Avaleht / In English
logo
   
 
 

EPR Raplamaa Seltsi seletuskiri 2018.a. tegevuste kohta

Koostanud: EPR Raplamaa Seltsi sekretär Sandra Mägi

Loe tervet 2018 aasta seletuskirja siit - EPR Raplamaa Seltsi seletuskiri 2018.a. tegevuste kohta (pdf)

Üles / 14. Mai 2019 /
keskmine joon

Sinu käed päästavad elu

Eestis sureb igal aastal inimeste juuresolekul südame äkksurma kuni 700 inimest. Kiirabi statistika näitab, et keskmiselt ainult 30% juhtudest kasutavad juuresviibijad enne kiirabi tulekut elustamisvõtteid. Kuid ellujäämise võimalus on alla 10% kui elustamisvõtteid kohe ei rakendata. 16. oktoober on Eurooopas südame taaskäivitamise alane teavituspäev. Sellel päeval oli võimalus ise abivajajat aidata - kõik soovijad said mannekeeni peal proovida elustamist. Raplamaa Selts oli koos nukkudega kohal Rapla Vallavalitsuses, Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis, Rapla Riigmajas ja Konsumis. 17. oktoobril olime Märjamaa Gümnaasiumis. Kahe päeva jooksul proovis mannekeenil elustamist 200 inimest.

Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu

Üles / 25 . Oktoober 2017 /
keskmine joon

EPR Raplamaa Seltsi 2016 a. tegevuse SELETUSKIRI

Oma töös lähtub EPR Raplamaa Selts juhatuse koosoleku otsustest ja EPR põhikirjast. Seltsi juhatus on 5 liikmeline. 2016.a aastal toimus 5 juhatuse koosolekut. Kõik koosolekutel vastu võetud otsused on ellu viidud kooskõlas EPR põhikirja ja EPR põhiprintsiipidega.

Loe tervet 2016 aasta aruannet siit - EPR Raplamaa Seltsi 2016. .a tegevuse SELETUSKIRI (pdf)

Üles / 17. Märts 2017 /
keskmine joon

Lastelaager Juurus

22.-23. märts 2016 korraldas EPR Raplamaa Selts laste päevalaagri Juuru valla lastele. Laagri esimene päev toimus Juuru rahvamajas. Esimest päeva alustasime nagu ikka tutvumisega, millele järgnes Punase Risti tutvustus, mille raames said lapsed teada nii Punase Risti märgi tähendusest, PR põhiprintsiipidest kui ka EPR tegevusest lähemalt. Päev jätkus esmaabi teooria ja praktikaga. Mille käigus läbisime olulisemad ja lapsi huvitanud esmaabialased teemad. Harjutasime haavade sidumist sidemega ning plaastri kasutamist. Vahelduseks vaatasime läbitud teemade kohta ka filme. Et vahepeal natuke ennast liigutada toimusid laste enda eestvedamisel mitmed erinevad ühised ringmängud ja ettevõtmised.

Peale lõunasööki Juuru Gümnaasiumi sööklas tuli külla Kaarli Hambakliiniku hambaarst dr Liis Talvik. Tema vestles lastega hambatervise teemadel. Iga laps meisterdas omale hambakella, kuhu märgiti millal ja mida oleks vajalik süüa, et hambad oleksid korras. Hambaarsti käest said kõik lapsed said omale ka vastava tunnistuse ning hammastele tervisliku närimiskummi.

Teine päev algas sõiduga Valtu spordihoone ujulasse, kus meid ootas Päästeameti ennetaja Marju Tamsalu. Lapsed said harjutada päästerõnga ning viskenööri heitmist uppujale; päästevesti kasutamist ning sellega vees püsimist; ohutut vettehüppamist. Selgus, et vees on palju ohtusid, mida oleks parem vältida kui nendesse sattuda. Enne ja peale õppust oli lastel aega ka lbasseinis niisama veemõnusid nautida. Päeva teise poole veetsime Raplamaa päästeosakonnas, mille õppeklassis viis Toomas Tõnisson läbi lastele Otsi Otti koolituse. Lapsed said õppida erinevaid metsatarkusi - kuidas oleks õigem metas käituda, mida teha enne kui metsa lähed, mida metsa minnas kaasa võtta, mida teha eksimise korral, kuidas enda asukohast märku anda, kuidas leida õigeid ilmakaari, mida teha kui oled sunnitud jääma metsa pikemaks ajaks. Kõik lapsed said õues proovida kuidas erinevate käepäraste vahenditega metsas tuld teha, kui oled sunnitud jääma metsa ööseks või kui vaja enda asukohast märku anda.

Laagri pidulik lõpetamine toimus ühise kringli söömisega. Kõik osalenud lapsed jäid laagriga rahule ning olid kurvad, et laager nii ruttu läbi sai.

Üles / 20. Aprill 2016 /
keskmine joon

EPR Raplamaa Seltsi 2015 a. tegevusaruanne

EPR Raplamaa Seltsi 2015 a. tegevusaruanne (pdf)

Üles / 14. Märts 2016 /
keskmine joon

Rapla laste päevalaager 29. ja 30. detsember 2015

Seekord toimus lastelaager teisiti. Toimus kaks 1-päevast laagrit, et veel enne aastavahetust suudaksime pakkuda tegevust suuremale arvule lastele.

Hommik algas ühise tutvumisringiga. Seejärel rääkisime Punase Risti organisatsioonist ning vaatasime selle teemalisi videoid. Põhiosa hommikupoolikust kulus esmaabi õppimiseks. Vaatasime esmaabi videoid, rääkisime põhilistest esmaabi reeglitest ning harjutasime üheskoos plaastri panemist ning sidemetega sidumist. Kõik lapsed tegid õhinal kaasa ja olid väga põnevil.

Pealelõunal sõitsime Sillaotsa muuseumisse. Kogunesime näituseküüni, kus muuseumipedagoog rääkis vanadest jõulukommetest rahvakalendri järgi ja mängis lastega mitmeid mänge. Külas käisid jõulusokk ja jõuluhani, pugesime läbi looga alt, "lõime kingsepal silma peast välja" ja mängisime palju muid vahvaid vanu eesti rahvamänge. Valmistasime kuivviltimise teel jõuluehteid ning külastasime näitust "Tule tulemine", jõime üheskoos taimeteed ja maitsesime jõulukooki. Edasi läksime õue, kus tegime ise mesilasevahast küünlaid ning püstkojas lõkketule ümber valasime grupi nimel õnne. Lapsed said kaasa omavalmistatud ehted ja küünlad. Raplamaa Seltsile jäi laagrist mälestuseks ühiselt valatud grupiõnned.

Üles / 20 . Jaanuar 2016 /
keskmine joon

Heategevuslik loterii Raplamaa jõululaadal

Esmakordselt korraldas Raplamaa Selts heategevusliku loteriid. Loteriil oli võimalik 1 euro eest võtta õnneloosi. Iga loos võitis. Loosi auhindadeks olid seltsile annetatud uued jõuludega ning talvega seotud kaubad – jõuluehted, jõulutuled, jõulukaunistused, lumelabidad, laste liulauad, plastsuusad jm. Loterii tulu oli 242 eurot ja 10 senti. Mitmed inimesed ei soovinud loterii auhinda, vaid jätsid raha annetuseks või soovisid maksta loterii eest suuremat hinda. Loterii tulu läheb vastavalt juhatuse otsusele lastelaagrite korraldamiseks. Suur tänu kõigile loterii ostjatele! Tänu teile saame abistada suuremat hulka lapsi.

Heategevuslik loterii Raplamaa jõululaadal

Üles / 20 . Jaanuar 2016 /
keskmine joon

Lastelaager Kaiu valla lastele

21.- 22. oktoober 2015 korraldas EPR Raplamaa Selts laste päevalaagri Kaiu valla lastele. Laagris osales kokku 15 last 1.-4. klassist.

Kahe päeva jooksul oli väga palju põnevaid ja õpetlikke tegevusi. Tutvusime Punase Risti tegevusega, õppisime esmaabi ja harjutasime esmaabi andmist, Valtu ujulas õppisime veeohutust, kuulasime metsatarkuseid. Lisaks käisime bowlingut mängimas ning saime mahti meisterdada omale stressipalli. Nagu juba traditsiooniks saanud, siis toimus laagri pidulik lõpetamine ühise kringli söömisega. Kõik osalenud lapsed jäid laagriga rahule ning olid kurvad, et laager nii ruttu läbi sai.

Suur tänu abi ja kaasalöömise eest päästeameti ennetajale Marju Tamsalule, Toomas Tõnissonile ning toredale bussijuhile Roland Laanemetsale.

Üles / 30 . Oktoober 2015 /
keskmine joon

Raplamaa koolinoorte liikluskonverentsi esmaabi õpituba

15. oktoobril 2015 toimus esmakordselt Raplamaal Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi aulas Rapla politseijaoskonna ja Maanteeameti poolt korraldatav noorte liikluskonverents 9.-12 klassi õpilastele. Konverentsile olid oodatud Rapla maakonna üldhariduskoolide ja ametikoolide õpilased ning õpetajad. Päeva esimesel poolel toimusid liikusohutusalased loengud ning pealelõunal õpitoad, kus oli turvavöö simulaator , pöörlev auto – liiklusõnnetuse imiteerimine ja selle järgnev autost väljumine, kokkupõrke hetkel inimkaalu massi arvutusstend, peatoestend , katsed alkomeetriga, alkomüüdid, Päästeameti varustuse tutvustus, abi kutsumise harjutamine, raudteeohutuse teema kõik mootorrattaga sõitmisest, kõik jalgrattaga sõitmisest (varustus, jalgratta korrashoid), tehniliselt korras auto (rehvid, tulede kasutamine jms),  mida saan mina teha ohutumaks autosõiduks, liikluskasvatus koolis (õppevahendid, näpunäited koolis liiklustungide läbiviimiseks jne), sõidukite ümberehitus. Raplamaa Seltsi ülesandeks oli esmaabi õpetamine. Meie õpitoas said õppida mannekeenidel elustamist, harjutada AED kasutamist ning vastuse erinevatele esmaabialastele küsimustele.

Raplamaa koolinoorte liikluskonverentsi esmaabi õpituba

Foto: Lääne Prefektuur

Üles / 30 . Oktoober 2015 /
keskmine joon

Ohutuspäev Vilivere külaplatsil

10. oktoobril toimus Raplamaa politseijaoskonna poolt läbi viidud ohutuspäev Vilivere ja sellega piirnevate külade elanikele. Oma tegevusi tutvustasid Rapla politsei ja päästeamet, Tamrex, Häirekeskus, PERH kiirabi, demineerimisgrupp, Naabrivalve, Naiskodukaitse.

Raplamaa Seltsi telgi all said kõik huvilised harjutada nii täiskasvanu kui ka lapse elustamist Lapsed said proovida sidumist ning plaastri panemist. Need, kes julgesid proovida said omale helkuri. Lisaks said kõik lapsed kaasa esmaabiraamatu "Aita Jussi".

Ohutuspäev Vilivere külaplatsil

Üles / 30 . Oktoober 2015 /
keskmine joon

Kaiu valla eakate esmaabitund

6. oktoobril toimus Kaiu valla eakate traditsiooniline koosviibimine. Ühiselt õnnitletakse sünnipäevalapsi ning alati kutsutakse külla inimene, kes õpetaks eakatele vajalikke oskuseid. Seekord oli küllakutsutuks Raplamaa Seltsi sekretär. Seltsi sekretär pidas eakatele 60 minutilise esmaabiloengu. Räägitud sai põhilisematest esmaabivõtetest ja nende puhul käitumisest – haavad, põletused, põrutused, luumurrud.

Kaiu valla eakate esmaabitund Kaiu valla eakate esmaabitund

Üles / 30 . Oktoober 2015 /
keskmine joon

Raplamaa päästeosakonna õppus

10. septembril osalesid 3 Raplamaa Seltsi ea-rühma liiget Rapla päästeosakonna õppusel "kannatanutena". Legendi järgi oli tegemist korrusmaja põlenguga ja kannatanuid tuli asuda päästma korrusmaja keldrist. Kõik kannatanud olid saanud tugeva süsihapegaasi mürgistuse ning üks kannatanu oli lisaks veel tules saanud põletushaavu kätele. Tegelikult toimus kogu sündmus päästeosakonna all asuvas endises pommivarjendis. Seekordne ülesanne nõudis julgust ja enese ületamist. Pommivarjendis oli pilkane pimedus ning paks suits. Suitsumasin oli enne õppust ruumides töötanud juba 2 tundi ning näha ei olnud isegi omaenese varbaid. "Kannatanud" olid väga tublid, sest päästmist tuli neil oodata enam kui tund aega.

Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus Raplamaa päästeosakonna õppus

Üles / 14 . September 2015 /
keskmine joon

Lastelaager Valgus

17.-18. juuni 2015 toimus laager Valgu piirkonna lastele. Laagris osales kokku 32 last. Esimene päev toimus Valgu Põhikooli ruumides. Päeva alustasid lapsed esmaabikoolitusega, mis kestis kuni lõunani. Pealelõunal jagati lapsed gruppidesse ning toimus esmaabiteater. Iga grupp valis omale välja esmaabisituatsiooni mida lahendama hakata. Kõik kes mängisid kannatanuid, said peale ka vastava simulatsiooni, mis tegi näitlemise eriti põnevaks. Kui algul ei tahtnud etendused väga välja tulla, siis pärast esimest esinemist tulid pea kõik grupid veel kord lavale uue lavastusega. Peale seda said lapsed meisterdada koos õpetaja Tiina, Maarika ja Enega vahvaid kukerpallitajaid ning meisterdati ühiselt värvi sudoku. Lisaks toimusid veel mitmed erinevad sportmängud õpetaja Ene juhtimisel. Päeva lõppedes said kõik meeskonnad omale auhinnad. Päev lõppes ühise grill õhtusöögiga.

Teine päev algas külastusega Klaasimuuseumi, kus õpiti tundma klaasi tootmise ajalugu ning tutvuda väga vahvate ajalooliste klaasipuhumisevahenditega. Lisaks võttis lapsi vastu kõrval asuv Klaasikoda, kus lapsed said näha kuidas toimub klaasist esemete valmistamine. Pealelõuna veetsid lapsed Rapla politseijaoskonnas, kus lapsi võtsid vastu Raplamaa noorsoopolitseinikud, kes tutvustasid lastele politseimaja ja oma tööd. Lapsed said oma teadmised proovile panda liikluse tundmises. Toimus Kuldvillaku mäng, kus sai teadmisi proovile panna nii politsei, pääste kui ka esmaabi küsimustes.

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Raplamaa riskilaste laager Karitsas

15.-16. juuni toimus Karitsa jahibaasis Raplmaa riskilaste laager. Tegemist oli terve õppeaasta kestnud projekti lõpplaagriga. Laagris osalesid 9 valla 70 last.

Laagri esimesel päeval toimus ringõppus, milles osalesid EPR Raplamaa Selts, politsei, päästeamet, Maanteamet, Häirekeskus, Kodaniku kaitse selts. Igas punktis said lapsed erinevaid vajalikke ohtusalaseid teadmisi. Raplamaa Selts korraldas 2 esmaabipunkti. Ühes punktis olid kannatanud, kellel oli võimalik käeluumurd, sinikas ning ninaverejooks. Teises punktis oli minestanud ning põletuse saanud käsi. Lapsi nendes puntkides ei hinnatud, tegemist oli õppimisega. Kõigepealt pidid lapsed ise olukorra proovima lahendada ning seejärel andis punktis olnud kohtunik tagasisidet mis läks halvasti ja mis hästi ning mida oleks pidanud tegema teisiti. Üldisi laste teadmisi võib hinnata heaks. Ükski grupp ei suurendanud vigastusi ning tegelikult olid vajalikud teadmised lastel olemas. Kahjuks puudus julgus neid teadmisi valju häälega välja öelda ning kasutada. Loodetavasti said nad nüüd juurde julgust vajadusel oma teadmisi reaalselt kasutada.

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Raplamaa KEAT 2015

1.-2. juuni toimus Karitsa jahibaasis Kaitse end ja aita teist laager, Rapla maakonna koolide 6. klasside õpilastele. Laagris läbiti praktilistest harjutustest koosnevad võistlused, mängud ja õppused. Laagris osales 11 maakonna kooli, kokku 13 meeskonda.

Esimesel päeval toimus ringõppus, kus oma punkte viisid läbi erinevad asutused. Esmaabipunktides tuli lastel lahendada 2 ohusituatsiooni, mille raames tuli ennast proovile panna erinevate vigastuste puhul abi andmises. Ühes punktis oli olukord kus osa lapsi kasutades seda, et keegi nende järgi ei vaata on lõkke ääres põletanud oma keha ja suurest ehmatusest psühholoogiline śokk. Teine kannatanu minestanud ning otsa ees haav. Teises esmaabi punktis oli lahendamist vajav olukord kus lapsed sõitsid ratastega ning tegid trikke. Trikitamise hoos põrkasid omavahel kokku. Ühel lapsel ninaverejooks ja silm sinine. Teisel näppudest verejooks ja teisel käel võimalik luumurd.

Kõige osavam erinevate situatsioonide lahendamisel oli Valgu Põhikool. Väga olulisi eksimusi ei teinud ükski laps. Lõpptulemuste selgitamisel liideti õppuse tulemustele teooria küsimuste tulemused. Lõppkokkuvõttes osutusid tublimateks Kehtna Põhikooli lapsed, teise koha sai Valgu Põhikool ja kolmas oli Märjamaa Gümnaasium. Kõige tublimale meeskonnale oli taas kord auhinnaks jalgratturi esmaabikomplekt, mille Raplamaa Selts sai sponsorluse korras AS Tamrexist. Suur tänu neile abi eest.

Raplamaa KEAT 2015 Raplamaa KEAT 2015 Raplamaa KEAT 2015 Raplamaa KEAT 2015 Raplamaa KEAT 2015 Raplamaa KEAT 2015

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Raikküla valla lastekaitsepäev 2015

Raplamaa selts osales Raikküla valla laste ohutuspäeval, mille raames õpetasime kõigile osalenutele esmaabi. Osalejad kogunesid gruppidesse ja käisid läbi erinevad õpitoad –, politsei, päästeamet, Kaitseliidu seiklusrada, keskkonna õpituba. Lapsed ja täiskasvanud tõmbasid omale loosiga ühe esmaabialase küsimuse ning neil tuli sellele vastata või praktiselt ette näidata. Kõige pisemad osalejad said omale ühe esmaabialase värvimis- või nuputamisülesande.

Raikküla valla lastekaitsepäev 2015 Raikküla valla lastekaitsepäev 2015 Raikküla valla lastekaitsepäev 2015

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Raplamaa ohutuspäev 2015

Päästeamet korraldas taas kord Raplamaal ohutuspäeva koostöös politsei, PR Raplamaa Seltsi, Raplamaa traumanõukogu, Häirekeskuse, vabatahtliku vetelpääste, Keskkonnainspektsiooni, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tamrexiga. Seekord toimus ohutuspäev Kehtnas. Selle päeva raames tutvustasid erinevad organisatsioonid oma tegevust ning õpetasid lastele ja täiskasvanutele ohutut käitumist. Ohutuspäeva raames toimus maastikumäng, kus lapsed ja täiskasvanud pidid läbi käima kõik osalejate boksid ning täites ülesande, said nad oma osalejakaardile vastava märke. Raplamaa Seltsi telgis tuli nii lastel kui ka täiskavanutel tõmmata omale loosiga üks esmaabialane küsimus ning sellele õigesti vastata. Kes jäi vastamisel hätta, sellele selgitati milline on õige vastus ning kuidas tuleks õigesti käituda.

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Raplamaa eakate ohutuspäev 2015

Kohila Spordihoones toimus Raplamaa eakatele ohutuspäev. Päeva eesmärgiks oli õpetada eakatele, kuidas ennast ohuolukorras aidata, ennetada ohutusid ja kuidas anda abi ohuolukorras teistele.

Päev algas tervitustega ning Kaiu näitetrupi etendustega ohutusest. Seejärel toimusid mitmed erinevad töötoad, kus päästeameti juures sai harjutada tulekustutamist, konsulteerida korstnapühkijatega; õppida käitumist metsas ära eksimise korral; tutvuda Eesti Naabrivalve ja Häirekeskuse tegevusega; õpituba raudteeohutusest; tegevust ja vahendeid tutvustas Eesti Vaegkuuljate ühing, Tamrex, OÜ Silmalaegas. EPR Raplamaa Seltsi töötoas said huvilised teada põhitõed elustamisest ning seda elustamisnukkudel ka harjutada.

Raplamaa eakate ohutuspäev 2015

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Esmaabitunnid koolieelikutele

2014-2015 õppeaastal viis Raplamaa Selts Raplamaa lasteaedades läbi 14 esmaabitundi koolieelikutele. Kokku osales esmaabitundides 194 last.

Lapsed said teada kuidas käituda ninaverejooksu puhul, võõrkeha kurgus ja silmas, kuidas puhastada ja siduda haava, põletuse esmaabi. Lisaks teoreetilisele loengule said kõik lapsed praktiliselt läbi proovida plaastri asetamist haavale ja sidemega käehaava sidumist. Kõik osalenud lapsed said omale kaasa raamatu "Aita Jussi", et kodus koos vanematega esmaabi teadmisi täiendada.

Esmaabitunnid koolieelikutele Esmaabitunnid koolieelikutele Esmaabitunnid koolieelikutele Esmaabitunnid koolieelikutele Esmaabitunnid koolieelikutele

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

"Kas sina näed, mida mina näen" koolitused

Eesti Punase Risti koolitaja Indrek Simisker viis läbi 28. märtsil Rapla Vesiroosi gümnaasiumis ja 11. aprillil Märjamaa gümnaasiumise koolituse "Kas sina näed, mida mina näen". Koolitus koosnes erinevatestmängudest, harjutustes, rühmatöödest jt ülesannetest, mis aitasid noortel avardada silmaringi ja näha asju erinevatest vaatevinklitest. Koolitus õpetas neid maailma nägema palju enamates toonides kui ainult must-valge. Loodetavasti on pärast koolituse läbimist noored teineteiste ja endast erinevate inimeste suhtes sallivamad. Kokku osales koolitustel 30 Raplamaa noort. Suur tänu Rapla Vesiroosi gümnaasiumi õpetajatele ja Raplamaa Seltsi juhatuse esimehele Pilvi Pregelile intsiatiivi ja korraldamise eest.

Üles / 3. September 2015 /
keskmine joon

Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev, 07.02.2015.a.

07.02.2015.a.a. toimus Pärnus õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev EPR Saaremaa, Läänemaa, Päenumaa ja Raplamaa kohalike seltside õnnetuseks valmisoleku esmaabi rühmade vabatahtlikele. Esmaabi juhtinstruktor Ellen Sternhofi koolitusmaterjali põhjal töötas iga rühm välja oma õnnetust kajastava stsenaariumi. Nii esmaabi kui ka psühho-sotsiaalset abi osutasid "kannatanutele" rühmade vabatahtlikud. Iga kaasuse läbimängimisele järgnes põhjalik analüüs. Kommenteeris ea õpetaja Maret Voore.

Teemad:

Pärnumaa. Tegevus toimus Pärnu tormi ajal tegutsenud evakuatsioonipunktis (koostöös kriisikomisjoniga), kus Pärnumaa PR vabatahtlikud olid valves ja kuhu toodi kannatanuid (sh. enimhaavatavana lapseootel naine, evakueeritav lemmikloomaga, alkoholijoobes isik). Antud situatsioon oli üles ehitatud põhimõttel, et Pärnumaa Seltsi vabatahtlikud olid nii kannataja kui ka abiandja rollis. Situatsiooni tegevus oli võetud reaalselt toimunud sündmusest, tuues esile evakopunktis aset leidnud komplitseeritud olukorra. Situatsioon andis hea pildi evakopunkti tööst.

Saaremaa. Situatsioon keskendus esmaabi osutamisele crush-sündroomi (kestva surve sündroom) puhul nii bussiõnnetuses (kannatanu jäi bussi istemete vahele) kui ka kodustes tingimustes juhtunud õnnetuse korral (kannatanu kukkus ja jäi puuriida alla hilisügisel külma ilmaga).

Raplamaa. Maakonna suurimas spordihallis toimunud spordisündmuse ajal andsid tribüünid järele ja kukkusid kokku. On palju kannatanuid. Antud sündmuse ajal viibisid spordisaalis ka EA teenust osutanud punaristlased, kes pakkusid koheselt oma abi õnnetuse likvideerimise eest vastutavale ametkonnale (Päästeamet). Viimane kaasas punaristlased abistava jõuna õnnetuse likvideerimisse. Punaristlaste ülesanne oli transportida kannatanuid õues loodud ajutisse evakopunkti, samuti pöörati tähelepanu ürituse korraldajale, kes oli juhtunust šokis. Anti ka kohest esmaabi.

Läänemaa. Metsa matkarajal olnud seltskond läks omavahel tülli ja läksid eri suundades ning kaotasid üksteisega kontakti. Helistati abi saamiseks 112. Algatati otsinguoperatsioon. Kohalejõudsid ka punaristlased (identifitseeritud vestidega), kes osutasid nii esmaabi kui ka psühhosotsiaalset abi.

Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev Õppepäev

Üles / 21. Veebruar 2015 /
keskmine joon

Päästeteenistuse koostööharjutus

Raplamaa päästeteenistus eestvedamisel toimus detsembris 2014 Raplamaal järjekordne koostööharjutus kiirabiga. Raplamaa Selts osales õppusel "kannatanutena".

Legendi järgi toimus ohtlike kemikaale vedanud tsisterniga avarii keemiafirma hoovil. Toimus tsisterni kokkupõrge 2 sõiduautoga. Veokijuht lahkus sündmuskohalt. Ühes autos olid kergemalt viga saanud kannatanud – psühholoogiline śokk ja kergemat sorti peavigastused. Teises autos kannatanu kahtlustusega selgroovigastusele, reieluumurd ja sügavas śokiseisundis kannatanud. Sündmust mängiti läbi 2 korda. Kannatanud olid väga tublid ja said oma ülesandega hästi hakkama.

Päästeteenistuse koostööharjutus Päästeteenistuse koostööharjutus Päästeteenistuse koostööharjutus Päästeteenistuse koostööharjutus

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Orienteerumisvõistlus "Õhtu Rapla linnas 2014"

22. oktoobril toimus Rapla politseijaoskonna eestvedamisel orienteerumisvõistlus "Õhtu Rapla linnas". Võistluse läbiviimisel lõid kaasa ka Raplamaa päästeosakond, Kaitseliidu Rapla malev ja EPR Raplamaa Selts. Võistlusel osales 6 kolmeliikmelist võistkonda vanuses 12.-14. aastat ja 3 võistkonda vanuses 15.-17. aastat. Võistlus algas õhtul kl 18 ja orienteeruti kaardi järgi Rapla linnas. Kaardile oli märgitud 6 punkti, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid.

Raplamaa Seltsi poolt korraldatud esmaabiülesanne oli seekord tavapärasest teistmoodi. Tegemist ei olnud klassikalise esmaabiülesandega. Seekordne ülesanne oli mängida esmaabi aliast. See tegi tavapärase esmaabi ülesande palju mängulisemaks ja rõõmsamaks. Nii mitmedki meeskonnad olid eelnevalt tuletanud meelde esmaabi teemasid ning üllatusena neile, ei läinudki neid teadmisi seekord vaja.5 minuti jooksul tuli loosiga omale tõmmata esmaabiga seotud sõna (N: hingamine, elustamine, plaaster jpt) ja seda teistele seletada kasutades vaid kehakeelt või joonistamist. Sõnu oli kokku ligi 100. Sõnu seletasid meeskonna liikmed kordamööda. Mitmedki meeskonnad näitasid üles väga loomingulist lähenemist ülesande lahendamisel.

Orienteerumisvõistlus Orienteerumisvõistlus Orienteerumisvõistlus

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas

23. augustil toimus taas kord Päästeameti eestvedamisel Kohilas Raplamaa ohutuspäev. Päeva eesmärgiks oli teavitada ja näidata inimestele kuidas ennetada igapäevaelus tekkida võivaid ohtusid ning kuidas õnnetuse olukorras käitud. Üritusel osalesid politsei, Naiskodukaitse, EPR Raplamaa Seltsi, Raplamaa traumanõukogu, Häirekeskuse, vabatahtliku vetelpääste, Keskkonnainspektsiooni, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tamrexiga esindajad. Selle päeva raames tutvustasid erinevad organisatsioonid oma tegevust ning õpetasid lastele ja täiskasvanutele ohutut käitumist. Ohutuspäeva raames toimus maastikumäng, kus lapsed ja täiskasvanud pidid läbi käima kõigi osalejate juures. Täites seal vastava ülesande, said nad oma osalejakaardile vastava märke. Raplamaa Seltsi telgis tuli täiskasvanutel harjutada elustamist. Koolilapsed vastasid esmaabialastele küsimustele ning koolieelikud said omale ühe esmaabialase värvimis- või nuputamisülesande.

Ohutuspäeval toimusid erinevad demod, kud õpetati inimestele kuidas ohuolukorras käituda. Raplamaa Seltsi vabatahtlik osales kahes demonstratsioon esinemises. Esimeses tuli tal mängida möödujat, kes nägi pealt õnnetust ja teeb kõne Häirekeskusesse ning teises demos näitas kuidas peab tavakodanik käituma kui leiab elutu inimese ning kuidas peaks toimuma koostöö kiirabiga. Suur tänu Liisale, Carmenile, Pilvile, Priidule ja Kohila noortele päästjatele, kes aitasid kaasa päeva edukale läbiviimisele.

Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba

Raplamaa omavalitsusjuhtidel toimus ühine väljasõit, mille raames viis Raplamaa Selts läbi praktilise elustamise õppetunni. Kõik kohalviibijad said harjutada elustamist, püsivat küliliasendit ning kannatanu transporti.

Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal

19-27.juuli 2014 toimus Saksamaal Schleswig-Holsteini Liidumaa Punase Risti eestvedamisel järjekordne noorte kontaktlaager Seekord juba seitsmendat korda. Kolmandat aastat on kohtumise peateemaks sotsiaalprojekt, kus noored punaristlased ühiselt nii Saksamaalt kui Eestist ehitavad puuetega inimeste hooldekodus neile vajaliku objekti. Kokku osales Eestist 16 noort, neist 1 Raplamaalt.

Kõik päevad olid täis erinevaid tegevusi. Peamiseks eesmärgiks oli ühiselt teha valmis grill- ja puhkenurk Raisdorfi keskuses elavatele puuetega noortele. Töö tegemiseks jagati noored grupidesse ning gruppidele anti hooldekeskuse territooriumil erinevad ülesanded. Kuna noori oli palju,võeti käsile mitu erinevat objekti. Õnneks olid päevad soojad ja kuivad ning see aitas kaasa töö kiirele valmimisel. Et töö tegemine ei muutuks koormavaks, siis lisaks töötegemisel võeti igal päeval ühiselt ette mitmeid muid tegevusi. Laagris toimus orienteerumismäng, töötoad puuetega inimeste paremaks mõistmiseks ning kuidas neid kaasata igapäevaellu. Peale päevatööd käidi Achterwehris parve- ja kanuusõidul, külastati Schleswig-Holsteini liiduma parlamendihoonet Kielis, toimus ekskursioon Saksa LV mereväe väljaõppe-purjelaevale "Gorch Fock", tutvuti Kieli vetelpääste tööga ja noored said sõita vetelpääste kaatritel, külastati Hansaparki ja seiklusparki. Viimasel õhtul käidi ühiselt Travemünde Nädalal. Peale selle jõudsid noored veel õhtuti ühiselt mängida erinevaid laua- ja sportmänge. Vahel venisid ühiselt mängides õhtud väga pikaks, kuid see ei seganud järgmisel päeval energiliselt taas tegutsedma asuda.

Sellised laagrid on väga vajalikud, et noored saaksid laiendada oma silmaringi, näha maailma ja mõista paremini meie ümber toimuvat.

Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Eesti Punane Rist 95

EPR95
Üles / 12. Märts 2014 /
keskmine joon

Raplamaa eakate ohutuspäev 2014

ärvakandi Kultuurihallis toimus Raplamaa eakatele ohutuspäev. Päeva eesmärgiks oli õpetada eakatele, kuidas ennast ohuolukorras aidata, ennetada ohutusid ja kuidas anda abi ohuolukorras teistele.

Päev algas tervitustega ning Järvakandi näitetrupi etendustega. Seejärel toimusid mitmed erinevad töötoad, kus päästeameti juures sai harjutada tulekustutamist, konsulteerida korstnapühkijatega; õppida käitumist metsas ära eksimise korral; tutvuda Eesti Naabrivalve ja Häirekeskuse tegevusega; õpituba raudteeohutusest; tegevust ja vahendeid tutvustas Eesti Vaegkuuljate ühing, Tamrex, OÜ Silmalaegas. EPR Raplamaa Seltsi töötoas said huvilised teada põhitõed elustamisest ning seda elustamisnukkudel ka harjutada.

Pealelõunal toimus füsioterapedi loeng ning päev lõppes Anne Velli kontserdiga.

Üritusel osales ligikaudu 50 inimest.

Eakate ohutuspäev 2014 Eakate ohutuspäev 2014 Eakate ohutuspäev 2014 Eakate ohutuspäev 2014

Üles / 17.Juuli 2014 /
keskmine joon

Raplamaa KEAT 2014

2. – 4. juuni toimus Karitsa jahibaasis Kaitse end ja aita teist laager, Rapla maakonna koolide 6. klasside õpilastele. Laagris läbiti teoreetilistest testidest ja praktilistest harjutustest koosnevad võistlused., mängud ja õppused. Laagris osales 11 maakonna kooli: Rapla Vesiroosi Gümnaasium (2 meeskonda), Kehtna Põhikool, Valtu Põhikool, Kaiu Põhikool, Valgu Põhikool, Märjamaa Gümnaasium (2 meeskonda), Rapla Ühisgümnaasium (2 meeskonda), Hagudi Põhikool, Kabala Lasteaed-Põhikool, Varbola Lasteaed-Algkool, Kivi-Vigala Põhikool. Kooli esindusvõistkonnas oli 8 liiget (4 tüdrukut ja 4 poissi)+ juhendaja.

2. juuni pealelõunal toimus Eesti Punase Risti Raplamaa Seltsi poolt korraldatud esmaabiõppus. Samal ajal toimusid ka Kaitseliidu, Naabrivalve ja Raudteeohutuse õppepunktid. Lastel tuli lahendada 5 erinevat ohusituatsiooni, mille raames tuli ennast proovile panna erinevate vigastuste puhul abi andmises. Lastel tuli: abi anda teadvusetule inimesele, anda abi näpuvigastuste puhul,. abistada põletuste puhul, peatada nina verejooks, rahustada psühholoogilises śokis kannatanut, abistada käeluumurru korral, abistada minestuse puhul. Lisaks tuli ühes punktis näidata oma oskusi kolmnurkrätikuga sidumisel.

Kõige osavam erinevate situatsioonide lahendamisel oli Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi A meeskond. Neile järgnesid Märjamaa Gümnaasiumi A ja Valgu Põhikooli meeskond. Väga olulisi eksimusi ei teinud ükski laps. Lõpptulemuste selgitamisel liideti õppuse tulemustele teooria küsimuste tulemused. Lõppkokkuvõttes osutusid tublimateks Valgu Põhikooli õpilased. Neile järgnesid Valtu Põhikooli ja Märjamaa A meeskond. Kõige tublimale meeskonnale oli auhinnaks jalgratturi esmaabikomplekt, mille Raplamaa Selts sai sponsorluse korras AS Tamrexist. Suur tänu neile abi eest. Iga laagris osalenud laps sai laagri lõppemisel PR helkuri.

Kõik osalenud vabatahtlikud said PR poolt väikese meenekotikese.

KEAT 14 KEAT 14 KEAT 14 KEAT 14 KEAT 14 KEAT 14 KEAT 14

Üles / 17.Juuli 2014 /
keskmine joon

Raikküla valla lastekaitsepäev 2014

Raplamaa PR osales Raikküla valla laste ohutuspäeval, mille raames õpetasime kõigile osalenutele elustamist. Osalejad kogunesid gruppidesse ja käisid läbi erinevad õpitoad – elustamine, politsei, päästeamet, maanteeameti rattarada ja seiklusrada.

Raikküla valla lastekaitsepäev 2014 Raikküla valla lastekaitsepäev 2014

Üles / 17.Juuli 2014 /
keskmine joon

PERH-i õppus koostöös Raplamaa päästeteenistusega

Põhja-Eesti Regionaalhaigla viis 12. mai 2014 Raplamaal läbi kiirabide koostööharjutuse maakonna Päästeteenistusega. Raplamaa Selts osales õppusel "kannatanutena". Kokku oli kaasatud 7 "kannatanut".

Legendi järgi toimus lapsi vedanud väikebussi kokkupõrge puuga. Vigastatud asusid bussis ja kannatada said ka läheduses viibinud isikud. Kiirabi ülesandeks oli teostada esmane triaaź, luua kannatanute kogumispunkt ning alustada kannatanute transporti haiglasse. Kannatanutel tuli läbi mängida erinevaid vigastusi ning sündmust mängiti läbi 4 korda.

PERH'i õppus 2014 PERH'i õppus 2014 PERH'i õppus 2014 PERH'i õppus 2014 PERH'i õppus 2014 PERH'i õppus 2014

Üles / 17.Juuli 2014 /
keskmine joon

PERH X Traumapäev

Tulekahju kodutute varjupaigas - paarkümmend kannatanut, 2 inimest kukkunud sügavikku, jooksu pealt kokku varisenud koolilaps, elus pettunud mehe suitsiidikatse.
Kõik peaaegu ühe korraga väikeses Eestimaa paigas nimega Rapla. 6. märtsil 2014 toimus Raplas taas kord PERH traumapäev, kus Raplamaa Seltsi vabatahtlike ülesandeks oli osaleda kannatanutena kodutute varjupaigas. Kannatanutel tuli mängida erinevaid vigastusi - vingugaasimürgistus, jalatrauma, õhkrind, meeltesegadus. Oma ülesannet tuli läbi mängida 2 korral. Esimene osa ülesandest tuli mängida sündmuspaigas ning teine osa pärast transporti kohalikku haiglasse. Meie seltsi esindas seekord 5 vabatahtlikku, kes taas kord tulid suurepäraselt oma ülesandega hakkama. Suur tänu teile abi eest.

Vaata ka videot.

Traumapäev Traumapäev Traumapäev Traumapäev Traumapäev Traumapäev Traumapäev

Üles / 27. Aprill 2014 /
keskmine joon

Vähekindlustatud perede laste laager Raplas

20.-21. märts 2014 toimus Rapla valla vähekindlustatud perede lastele päevalaager. Kohale oli kutsutud 14 last. Suure osa esimesest päevast veetsime Rapla seltsi kontoris, kus õppisime esmaabi ja õhtupoole meisterdasime erinevaid lihavõttekaunistusi. Peale lõunasööki võttis meid vastu Kaitseliidu Rapla malev, kus noorteinstruktor jagas lapsed gruppidesse ning nad said harjutada telefoniside ülesseadmist, sõlmede sidumist ning harjutada meeskonnatööd. Ülejäänud aja veetsime meisterdades lihavõttekaunistusi ja –kaarte.
Teine päev algas väljasõiduga huskyparki, kus meile näidati hobuseid ning talus kasvatatavaid huskysid ning räägiti miks ja milleks neid kasutatakse. Hiljem saime üheskoos indiaani tipis teha lõkkel vahukomme ning panna püsti soovide puu. Seejärel toimus veeohutuse õpe Valtu ujulas, kus päästeameti ennetaja koos vabatahtlikuga õpetas lapsi hoiduma veeohtudest ning õpetas käituma ohuolukorras. Laager lõppes ühise kringlisöömise ja väikeste meenete jagamisega. Kõik lapsed joonistasid mälestuseks väikese pildi ning panid kirja 3 asja, mis talle laagris kõige enam meeldisid. Mainimata ei jäänud üksi tegevus. Lapsed olid laagriga väga rahul ning eriti rohkelt mainimist leidsid ujula ning huskypargi külastus. Nagu alati laagri lõppedes nii ka seekord oli lastel väga kahju lahkuda ning kõik soovisid ka järgmistes laagrites osaleda.

Üles / 27. Aprill 2014 /
keskmine joon

Mini KEAT Raikküla koolis

27. märts toimus päästeameti eestvedamisel mini KEAT koolitus Raikküla koolis, kus kaasa lõid nii päästeamet, politsei kui ka Raplamaa Punane Rist. Päeva eesmärgiks oli lastele õpetada erinevaid ohutusvõtteid ning anda teadmisi ohutuks käitumiseks. Kaasatud olid kõik õpilased, kes olid jagatud 7 gruppi ning igas grupis 2 õpetajat. Praktilised töötoad toimusid kl 10-14. Raplamaa Selts viis läbi praktilised esmaabitoad, kus lapsed said vastavalt vanusele harjutada erinevaid esmaabivõtteid – sidumist, ninaverejooksu peatamist,abi minestamise korral jpm. Harjutamise ajal korda seltsi sekretär üle erinevaid esmaabi teooria olulisemaid punkt. Loodame väga, et päevast oli lastele praktilist kasu ning edaspidi oskavad nad ohutumalt käituda ning teavad paremini mida teha ohuolukorras.

Üles / 27. Aprill 2014 /
keskmine joon

Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess

6. aprillil 2014 said Sadolini Spordihoones väikelastega pered veeta elamusterohke pärastlõuna, sest seal leidis aset Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess. Messil osalesid lisaks meile politsei, päästeamet, 2 Rapla spordiklubi, noortekeskus, mängutuba, toimusid heategevuslik kohvik jpm.
Kuna 2014. aastal tähistab Eesti Punane Rist oma 95. sünnipäeva, siis olime üritusel väljas tavapärasemast suurema meeskonnaga ning jagamise lastele maiustusi ja õhupalle. Õhupalle oli hea randme külge siduda ning nii oligi saal liikuvaid õhupalle täis. Aeg-ajalt pääses mõni neist plehku ja hõljus lae alla, kuid see sai ruttu asendatud uuega. Lisaks jagasid vabatahtlikud osalistele erinevaid trükiseid,mis õpetasid ohutut käitumist.
Kõik osalenud lapsed said omale orienteerumismängu kaardi, kus tuli iga messil osaleja juures täita vähemalt üks ülesanne. Raplamaa Seltsi juures said lapsed lahendada vastavalt vanusele erinevaid esmaabi nuputamisülesandeid ja/või tõmmata omale loosiga ühe esmaabi teemalise ülesande. Kõik lapsed ja loomulikult ka nende vanemad olid oodatud õppima elustamist. Väga palju oli seekord julgeid lapsi, kes olid nõus elustamist proovima. Elustamist tuli õppima ja harjutama ka päästemameti maskott Nublu. See andis nii mitmelegi lapsele indu ja julgust ka ise tulla ja proovida.
Üritusel osales ligikaudu 300 last oma vanematega ning huvi Punase Risti juures pakutavate tegevuste vastu oli väga suur. Ilma suure ja tugeva meeskonnata poleks me hakkama saanud. Lisaks ea-rühma liikmetele olid kaasatud ka Raplamaa Seltsi noored. Aitäh kõigile abilistele!

Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess

Üles / 27. Aprill 2014 /
keskmine joon

Raplamaa päästeosakonna avariiõppus

Raplamaal toimus 22.12.2013 Raplamaa päästeosakonna poolt korraldatud päästeõppus koostöös kiirabiga. Raplamaa Seltsi vabatahtlikud osalesid simulantidena. Õppuse legendi järgi oli toimunud Raplamaal väheasustatud punktis avarii, milles osales 2 väikebussi ja 1 elektriauto. Ühes bussis oli 3 kannatanut ja 1 elustamisbeebi. Teises bussis olid "kannatanud" kellel oli ninaverejooks, teadvusetus, mäluhäired, śokk ning elektriautos, kus reisijal oli tõsine peatrauma ja autojuhil mõlema reieluu murd ning peavigastus. Etteantud ülesannet tuli läbi mängida 4 korda ja iga kord väikese erinevusega. Seekord olid õppusesse kaasatud ka lapsed, kes tulid neile pandud ülesannetega väga hästi toime.

Raplamaa päästeosakonna avariiõppus Raplamaa päästeosakonna avariiõppus Raplamaa päästeosakonna avariiõppus Raplamaa päästeosakonna avariiõppus Raplamaa päästeosakonna avariiõppus Raplamaa päästeosakonna avariiõppus

Üles / 12. Märts 2014 /
keskmine joon

PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas

Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraldas 06.11.2013 Raplas traumapäeva, mille eesmärk oli hinnata kiirabibrigaadide tegevust. Kokku osales 8 brigaadi ja neil tuli lahendada 8 sündmust. Raplamaa Seltsi üksteist vabatahtlikku osalesid õppusel simulantidena. Üks kannatanu osales punktis, kus tal tuli mängida sportlast, kes oli jäänud jõusaalis kangi alla ja ei pääsenud liikuma. Tal olid muljumisjäljed rinnal. Ülejäänud kannatanud olid päästeameti "katakombides" ehk endises pommivarjendis. Sündmuse kirjelduse järgi oli toimunud tulnukate rünnak ning nemad olid õnnetuses ellujäänud. Kogu sündmus toimus pimeduses. Valgustuseks vaid "sündmuspaika jõudnud" kiirabibrigaadide taskulambid. Legendi kohaselt olid kannatanutel erinevad vigastused - kolm kannatanut olid teadvuseta ning erinevate peatraumadega, lisaks neile śokis kannatanud, põletushaavad, õhkrind, jalaluude murrud jm vigastused. Kõigil "kannatanutel" tuli oma ülesannet läbi mängida 8 korda. Vaatamata ülipikale päevale, tulid kannatanud oma ülesannetega väga hästi toime. Suur-suur tänu neile abi eest.

PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas

Üles / 12. Märts 2014 /
keskmine joon

Orienteerumisvõistlus "Õhtu Rapla linnas"

Rapla politseijaoskonna noorsoo politseinikud korraldasid 14. 10.2013 ohutusalase orienteerumisvõistluse "Õhtu Rapla linnas". Projektis osalesid lisaks EPR Raplamaa Seltsile, Raplamaa päästeosakond, Rapla politseijaoskond, Kaitseliit, OLE.
Võistlema asus 8 neljaliikmelist võistkonda vanuses 12.-14. aastat ja 3 võistkonda vanuses 15.-17. aastat. Orienteeruti kaardi järgi, kus rajal oli märgitud 9 punkti, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid.
Esmaabi punktis oli 3 kannatanut. Ühel neist oli 3. astme käepõletus. Teisel kannatanul sügav peopesahaav ning kolmas kannatanu minestas.. Esmaabi andmise oskuse tase ei olnud kahjuks rahuldav. Kõigil meeskondadel olid võrdsed võimalused – esmaabivahendite karp, kust oli võimalik valida sobivaid vahendeid esmaabi andmiseks. Kahjuks valiti väga mitmel korral väga vale esmaabiandmise vahend ning kasu asemel tekitati kahju. Kuid olid ka meeskondi, kes said ülesandega hästi hakkama.

Orienteerumisvõistlus Orienteerumisvõistlus Orienteerumisvõistlus

Üles / 12. Märts 2014 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Pilvi Pregel - Juhatuse esimees,
Rapla Vesiroosi kooli klassiõpetaja

Liikmed
Ülle Laasner - Raplamaa Omavalitsuste Liit turvalisuse ja rahvatervise spetsialist

Riina Meidla - Märjamaa Gümnaasium, õpetaja

Nana Pregel - Tallinna piiripunkti vanem piirivalvur

Gaida Kabral - Rapla Vesiroosi kool, inglise keele õpetaja

Tiina Roosalu - Rapla lasteaed Kelluka assistent

Sekretär
Sandra Mägi

Revisjonikomisjoni liikmed:
Katrin Pihlak - komisjoni esimees

Kaja Pajumäe-Massov - liige

 
Uudised
EPR Raplamaa Seltsi seletuskiri 2018.a. tegevuste kohta
Sinu käed päästavad elu
PR Raplamaa Seltsi 2016 a. tegevuse SELETUSKIRI
Lastelaager Juurus
EPR Raplamaa Seltsi 2015 a. tegevusaruanne
Rapla laste päevalaager 29. ja 30. detsember 2015
Heategevuslik loterii Raplamaa jõululaadal
Lastelaager Kaiu valla lastele
Raplamaa koolinoorte liikluskonverentsi esmaabi õpituba
Ohutuspäev Vilivere külaplatsil
Kaiu valla eakate esmaabitund
Raplamaa päästeosakonna õppus
Lastelaager Valgus
Raplamaa riskilaste laager Karitsas
Raplamaa KEAT 2015
Raikküla valla lastekaitsepäev 2015
Raplamaa ohutuspäev 2015
Raplamaa eakate ohutuspäev 2015
Esmaabitunnid koolieelikutele
"Kas sina näed, mida mina näen" koolitused
Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev
Päästeteenistuse koostööharjutus
Orienteerumisvõistlus "Õhtu Rapla linnas 2014"
Raplamaa ohutuspäev 2014 Kohilas
Omavalitsusjuhtide elustamise õpituba
Rahvusvaheline kontaktlaager Saksamaal
Eesti Punane Rist 95
Raplamaa eakate ohutuspäev 2014
Raplamaa KEAT 2014
Raikküla valla lastekaitsepäev 2014
PERH-i õppus koostöös Raplamaa päästeteenistusega
PERH X Traumapäev
Vähekindlustatud perede laste laager Raplas
Mini KEAT Raikküla koolis
Rapla laste ohutus- ja huvitegevusmess
Raplamaa päästeosakonna avariiõppus
PERH-i kiirabibrigaadide õppepäev Raplas
Orienteerumisvõistlus "Õhtu Rapla linnas"
 
<< 2013
<< 2012

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail viljandimaa[at]redcross.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist Facebook