Avaleht / In English
logo
     
 
 
<>

Lohusuu noorte spordipäev

21.septembril Lohusuus

Osales ca 25 noort, ea valves oli K.Forostovets. Üks piiga tuli kiirabiga ära saata, kuna tekkis kahtlus, et tegemist võib olla pimesoolega. Hiljem selgus, et tegu oli kõhuvaevusega mis tekkis söömata-joomata olekust ja energiajookide tarbimisest.

keskmine joon

Jõgevamaa noorte sügisjooksu krossi meistrivõistlused

19.sept Kuremaa terviseradadel

Osales 400 noort, seltsist olid kohal K.Forostovets ja T.Säälik. Esmaabi vajadust ei olnud, paar noort kurtsid peavalu ja ühel hakkas kõhus pistma. Korraldajatele sai tehtud ka märkus, et puudus joogivesi.

keskmine joon

Põltsamaa piirkonna lasteaedade ohutus-ja tervisepäev

16.septembril lasteaias Mari
Osalesid: lasteaialapsed ja koolieelikud, ligikaudu 90 last.

Pipi - K.Forostovets rääkis lastele mürgistustest, ravimite võtmisest(et ise ei tohi ja iga värviline tablett ei ole komm), mida võib ja mida mitte, kodukeemiast – mis see on ja mis võib juhtuda, kui seda juua-süüa jne. Samuti kuhu helistada, kui on midagi juhtunud. Tegemist oli ringõppusega, kus oma teadmisi jagasid ka politsei ja päästeameti esindajad.

Samalaadne üritus, Jõgeva piirkonna lasteaedade ohutus-ja tervisepäev toimus 18. septembril Jõgeval Spordihoones Virtus, kus osalesid Jõgeva piirkonna lasteaedade lapsed, ligikaudu 150 last. Kohal oli K.Forostovets Pipina.


Pipi lasteaialastele rääkimas. Foto: Tiina Säälik

keskmine joon

Oska ohutult – turvalisuspäev

8.septembril Põltsamaal

Osalesid: ca 140 last, noort ja täiskasvanut Põltsamaa piirkonnast
K.Forostovets tegutses kohapeal Pipina, kes tutvustas esmaabi, mis see on ja mida teha, kui on juhtunud õnnestus. Üritusel olid osalemas ja politsei ja päästeameti esindajad.

keskmine joon

Eesti meistrivõistlused jalgrattasõidus

31.august ja 1.september Jõgevamaal, Palamuse vallas

Ea valves olid Elme Sälik, Margit Veike ja Sirje Vasemägi

keskmine joon

Tartu rulluisumaraton

25.august Jõgeva - Tartu maanteel

Ea valves olid: Ingrid Nuga ja Sirje Vasemägi

keskmine joon

IRL suvepäevad

24.–25. augustil Voorel

Esmaabi valves oli 2 inimest (Margit Veike ja Pille Kaarepere) Üritus toimus rahulikult ja erilisi intsidente ei toimunud.

keskmine joon

Kalevipoja rattamaraton

24.august 2013

Esmaabi valves 4 inimest (Merilin Pajuste, Katrin Loss, Pille Kaarepere ja Margit Veike) Toimunud võistlusel tuli tavapäraselt anda lihtsamat esmaabi – plaasterdused, marrastused, külmakoti kasutamine jms.

keskmine joon

Kohalike omavalituste juhtide ja esindusisikute koolitus-ja õppepäev

14.august Udu talus Jõgevamaal

Esmaabi valves oli 2 inimest(E.Viitkin, I.Nuga), lisaks sellele õpetas Ene Viitkin ka kohalolnutele esmaabi.

keskmine joon

Lauri Ausi-le pühendatud jalgrattasõit, võistlus ja matk

21.juuli Luual, Palamuse vallas

Kohal oli 100 inimese ringis. Seltsist oli I.Nuga. Abi anda ei tulnud. Kõik sujus kenasti. Maakonnalehes "Vooremaa" oli ka meid hea sõnaga meeles peetud.

keskmine joon

Noorkotkaste ja kodutütarde suvelaager

19-21. juuli Udu talus, Palamuse vallas

100 inimest, seltsist ea valves K.Forostovets. 20.kohal ka T.Säälik. Abi tuli anda villide puhul, plaasterdamise, kriimustused, peavalu, 2 last tuli koju saata kõrge palaviku tõttu ja kohale tuli kutsuda ka kiirabi, kuna üks noormees hüppas hooletult pea ees vette. Õnneks piirdus asi vaid plaasterdamisega.

keskmine joon

4H laager

15.-18.juuli Jõulumäel, Pärnumaal

Traditsiooniliselt on meie esindajat kutsutud 4H laagrisse ea tutvustama ja ka ea valvesse. Seltsist osales K.Forostovets. Noori ja lapsi laagris 200. Tuli panna plaastreid, pinnud olid mõnel käes, marrastused, kõhu-ja peavalu kaebused. Samuti psühholoogilised probleemid – konfliktid ja ka koduigatsusest tekkinud närvilisus.

keskmine joon

Öötantsupidu

12-13.juuli Kuremaal, Jõgeva vallas

Seltsist olid ea valves S.Vasemägi, I.Nuga, E.Viitkin ja M.Pajuste. Ea vahendeid kulus päris palju- palju plaastreid, samuti glükoosi, 1 külmakott, 3 elastiksidet, haavade hooldusvahendit, külmageeli ja –spreid. Eelproovides ja tantsupeol kokku oli osalejad-publikut ca 600 inimese ringis.

keskmine joon

I Jõemaraton

13.juuli Põltsamaa

Kohal oli R.Vaiknemets, et vajadusel anda ea-d. Kõik sujus probleemideta. Osalejaid oli maratonil 35, lisaks nende abilised, ca 20in.

keskmine joon

Politsei laager noortele

9-11.juuli Kamaris, Põltsamaa vallas

Noored, kes alaealiste komisjonist nö läbi käinud ja ka tavanoored, kokku 100 inimest. Ea-d tutvustes ja ea valves oli K.Forostovets. Tuli panna mõned plaastrid.

keskmine joon

Noortekeskuses ea tutvustus

5.juuli, Saduküla

Kohal 8 inimest. Läbi siis K.Forostovets.

keskmine joon

Kohal 8 inimest. Läbi siis K.Forostovets.

28-30.juuni

Osaleja seltsist: I.Nuga
Pärnu selts kutsus meie vabatahtlikke endale appi. Kahjuks on suvel kõik väga hõivatud aga üks vabatahtlik siiski sai abiks olla.

keskmine joon

EA rühma psüh ea koolitus

Tartus 15.juunil

Osalesid: K.Loss, S.Vasemägi, A.Kokmann

keskmine joon

Naiskooride laulupäev "Nüüd on ilus elada"

8.juuni 2013. Intsikurmu, Põlvamaa

Osalejad seltsist. A.Kokmann, M.Pajuste, E.Sälik, K.Loss
Taas kutsus naislaulu selts meid oma üritusele ea valvesse, see näitab, et meiega ollakse rahul ja meie inimesi ja nende teadmisi-oskusi saab usaldada.
Esmaabi anda tuli üsna rohkesti, ennekõike kuuma ilma ja kõrvetava päikese tõttu. Samuti plaasterdamised.
Osales üle 1000 laulja ja pillimängija, + publik.

keskmine joon

Ööjooks

Rakvere, 7.juuni 2013.

Osalejad seltsist: P.Kaarepere, M.Pajuste, T.Lall, M.Veike
Ööjooks on väga positiivne kogemus juba teist aastat, meid kaasati ka korraldustoimkonda, kus sain tutvustada Jõgevamaa Seltsi ja kogu suhtumine meie vabatahtlikesse on äärmiselt positiivne ja meeldiv olnud.
Vabatahtlikud olid joogipunktides, kus mõnel korral tuli kasutada külmageeli ja plaasterdada. Jooksul osales kokku ligikaudu 8500 inimest.

keskmine joon

Jõgevamaa laste ja noorte tantsupidu "Elu kui muinasjutt"

2.juuni 2013, Palamuse

Osalejad seltsist: E.Sälik, P.Kaarepere, I.Nuga, M.Pajuste, M.Veike, T.Lall Ea valves oli väga palju tööd: palju plaasterdamisi, päikesepõletuse ja ülekuumenemise leevendamine, joogivee jagamine halva enesetunde puhul, väiksemate haavade puhastamine, liigese vigastuse puhul külmageeli kasutamine. Osalejaid ligikaudu 500.

keskmine joon

Lastekaitsepäev

1.juuni 2013, Põltsamaa

Osaleja seltsist: K.Forostovets
K.Forostovets kehastus üritusel Pipiks, et lastepäraselt edasi anda ea teadmisi. Üritus möödus rahulikult ja õnneks polnud kellelegi esmaabi vaja anda. Orienteeruvalt võis osaleda 100 inimest.

keskmine joon

Lastekaitsepäev

1.juuni 2013, Jõgeva

Osalejad seltsist: I. Nuga, M.Pajuste
Toimus lastekaitsepäev Jõgeva kesklinnas, kus esmaabi ei vajatud. Kella 10-12-ni kestnud üritusel osales ca 15o inimest. Meie vabatahtlikud jagasid õhupalle, helkureid, puugieemaldajaid ja PR teemalisi voldikuid. Samuti vastasid esmaabi teemalistele küsimustele ja näitasid lihtsamaid ea võtteid.

keskmine joon

Kaitse end, aita teist

30-31.mai Udu talus Jõgevamaal

KEAT toimus Jõgevamaal juba 19-ndat korda ja vastavalt traditsioonidele lõpetas õppeaasta jooksul väldanud koolitustsükli kahepäevane lõpulaager, kus siis osalevad õpilased said oma teadmisi ja oskusi kontrollida.
Esmaabi vallas oli ette valmistud kaks punkti: ühes oli neiu löönud kirvega jalga ja teises oli teadvuseta kannatanu. Olin ise teadvuseta kannatanu punktis ja 12 meeskonna näitel nägi väga erinevat suhtumist nii teadmiste kontrolli kui ka kannatanusse. Üldpilt oli positiivne aga oli ka selliseid noori, kes olid täiesti ükskõiksed. Kuna pidin ka tegevusele andma hinnangu, siis lähtusin eelkõige sellest, milline on noorte empaatiavõime ja soov ning aktiivsus üleüldse osaleda.
Koolides toimusid esmaabi alased koolitused, mille läbis maakonnas kokku 116 õpilast. Laagris osales 12 meeskonda(108õpilast), kokku koos juhendajate ja korraldajatega 130 inimest.


Foto 1: Laager oli tõsiseks õppimiskohaks. Foto: Tiina Säälik
Foto 2: KEAT-i korraldusmeeskond.

keskmine joon

Jõgeva rattaralli

25.mai Jõgevamaa teedel

Esmakordselt toimunud rattarallile paluti meie vabatahtlike appi ea valvesse. Osalesid Margit Veike, Elme Sälik, Anne Kokmann, Ingrid Nuga, Merilin Pajuste, Katrin Loss Rattarallil oli magneesiumi tahtjaid, mõned plaasterdused, katkestajate bussis tuli tegeleda kukkunud ratturiga, finišis oli ka üks soome rattur, kes oli korralikult nö "külje maha pannud" ja marrastused ning haavad käel ja põlvel olid päris tõsised.

keskmine joon

Jõgeva kevadlaat

25.mail Jõgeva kesklinnas

Traditsioonilisel kevadlaadal olid seltsi vabatahtlikud esmaabi valves ning tutvustasid seltsi tegevust.
Kohal olid: ea rühma liikmed Kristiina Õunmaa, Urmas Mikko Vabatahtlik Toomas Herman.


Kevadlaadal Jõgeval. Foto: Katrin Loss

keskmine joon

Koostööõppus Tartumaal

23.mai

EPR Tartu Selts kutsus meie vabatahtlikke appi simulantideks koostööõppusel. Olukorraks oli lennuõnnetus ja sellega kaasnev olukord.
Seltsist osalesid simulantidena Kaidi Forostovets, Katrin Loss, Hadji Forostovets, Kristjan Jukk, Anne Kokmann, Tiiu Metsalu, Jan Forostovets.


Koostööõppus. Foto: Katrin Loss

keskmine joon

Noorkotkaste ja kodutütarde luureretk

10-12.mai Sõõru karjääris, Saare vallas Jõgevamaal

Seltsist osales retkel Kaidi Forostovets , kes valmistas ette ea punkti retkel ja andis ka vajadusel esmaabi. Osales üle 60 noore.

keskmine joon

Luunja tervisepäev

9.mai, Tartumaal , Luunjas

Luunjas toimus Tervisepäev, kus oli väljas pommirühm oma asjadega, päästeamet õpetas kasutama tulekustutit, kohale oli toodud ka pöörlev auto, politseil oli ülespandud rada, kus noored läbisid rada algul ilma prillideta, hiljem prillidega, et tunda mis tunne oleks joobunult seda teha, suurematele noortele (alates 4 kl) tegi Tartu Punane rist töötuba, kus õpetati esmaabi võtteid, väikestele olin kohal Kaidi Forostovets Pipina ja räägiti raamatust  OSKA OLLA ( lapsed said kommi ja punase risti õhupallid ning lasteaiale sai ka 10 raamatut Oskame olla.
Väiksemate laste töötoast käis läbi 80 last vanusest 3-9a.-ni.

keskmine joon

Projekti Iga üks turvaliselt 12.klassi lõpulaager

7.mai, Pühajärvel

Projekti lõpulaagris oli Jõgevamaa Seltsil ette valmistatud kaks ea punkti ehk töötuba, kus osalevad koolid pidid lahendama situatsiooni vastavalt õpitud teadmistele. Ühes punktis oli teemaks elustamisvõtted ja teises lahtine haav ning kontaktivõimetu kannatanu.
Seltsist osalesid Tiina Säälik ja Tiiu Metsalu vaatlejatena, punktides Kaidi Forostovets ja Anne Kokmann ning vabatahtlikud simulandid Kaupo Metsalu, Hadji Forostovets ja Inna Akulitš.
Jõgevamaalt osales 3 kooli – Jõgeva Gümnaasium, O.Lutsu Palamuse Gümnaasium ja Mustvee Vene Gümnaasium. Seltsi koolitusi soovisid Palamuse Gümnaasium ja Jõgeva Gümnaasium – kokku 24 õpilast.
Alljärgnevalt projekti koordinaatori, Kai Kuuspalu (Maanteeametist) kiri:

Tere hea koostöömeeskond! Meie ühise projekti lõpetav ohutuspäev on väga edukalt selja taga. Suured tänud kõikidele tegijatele ja abilistele! Üks väga suur tegu ja vajalik asi on taas tehtud ning juba (sic!!!) küsitakse uue korra järele. Palun kindlasti saatke tänusõnad edasi kõikidele panustajatele, kes antud meililoendis ei ole.
Osalemas oli meid siis 156 inimest, kellest noori oli 99, ülejäänud nende juhendajad , koolitajad, külalised (minu kolleegid üle Eesti ja kaks lääne regiooni noorsoopolitseinikku ka) bussijuhid jm abilised.  Kolleegide tagasiside oli ka väga kiitev! Erilisuse poolest tõsteti esile Marina foorumteatrit ja esmaabi simulatsioone – töötubasid. Väga hariv ja uudne oli nende jaoks tervisetöötoa lisamine muule ohutusele! Seda toodi kohe kõigepealt esile. Meie koostööd nähti ja tunnustati.


Lõpulaagris tuli osata anda esmaabi. Foto: Tiina Säälik / Laager algas autoavarii simulatsiooniga. Foto: Tiina Säälik

keskmine joon

Koolinoorte maakondlik jooksuvõistlus

8.mail Kuremaa terviseradadel

Maakondlikul jooksuvõistlusel olid ea valves Kaidi Forostovets ja Ingrid Nuga. Osalejaid õpilasi oli ligikaudu 200.
Kohapeal antud abi: ülekuumenemisel joogivee pakkumine, jahutamine, pikutamisvõimalus varjus, glükoositablettide andmine nõrkuse puhul, väiksemate haavade puhastamine ja plaasterdamine, liigese välja väänamisel külmageeliga määrimine või ühekordse külmakoti kasutamine, rõhksideme tegemine. Abivajajaid vähemalt 10.

keskmine joon

Ohvriabi tegevusega tutvumine esmaabi rühma liikmetele

6.aprillil 2013 Jõgeval Rohu 6-18

Osalesid: P.Kaarepere, M.Pajuste, I..Nuga, E.Anslan, S.Vasemägi, E.Sälik, U.Mikko, K.Forostovets, T.Metsalu, E.Ojaperv, K.Loss, T.Säälik ja ea rühma liikmeks saamisest huvitatud vabatahtlik T.Herman.

Läbi viis L.Avtomonov Valga Ohvriabist.

Kuna Jõgeval toimus samal ajal Ohvriabi töötaja vahetus, siis palusime oma tööd tutvustama Valga Ohvriabi töötaja Laida Avtomonovi. Planeeritud paaritunnisest koosviimisest jäi aga väheks, Laida oli ette valmistanud kaks slaidiprogrammi – Ohvriabi tutvustus ja kriisimeelespea. Teemad olid elulised ja väga palju esitati ka küsimusi, sest ikka leidus kellelgi isiklikke küsimusi või ka oma kogemusi, tekkis elav vestlusring. Laida Avtomonov on väga hästi oma temaatikaga kursis ja meie vabatahtlikud olid kohtumisega väga rahul. Saadi huvitavat infot ja ka statistikat, milliste probleemidega pöördutakse Ohvriabisse ja kuidas sealsed töötajad saavad inimesi aidata.


Koolitusel tekkis ka elav arutelu käsitletud teemadel. Foto: Tiina Säälik

keskmine joon

Kalevipoja uisumaraton

2.veebruar 2013, Mustvees, Jõgevamaal

Osalejad seltsist: Kaidi Forostovets, Margit Veike, Elme Sälik, Pille Kaarepere, Tea Lall, Eha Anslan, Merilin Pajuste, Tiina Säälik, vaatlejatena vabatahtlikud Ingrid Nuga ja Tiiu Metsalu. Orienteeruv kohalolnud inimeste arv 250.

2.veebruariks oli EPR Jõgevamaa esmaabi rühma liikmeid kutsutud appi ea valvesse Mustveesse, kus toimus Kalevipoja uisumaraton. Tänavu läks seoses heade ilmaoludega väga hästi – nimelt oli uisuraja kvaliteet ülihea ja ei juhtunud ka ühtegi märkimisväärset kukkumist ega traumat. Loomulikult oli vaja anda abi: mõned hõõrdumisega tekkinud villid, külmakotid kergema kukkumise puhul haiget saanud kohale. Valves oli ka kiirabi. Kogu ürituse organiseerimine oli väga hea, kuna vajati abi ka staabi töös, siis seal koordineeris meie vabatahtlike tööd(kes kus on, millisel kelgul kaasas sõidab, millal on vahetused jne) Kaidi Forostovets.
Kaasas olnud vabatahtlikud olid vägagi elevil ja neil on soov edaspidi saada ka ea rühma liikmeteks, läbida koolitusi ning samuti osaleda rühma töös.
Meie vabatahtlikud olid kutsutud ka 18.veebruaril Mustvees toimunud tänuüritusele, kus kohalolnuid ka meenetega meeles peeti.


Margit Veike valmis minema andma esmaabi uisumaratonil. Foto: Tiina Säälik

keskmine joon

Noorkotkaste ja kodutütarde ülemaakondlik talvelaager

22-24.veebruar 2013 Laiuse Põhikoolis Jõgeva vallas

Osales 48 õpilast.
Seltsist oli kohal ea valves K.Forostovets.
Ürituse jooksul ei olnud vaja anda esmaabi.

keskmine joon

Jõgevamaa koolinoorte suusatamise meistrivõistlused

Kuremaa terviseradadel Jõgeva vallas, 21.veebruar 2013

Osales 144 last 15-st koolist+ õpetajad, korraldajad.
Seltsist: ea valvesse oli palutud K.Forostovets.
Ka see spordisündmus möödus nii, et kellelegi polnud vaja abi anda

keskmine joon

Kelgushow Talvetrall, omavalmistud kelkude võidusõit

Laiuse mäel, Jõgeva vallas, 9.veebruar 2013

Osales. Ligikaudu 100 inimest.
Seltsist.: K.Forostovets, M.Veike, M.Pajuste.
Meie vabatahtlikud olid kohal, et vajadusel anda esmaabi. Üritus möödus rõõmsalt ja rahulikult, inimesed olid ettevaatlikud(võidusõitjatel näiteks oli kiiver kohustuslik) ja Punase Risti abi ei vajatud.


Talvetrall Laiuse mäel.

keskmine joon

 

Üles / Oktoober 2013 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Kaidi Forostovets - Lohusuu Vallavalitsus, huviringi juht

Liikmed
Ragnar Vaiknemets - Kaitseliit, valvur

Anneli Süld - Siimuste Lastekodu Metsatareke, kasvataja

Eha Anslan - Lõuna-Eesti Päästekeskus, ennetustöö peaspetsialist

Urmas Mikko - Jõgeva gümnaasium, õpetaja

Sekretär
Tiina Säälik

 
Uudised
2014 aasta tegemised
2013 aasta tegemised
2012 aasta tegemised
2011 aasta tegemised
 
 

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist Facebook