusel MINAS 5 (põgenike massilise riiki saabumise hädaolukorra lahendamise õppus). Jõgevamaa Seltsist osalesid. Kaidi Forostovets, Kristiina Õunmaa, Eha Anslan, Anne Kokmann ja Tiina Säälik

keskmine joon

"Kirna 2011"

20.september

20.septembril osalesid meie vabatahtlikud maakondlikul kriisiüksuste ühisõppusel "Kirna 2011". Tegemist oli kadunud inimeste otsimisega maastikul.


Ahelotsingule rivistus. Foto: Tiina Säälik

keskmine joon

Koolitulistamise õppus

Koostöös Lääne-Virumaa politseiga osalesid meie seltsi liikmed simulantidena koolitulistamise õppusel Sõmeru koolis 25.augustil Toimus analoogiline õppus mullu juunis Jõgevamaal Torma koolis toimunud õppusele.

keskmine joon

Rulluisumaraton

21.august 2011, Kasepääl, Jõgevamaal

EPR Jõgevamaa Seltsi oli palutud appi rulluisumaratonile ea valvesse. Seltsist osalesid K.Forostovets, Elme Sälik, Ragnar Vaiknemets, Karl Tamm, Urmas Mikko, Anneli Süld, Kristiina Õunmaa.

keskmine joon

Esmaabi valve

2.-5.juulini olid Tallinnas üleriigilisel laulu-ja tantsupeol esmaabi valves vabatahtlikud Margit Veike, Anneli Süld, Raido Onopa, Elme Sälik.

keskmine joon

IV Kalevipoja rattamaraton

11.juunil toimus Voormaa teedel IV Kalevipoja rattamaraton, kuhu korraldajad olid ka meid appi palunud, et vajadusel esmaabi anda. Seekord oli tegemist väga kuuma ilmaga ja ka traumasid esines palju, seega meie vabatahtlikele oli üritus tubliks katsumuseks. Probleemiks aga oli korraldajatepoolne organiseerimatus, et neid, kes olid viga saanud, ei transporditud abipunktidest ära. – igaüks pidi ise hakkama saama. Paraku olid joogipunktid sellistes kohtades, et isegi koordinaatide ja kaardi olemasolul oli neid raske leida.

keskmine joon

KEAT

17-s KEAT toimus 6-7.juunil 2011Kuremaa järve ääres, Udu talus vastavalt headele traditsioonidele ja meeldivale koostööle eri ametkondade vahel. Osales 9 kooli ja 10 meeskonda Jõgeva maakonnast. Kohale tulnud noored olid eelnevalt omandanud teadmisi ja praktilisi oskusi, mis laagris ka proovile pandi. Läbi selle saadi ka juurde uusi teadmisi.
EPR Jõgevamaa selts oli ette valmistanud erinevad situatsioonid, kus tuli anda praktilist esmaabi. Valdavalt tuldi kenasti toime ja kui juhendajad seltsist pärast oma tähelepanekuid rääkisid ja vigadele viitasid, siis kuulati väga tähelepanelikult.
Laager sujus hoolimata väga kuumast ilmast meeldivalt ja rahulikult.


Kaidi Forostovets valmistamas ette haava simulatsiooni. Foto: Tiina Säälik / Tublid laagrilised. Foto: Tiina Säälik / Kuidas anda esmaabi? Foto: Tiina Säälik.

keskmine joon

Esmaabi valve

21. mail olid EPR Jõgevamaa seltsi ea rühma liikmed M.Veike ja E.Sälik Palal, Jõgevamaa laulu-ja tantsupeol esmaabi valves.

keskmine joon

Kaitseliidu luureretk

13-14.mail viidi Jõgevamaal läbi Kaitseliidu luureretk, kuhu meie vabatahtlikud olid kutsutud appi osutama vajadusel esmaabi. Toimus ka ühes kontrollpunktis esmaabi alane simulatsioon, kus osalejad pidid oskama reaalset situatsiooni lahendada(verejooks, šokk, elustamine).

keskmine joon

Laste päevalaager

Adavere Põhikoolis 30.mail ja 2.juunil toimunud laste päevalaagrit võib lugeda toredasti kordaläinuks, kuna käsitletavad teemad pakkusid lastele suurt huvi.
Laagri eesmärgiks oli tutvustada Punase Risti, propageerida tervislikke eluviise, õpetada esmaabi jm.
Osales kokku 63 õpilast, töö toimus töötubades ja läbi loengute ja praktiliste tegevuste said osalejad palju targemaks. EPR Järvamaa Seltsi sekretär Ulvar Kuningas õpetas kahel päeval esmaabivõtteid, nii teoorias kui praktikas, Päästeameti spetsialist Rainis Punga rääkis suitsuanduri vajalikkusest ja sellest, mida teha, kui on puhkenud tulekahju, vaadati ka vastavat filmi. Konstaabel Üllar Sõmera rääkis teemal "Igal teol on tagajärg". Noored said lähemalt teada seadustest ja huvipakkuvad olid ka konstaabli töövahendid. Psühholoog Jelena Põldsam rääkis toitumishäiretest, miks need tekkivad ja kuidas neid vältida, kuidas kujundada õigeid toitumisharjumusi. Kooliõde Katrin Valejeva oli samas ka praktikas abiks tervislike salatite valmistamisel. Eesti HIV positiivsete võrgustiku Tartu piirkonna esindaja Krista Joosti teema oli loeng-vestlus "narkootikumid, alkohol, suitsetamine ja turvaline seks".
Et ei oleks ainult kuivad loengud, siis neljapäeval, 2.juunil olid osad õpilased Paide ujulas, kus vetelpäästja Asko Pärli õpetas. Kuidas uppujat päästa. Loomulikult nauditi veemõnusid ja enne suve olid saadud teadmised väga olulised. Teine grupp lapsi osales matkal, kus saadi ka teadmisi ravimtaimede kohta.
Tagasiside oli positiivne ja eriti tuleb kiita Adavere PK õpetajate suhtumist toimuvasse, nad olid tõeliselt hingega asja juures ja kaasa mõtlemas, et milliseid teemasid laagris kajastada ja mida teha, et need kaks päeva oleksid nii kasulikud kui ka huvitavad

keskmine joon

Õppereis

4.-7.aprillil osales Tiina Säälik õppereisil Schleswig-Holsteini Punase Risti Seltsi. Koolitusereis toimus eelpool nimetatud projekti raames.

keskmine joon

Regionaalne koolitus

5.-6.veebruaril osalesid Jõgevamaa Seltsi liikmed Viljandis toimunud regionaalsel koolitusel seoses projektiga Eesti Punase Risti valmisoleku loomine põgenike massiliseks sisserändeks".


Foto: Tiina Säälik

keskmine joon
Üles / Oktoober 2013 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Kaidi Forostovets - Lohusuu Vallavalitsus, huviringi juht

Liikmed
Ragnar Vaiknemets - Kaitseliit, valvur

Anneli Süld - Siimuste Lastekodu Metsatareke, kasvataja

Eha Anslan - Lõuna-Eesti Päästekeskus, ennetustöö peaspetsialist

Urmas Mikko - Jõgeva gümnaasium, õpetaja

Sekretär
Tiina Säälik

 
Uudised
2014 aasta tegemised
2013 aasta tegemised
2012 aasta tegemised
2011 aasta tegemised
 
 

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist Facebook