Avaleht / In English
logo
   
   
 
   
 

Päev Punase Risti vabatahtlikega - Jõulurõõm

„Päev Punase Risti vabatahtlikega - Jõulurõõm“ – neli sellist, väga-väga oodatud, päevalaagrit toimus 61 erivajadustega lapsele ja noorele 11., 15. ja 21.detsembril 2018.a.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike päkapikkudega jagasid päevalaagrites jõulutarkusi ja tutvustasid jõulutraditsioone. Päkapikud aitasid meisterdada ja kaunistada jõulukaarte, küpsetada ja kaunistada piparkooke, katta jõululaud ning üheskoos laulda ja tantsida. Kõik tublid osalejad/esinejad said päkapikkudelt vahva jõulukingi koos helkuriga.
Laagrite läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

Jõulurõõm Jõulurõõm Jõulurõõm Jõulurõõm Jõulurõõm Jõulurõõm
Üles / 27. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Vabatahtlike jõulupidu

Detsembrikuu eelviimasel nädalal võtsid EPR Tallinna Seltsi tegusad vabatahtlikud korraks aja maha, et üheskoos vana aasta ära saata.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas kõiki tublisid abilisi.
PR noored vabatahtlikud jagasid nägemusi oma ühistegevustest ja kavandasid uusi ettevõtmisi.
Pika-pika staažiga vabatahtlikud said omakorda võimaluse rahulikult koosviibimist nautida.
Vana aasta saadeti ära meeleolukalt, sest päkapikud olid kõigile ka pisikesed kingid kuuse alla poetanud.

Üles / 27. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Jõuluüllatus PR supiköögi külastajatele

Enne jõulupühi, 21. detsembril 2018, komplekteerisid ja jagasid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Lauluga PR supiköögis välja toiduabipakke toimetulekuraskustega inimestele.
Need inimesed, kes kasutavad PR supiköögi teenust, said tavapärase supi portsjonile lisaks toeka jõuluhõngulise toiduabipaki koos helkuriga.
PR supiköögi teenust kasutavad inimesed tänasid südamlikult kõiki sellise jõuluüllatuse eest.

Täname!
Üles / 27. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Kallid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud, koostööpartnerid, toetajad!

Suur tänu Teile tegusa koostöö eest 2018. aastal!
Oleme üheskoos teinud head tööd!
Soovin Teile ilusaid rahulikke jõule!
Häid tegusid, soovide täitumist ja õnne algaval 2019. aastal!
Jätkame koostööd ka uuel aastal!

Lilia Laul
Eesti Punane Rist
Tallinna Seltsi sekretär

Üles / 27. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Täname!

Eesti Punase Risti Tallinna Selts tänab kirjastust SEIK toreda annetuse, Tegude Kalender, eest.
Tegude Kalender on heaks inspiratsiooniallikaks ning muudab igaühe päeva rõõmsamaks.
Seikluste kalendrid said Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noored vabatahtlikud.
Meie vabatahtlikud panustavad oma vaba aega, et oma tegevustega aidata inimesi, kes on nõrgemad ja vajavad abi ning tuge.
Erivajadustega lapsed ja noored, kes Tegude Kalendri said avaldasid oma arvamust nii:

„Uus suur kalender“
„Nüüd ma tean, mida pean tegema“
„Ema loeb ette“
„Oi, mis siis saab, kui ma kõike ei jõua“
„Aitäh, mul on oma kalender“
„Ma panen kalendri seinale ja vaatan iga päev“

Täname!
Üles / 18. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele

EPR Tallinna Selts korraldas 12.detsembril 2018 kobarkinos Coca-Cola Plaza koostöös Kesklinna, Kristiine, Lasnamäe, Mustamäe, Nõmme ja Pirita linnaosade valitsustega südamliku jõuluürituse eakatele ja erivajadustega inimestele. Seda pika traditsiooniga üritust toetas omalt poolt ka Tallinna linn.
Heategevuslikku jõuluürituse eestvedajaks oli EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul.
Teda aitasid vabatahtlikult väga töökad päkapikud, kellel tuli tõsiselt pingutada, sest vaja oli komplekteerida 440 jõulupakki.
Kobarkinno tulid osalejaid tervitama Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ja Kesklinna Linnaosa vanem Vladimir Svet.
Tallinna linna poolt soovis abilinnapea Tõnis Mölder kõigile jõulurahu. Tema sõnul aitavad Punase Risti inimesed just neid, kes seda kõige rohkem vajavad ning teevad oma tööd suure südame ja armastusega. "Tänan kõiki, kes oma panuse jõuluürituse toimumisele kaasa andsid. Jõulud on rahu ja tänu aeg ning mul on siiras rõõm, et saime omapoolse kingitusega eakatele rõõmu valmistada," tänas abilinnapea Tõnis Mölder.
Usinad päkapikud koos EPR Tallinna Seltsi juhatuse liikmete Peeter Lepa, Marje Paljaku ja Harri Viigiga olid samuti jõuluüritusel kohal ning andsid kutsete alusel kingipakke välja. Marina Aleksejeva, Põhja Prefektuurist, jagas flaiereid praktiliste nõuannetega ohutumalt liiklemiseks, aga Eve-Mai Valdna, Maanteeametist, jagas helkureid, sest käes on helkurite kandmise aeg.
Jõuluüritusel näitas AS Forum Cinemas osalejatele Toomas Kirsi uut mängufilmi "Õigus õnnele“.

Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele
Üles / 18. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Kingime koostöös lastele jõulurõõmu

Toimetulekuraskustega perekondade lastele toimusid jõulupeod 6. ja 9.detsembril 2018. Kuuel jõuluüritusel oli lapsi kokku 600.
EPR Tallinna Seltsi tublid vabatahtlikud päkapikud komplekteerisid usinasti ja aegsasti kingitusi ning aitasid hiljem neid ka välja jagada.
Need laste jõuluüritused korraldas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koostöös Kesklinna, Mustamäe ja Kristiine sotsiaalhoolekande osakondade töötajatega.
Peol, enne etendust, said lapsed lasta endale teha näomaalingud, sest selle töö peal olid Lasterikaste Perede Liidu emad Pille, Aljona, Maris ja Katrin. Nii silkasidki peol ringi koos päkapikkudega „kassid“, „koerad“, „liblikad“, „batmanid“ ja muud vahvad tegelased.
Peale etendust lugesid lapsed luuletusi, tantsisid ja mängisid koos korraldajatega. Jõulupeo lõppedes said kõik lapsed väljateenitult väärika kingipaki.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas Lindakivi Kultuurikeskuse ja Tallinna Kanutiaia Huvikooli töötajaid/päkapikke tõhusa abi eest.

Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu Kingime koostöös lastele jõulurõõmu
Üles / 13. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Kallid Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud!

Täna, rahvusvahelisel vabatahtlike päeval, tänan TEID KÕIKI!

Olete avatud südamega panustanud oma aega, energiat, oskusi ja tahet, et aidata nõrgemaid ning tegutseda avalikes huvides ja ühiskonna heaks!

Suur tänu, et olete meil olemas!

Lilia Laul
EPR Tallinna Seltsi sekretär

Üles / 1. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Noorpäkapikud asusid tegutsema

2.detsembril 2018 said EPR Tallinna Seltsi tublid noored päkapikud kokku, et läbi arutada koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Lauluga eesootavate jõuluürituste tegevusplaane – jagada tööülesandeid, panna paika liikumiste ajagraafik ja saata välja „piilurid“.
Noorpäkapikud jõudsid sel päeval veel ette valmistada erivajadustega laste ja noorte päevalaagreid ning valmis pakkida suure kuhja kommipakke.

NOORPÄKAPIKUD ASUSID TEGUTSEMA
Üles / 1. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlike ja noortega korraldasid 1.detsembril 2018, ülemaailmsel AIDS-i vastu võitlemise päeval, kaheksa AIDS-i ennetavat teavitusüritust Tallinna linna gümnaasiumites ja huvikoolides.
Õues süüdati küünlad, millest moodustus punane lint - sallivuse ja hoolivuse sümbol ning ruumides tegid noored punasest paelast rinnas kandmiseks mälestuslinte.
Noored noortega rääkisid AIDS-ist ja tervislikest eluviisidest ning joonistasid ka AIDS-i ennetavate plakatite kavandeid.
Ülemaailmse AIDS-i vastu võitlemise päeva läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev
Üles / 7. Detsember 2018 /
keskmine joon
 

Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas

15 lapsel toimetulekuraskustega perekondadest oli teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas, sest seal toimus 16. – 17. novembrini lastelaager.
Laagris räägiti Punase Risti Liikumisest, tervislikest eluviisidest, hügieenist, käitumisest, liiklusohutusest ning üheskoos külastati Lohesaba seikluslinnakut, kus sai mängida põnevaid mänge ja tutvuda televisioonitöö telgitagustega.
Koos vaatati Mustamäe kinos Apollo film „Pähklipureja ja neli kuningriiki“.
Laagris said lapsed kaaslastele näidata ka oma oskusi joonistamises.

Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas
Üles / 28. November 2018 /
keskmine joon
 

Jõulud on tulemas

Selle nime all toimus lastelaager 20.-21. novembrini Tallinna Kanutiaia Huvikooli baasil. Laagrilapsed tutvusid jõulutraditsioonidega ja jõulumängudega. Nad said võimaluse kirjutada jõulukaarte vanematele või siis vanavanematele, kirjutada õigesti ümbrikule aadress, et jõuda postkaardid õigel ajal ära saata. Õpiti ka jõululaule ja mängiti jõulumänge...
Laagris räägiti Punase Risti Liikumisest, toimusid vestlused hügieenist, liiklusohutusest, tervislikest eluviisidest jpm.

Jõulud on tulemas Jõulud on tulemas Jõulud on tulemas Jõulud on tulemas Jõulud on tulemas
Üles / 28. November 2018 /
keskmine joon
 

Eesti Punaselt Ristilt hügieenitarbed abivajajatele

Oktoobris 2018 eraldas Eesti Punane Rist EPR Tallinna Seltsile 200 komplekti hügieenitarbeid.
EPR Tallinna Seltsi juhatus kinnitas jaotuskava ning EPR Tallinna Selts jagas hügieeniabipakid sotsiaalhoolekande osakondadele.
Kõik kaheksa Tallinna linnaosa sotsiaalhoolekande osakonda jagasid need abipakid abivajajatele.

Tagasiside:

 • „Tänan Eesti Punast Risti suure toetuse eest“
 • „See oli küll väga vajalik pakk, aitäh!“
 • „Suur, suur tänu! Hea, et mõtlete ka meie peale.“
Üles / 29. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

Linnalaager koostöös Lasnamäe Gümnaasiumiga

22.-24.oktoobrini 2018 toimus linnalaager „Kas sa näed seda, mida mina näen“ Lasnamäe Gümnaasiumi õpilastele.
Lapsi hariv laagriprogramm sisaldas kuueteistkümnetunnist esmaabikoolitust, eesti keelset Lennusadama ekskursiooni ja haridusprogrammi „Kas sa näed seda, mida mina näen“ moodulülesannete täitmist.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas Lasnamäe Gümnaasiumi ja Tallinna Kanutiaia Huvikooli juhtkondi meeldiva koostöö eest ning õpilased omakorda olid tänulikud Eesti Punase Ristile, kes toetas laagri läbiviimist rahaliselt.

Linnanaalger Lennusadam Linnanaalger Lennusadam Linnanaalger Lennusadam Linnanaalger Lennusadam
Üles / 26. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadests

EPR Tallinna Selts korraldas ajavahemikul 12.-13.oktoober 2018 linnalaagri 18-le lapsele toimetulekuraskustega perekondadest.
Laagris tutvusid lapsed tervislike toiduvalikutega, õppisid süüa tegema, rääkisid ohutusteemadel ja meisterdasid kollaaže.
Laagrilastele tutvustati Punase Risti Liikumist, Eesti Punast Risti, kellel järgmise aasta alguses ootab ees suur juubel, EPR – 100. EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul rääkis EPR Tallinna Seltsi tööst, tele- ja kinoresisöör kompaani Hypnofilms omanik Vladimir Kamenski rääkis oma elumõtte otsingutest, sellest, kui raske oli teha õigeid otsuseid ning oma tööst, sellest, kuidas tehakse reklaamklippe.
Jalutuskäigul läbi vanalinna tutvustas EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik Irina Moronova laagrilastele Tallinna ajalugu.
Martsipanitoas tutvusid lapsed martsipani valmistamise ajalooga, vaatasid väljapanekut ning töötoas said ise värvida martsipanikujukesi.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas vabatahtlike Irinat, Mariat, Nataljat, Tatjanat ja Vladimirit.
Laagri läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

laager laager laager laager laager
Üles / 18. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

Külas Sipsikute juures

25.septembril olid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike Karoli Loo ja Liis Sepaga külas Tallinna lasteaias Liivaloss Sipsikute rühmas.
Karoli ja Liis vestlesid lastega ohutusteemadel kasutades raamatut „Oskame olla“.
Mudilased vastasid esitatud küsimustele, avaldasid oma mõtteid ja arvamusi ning kommenteerisid raamatust nähtud pilte.
EPR Tallinna Selts sai lasteaia tänukirja.

MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS
Üles / 8. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

MINI SOS (Sina Oskad Seda) Haaberstis

28.septembril 2018 toimus ohutusalane teabepäev ehk Mini SOS (Sina Oskad Seda) Haabersti linnaosa lasteaialastele.
Üritus toimus Õismäe Spordimängude Hallis ja seal osales 9 lasteaeda ning 200 last. Mudilased pidid läbima üheksa erinevate tegevustega kontrollpunkti.
EPR Tallinna Seltsi kontrollpunktis vestlesid lastega ohutusteemadel PR vabatahtlikud Irina, Els ja Veera.
Teabepäeva lõpus paluti lastel anda käega märku neil, kes said teada midagi uut. Kerkis käte meri.
Üritusel viibinud EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas vabatahtlike tehtud töö eest.

MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS
Üles / 2. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

MINI SOS (Sina Oskad Seda) Mustamäel

20.septembril 2018 toimus Männi pargis ohutusalane sportlik teabepäev, niinimetatud Mustamäe MINI-SOS (Sina Oskad Seda), lasteaedade lastele ja esimeste klasside õpilastele.
EPR Tallinna Seltsi noored Karoli, Liis, Janek, Irina, Veera, Sherilyn, Daniel, Natalja, Diana ja Rodion vestlesid lastega ohutusteemadel, täiskasvanutele, aga tutvustasid Punase Risti Liikumist ja rääkisid vabatahtlike tööst.
Üritusel osales 17 lasteaiarühma (311 last, 67 täiskasvanut) ja 17 esimest klassi kaheksast Mustamäe koolist (390 õpilast, 59 täiskasvanut).
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas asjalike PR noori tubli töö eest.

MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS MiniSOS
Üles / 2. Oktoober 2018 /
keskmine joon
 

Tallinna arengukava 2021+

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul osales 21. septembril Kultuurikatlas Tallinna arengukava 2021+ koostamise avaseminaril.
Taani arhitekt Jan Gehl on öelnud, et see, millises linnaruumis me elame, on meie kujundada. Kuid peame arvestama, et meie loodud ruum hakkab omakorda mõjutama seda, kuidas me linnas elame, mismoodi üksteisega suhtleme ja lõpuks, millised me oleme.
Uue Tallinna arengueesmärkide seadmisesse soovitakse kaasata võimalikult palju inimesi, et üheskoos määrata kindlaks linna peamised eesmärgid nii pikemas kui lühemas ajaperspektiivis.

Üles / 28. September 2018 /
keskmine joon
 

Ohutusalane teabepäev „Mina Oskan Seda“

13. septembril näitasid 498 Lasnamäe koolieelikut Lasnamäe Spordikompleksi staadionil, mida nad oskavad, sest seal toimus traditsiooniline ohutusalane sportlik teabepäev “Mina Oskan Seda”.
Teabepäeval osales kakskümmend kaheksa Lasnamäe linnaosa lasteaeda ja üks lasteaed-põhikool.
Lisaks sportlikule tegevusele said lapsed uusi teadmisi liiklusohutusest, esmaabist, eneseabist ja ohutust käitumisest looduses ning igapäevases elukeskkonnas.
Ohutusteemadel, EPR Tallinna Seltsi kontrollpunktis, vestlesid lastega PR vabatahtlikud Liis, Irina, Veera, Liise, Annaliis, Kristina, Katrin ja Darja.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas üritusel tublisid vabatahtlike.
Teabepäeval jagasid lastele uusi teadmisi lisaks veel Ida-Harju politseijaoskonna, Tallinna Munitsipaalpolitsei, jalgpalliklubi Ararat, MTÜ Suukooli ja Hüüru Vabatahtliku Päästekomando esindajad.
Toreda ettevõtmise korraldamist toetasid Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuamet ning Tallinna Haridusamet.

Teabepäev Teabepäev Teabepäev Teabepäev Teabepäev Teabepäev Teabepäev
Üles / 27. September 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte sügiskoolitus

EPR Tallinna Seltsi noorte sügiskoolitus teemal „Kas sina näed seda, mida mina näen?“ toimus 22.septembril. Koolituse viis läbi ERP töötaja Indrek Simisker.
Punase Risti noored lahendasid erinevaid ülesandeid ja õppisid koolituse käigus üksteist tundma.
Peale koolitust korraldasid Lilia ja Liis noorega koosoleku, kus üheskoos arututati eelseisvaid üritusi lasteaialastele ja räägiti ka sellest, milliseid koolitusi on noortele veel vaja.

Sügiskoolitus
Üles / 27. September 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte seminar-koolitus

2.septembril 2018 toimus EPR Tallinna Seltsi noorte seminar-koolitus, kus tehti kokkuvõtteid juunis-augustis tehtud töödest. Räägiti rahvusvahelisest projektist „Üheskoos rassismi vastu“. Seminar-koolitusel tänas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul noori osalemise eest kampaanias „Ranits 2018“, Liis Sepp, ERR Tallinna Seltsi noorterühma juht, õpetas noortele, kuidas teha tööd lasteaialastega raamatu „Oskame olla“ järgi ning üheskoos arutati osalemist Tallinna Linnaosade Valitsuste poolt korraldatavates üritustest „Sina Oskad Seda“, mis toimuvad juba septembris.

Üles / 5. September 2018 /
keskmine joon
 

Koolikotikampaania "Ranits 2018"

Koolikotikampaania on mõeldud eelkõige selleks, et abistada vähekindlustatud perede kooliminevaid lapsi.
Kampaania „Ranits 2018” korraldamise eest kandis hoolt Eesti Punase Risti Tallinna Selts.
16. augustil said kobarkinos Coca-Cola Plaza tasuta uue, koolitarvetega komplekteeritud ranitsa 358 koolilast.
Kooliminejaid tervitasid Tõnis Mölder, Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ja Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi juhatuse aseesimees Peeter Lepp.
Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna valitsus ja volikogu koolikotikampaaniat toetanud juba 2001. aastast.
“Koolikotiüritust toetab linn kindlasti ka edaspidi, sest on vägagi oluline, et kooli minnes ei tohiks ükski laps häbeneda, et tal on näiteks kulunud ranits või osa koolitarvetest hoopis puudu“, ütles Mölder.
Politsei- ja Piirivalveameti Liikluspolitsei ja Maanteeameti esindajad andis lastele nõu kuidas tänavatel liigelda.
Kohal oli ka politsei maskott Lõvi Leo.
Ürituse lõpuks näidati lastele ja nende vanematele filmi „Imelised 2“.
Koolikotikampaaniaga alustati Tallinnas juba 1994. aastast ning toona kandis see nime „Rõõmsat esimest koolipäeva igale lapsele“.
Rimi Food AS kampaania „Laste koolitee heaks“Tallinna RIMI kauplustes annetatud raha eest osteti ranitsatesse koolitarbeid. Täname kõiki annetajaid!
Kõigile koolikotikampaania "Ranits 2018" heatahtlikele toetajatele ja tegusatele vabatahtlikele suur tänu!
Ürituse lõppedes tänasid korraldajaid nii lapsed, kui ka nende vanemad.

Väike tagasiside:

• “Tore ja tänuväärne üritus! Alati abiks! Eve-Mai
• Tänud ürituse organiseerimise eest, millest kohe peab osa võtma! Kõik oli nii nagu peab ja ilmselt jäid kõik väga rahule! Harri
• Taaskord ka meie poolt suurimad tänud, et saime oma panuse anda nii toredale üritusele. See on suur rõõm näha nii paljude laste nägudel naeratust. Järgmise korrani! Ersto Põlluaas Ürituste projektijuht Forum Cinemas AS
• Aitäh peo ja ranitsate eest! Anne Leemets lastekaitse talituse peaspetsialist Mustamäe Linnaosa Valitsus

Ranits-18 Ranits-18 Ranits-18 Ranits-18
Üles / 4. September 2018 /
keskmine joon
 

Täname annetajaid

Kuna Gasell AS, annetas ERP Tallinna Seltsile 30 ranitsat, siis said needki, Tallinna Rimi kauplustest kogutud annetatud raha eest, komplekteeritud 22.augustil koolitarvetega.
Tublid vabatahtlikud Laine, Lia, Helve, Maire, Inna, Olga, Aleksandra, Els koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Lauluga tegid kiirelt suure töö ära ja andsid, samal päeval, komplekteeritud uued ranitsad üle paljulapseliste perede laste jaoks Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondadele ja majutusüksusele.
Peale lõunat sai ERP Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul kaks telefonikõnet. „Suur tänu Teile heatahtlikud inimesed! Ma ei ole ammu näinud, et mu lapsed nii rõõmsad oleksid...“ „Tänan Teid ilusate ranitsate eest!“

Annetused
Üles / 27. August 2018 /
keskmine joon
 

Toiduabipakid riskirühma liikmetele

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike Laine, Lia, Maire, Helve, Olga ja Innaga komplekteerisid ja andsid 17.augustil 2018 välja toiduabipakid Punase Risti supiköögi klientidele.
Abipakkidesse osteti toiduaineid Eesti Taasiseseisvumise puhul Saaksamaalt laekunud annetuste ja Punase Risti liikmemaksude eest.

Toiduabi saajad tänasid nii:

“Aitüma!”
“Tänan Teid! Olete nii tähelepanelikud!”
“Häid pühi kõigile! Olge Te tänatud ja hea, et olete olemas!”
“Aitäh! Ma tõesti ootasin seda toidupakki.”
“Kui tublid Te olete, sest see pakk on just see, mida vajan!

Üles / 27. August 2018 /
keskmine joon
 

Tore päev Laulasmaal

20.juunil 2018 toimus eriline kleepsujaht algklasside õpilastele Laulasmaa kooli õuel. Ürituse korraldaja oli EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige Eve-Mai Valdna.
Kleepse said lapsed koguda, kui olid läbinud MTÜ Lohusalu Päästeseltsi, Maanteeameti Politsei ja EPR Tallinna Seltsi kontrollpunktid, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid. EPR Tallinna Seltsi kontrollpunktis oli EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul, kes juhendas, kuidas leida vastuseid brošüürist „Ühe idee lugu“ ja voldikust Eesti Punane Rist. Kõik küsimused olid seotud Punase Risti Liikumisega.
Lastele korraldati ka jalgratta vigursõit, liiklusmärkide tundmine, jalgrattakontroll ja õnneloos.
Nii põnevalt algas koolivaheaeg Laulasmaal.

LAulasmaa LAulasmaa LAulasmaa LAulasmaa LAulasmaa LAulasmaa LAulasmaa
Üles / 2. Juuli 2018 /
keskmine joon
 

Toiduabipakid Punase Risti supiköögis

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlike Laine, Lia, Inna, Olga ja Helvega komplekteerisid 22.juunil toiduabipakke.
Need abipakid jagati samal päeval PR supiköögi teenust kasutajatele välja.
Toiduabipakid komplekteeriti Saksamaalt laekunud sihtotstarbelise annetuse eest.
Abisaajad palusid tänada annetajaid Saksamaalt toetuse eest.

Üles / 2. Juuli 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte linnalaager

17. juunil lõpetasid EPR Tallinna Seltsi noored oma tegevaasta linnalaagriga, kus tegid koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Lauluga aasta töödest ja tegemistest kokkuvõtted ning arutasid läbi eesseisvad plaanid. Noored käisid ka Lennusadamas, kus neile korraldati giidiga sadamat tutvustav eksursioon. Nii lõppes järjekordne Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noorterühma hooaeg, sest noored jäid nautima suvepuhkust.
Järgmine suurem ühisettevõtmine on augustis, sest tuleb korralikult ette valmistada kooliranitsakampaania „Ranits 2018“.

Tervisedendusepäev Tervisedendusepäev Tervisedendusepäev Tervisedendusepäev
Üles / 20. Juuni 2018 /
keskmine joon
 

Tervisedenduse konverents 2018: Tervisesüsteem – eile, täna, homme

Tallinna Ülikoolis toimus 15.juunil iga-aastane tervisedenduse konverents, kus osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul ning mille korraldasid Tervise Arengu Instituut, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Maailma Terviseorganisatsioon (WHO).
Osalejatele anti ülevaade riigi- ja haldusreformiga seotud muudatustest rahvatervisesüsteemis ja tervise olukorrast Eestis, räägiti rahvatervise rollist ja suundumustest tervisesüsteemis maailmas laiemalt, arutleti tervisepoliitikate kujundamisest riigi, maakonna ja kohaliku omavalitsuse perspektiivist. Samuti räägiti koostöö olulisusest tervisesüsteemis nii edenduse ja ennetuse kui ka haigustega toimetuleku toetamisel.

Tervisedendusepäev
Üles / 20. Juuni 2018 /
keskmine joon
 

Teabepäev Tallinna Vormsi lasteaias

EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik, Tallinna Vormsi Lasteaia direktor, Aide Vare viis 12.juunil läbi vestlusringi nende lasteaialastega, kes sügisel lähevad kooli.
Oma töös, ennetavate ohuolukordade arutamisel, tugines A.Vare Punase Risti trükisele „Aita Jussi“.
Üheskoos arutati õiget/valet käitumismustrit; kõrgelt kukkumine, ohud jalgrattaga sõitmisel, põletused, terava esemega tekitatud haav, vette kukkumine jm.
Lapsed olid väga koostööaldid: vastasid küsimustele, osalesid ühistöös, lahendasid edukalt erinevaid simuleeritud situatsioone ja värvisid pilte. Oli õpetlik päev tulevastele koolilastele ja selle päeva eest tänusõnad Aidele.

Teabepäev Vormsi lasteaias
Üles / 20. Juuni 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek

Kuus noort EPR Tallinna Seltsist võtavad osa juuni lõpus rahvusvahelise projektis „Üheskoos rassismi vastu“ Kreekas.
1.juunil 2018 toimus EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek, et valmistada projektis osalemiseks.
Liis Sepp ja Karoli Loo tutvustasid, mis oli arutatud ettevalmistaval koosolekul Kreekas mai lõpus.
EPR Tallinna Seltsi noored ettevalmistasid tegevusi, mida projekti raames peavad ise läbi viima.

Üles / 13. Juuni 2018 /
keskmine joon
 

AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA (tagasiside)

EPR Tallinna Seltsi noorte projektis „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“ osalejate tagasisidelehtedelt saime lugeda:

Kuidas olete rahul korraldatud üritusega?

 • Üritus oli hästi korraldatud
 • Hästi korraldatud, väga informeeriv
 • Väga meeldis, oli hariv
 • 10/10 kõik oli tore!
 • Väga vahva üritus
 • Kõik oli tore
 • Meile meeldis kõik, vahemaad punktide vahel olid balansseeritud
 • Väga rahul! Ülesanded olid jõukohased, mõnus ilm

Milline kontrollpunkt üllatas ja millega?

 • Kanutiaia punkt, kus pidime autosse istuma
 • Maanteeameti kontrollpunkt
 • Väga lahe üritus, maitsev toit
 • Ole punkt – rongidest
 • Väga meeldis ja super lahe
 • Väga palju uusi huvitavaid teadmisi
 • Kõik oli huvitav, hästi korraldatud
 • OÜ Autosõit
 • Politse punkt
 • Jätkake samas vaimus

Kas said juurde uusi teadmisi? Milliseid?

 • Liiklusohutuse kohta
 • Jah palju, sh liiklusreeglid
 • Kontrollpunkt jalgrattaga, sest see oli väga kiire ja huvitav
 • Liiklusmärkidest ja üldliiklusest
 • Realkooli juures autoga punkt
 • Kõik punktid
 • Kõik oli tore, tahame veel kord osaleda
 • Rohkem infot esmaabist
 • Oleks võinud olla rohkem korraldajaid, et ei peaks ootama

Sinu ootused ning soovitused järgmisteks samataolisteks üritusteks

 • Jätkata samas vaimus
 • Niisuguseid üritusi võiks olla rohkem
 • Vajalikud. Väga hea! Meeldiv!
 • Veel rohkem inimesi üllatada
 • Kõik oli suurepärane. Võiks olla rohkem niisuguseid üritusi
 • Super kõik! Jätkake samas vaimus!
Linnalaager
Üles / 23. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Rahvusvaheline noorteprojekt „Üheskoos rassismi vastu“

17. mai kuni 20. mai viibisid EPR Tallinna Seltsi noored vabatahtlikud Karoli ja Liis Kreekas koosolekul, kus valmistuti ette saabuvaks projektiks juuni lõpus. Projekti teema on rassism, mis kajastub ka projekti pealkirjast "United against racism" ehk "Üheskoos rassismi vastu". Projektis osalevad noored Itaaliast, Kreekast, Rumeeniast, Eestist ja Soomest. Kuigi Kreeka on vastuvõttev maa siis Soome partner on projekti eestvedajaks. Projektis osalevate riikide organisatsioonid on erinevad nagu näiteks Kreeka Hellenic Youth Participation või Soome 4-H organisatsioon. Kuigi projektis osalevad organisatsioonid on üksteisest erinevad siis kõiki ühendab soov ja tahtmine aidata noori muuta sallivamaks, ühtsemaks ja läbi selle muuta ka ühsikonda. See kõik kattub ka Punase Risti Liikumise prinsiipidega, kõige olulisemalt:

VÕRDSUS:
Liikumine ei erista inimesi rahvuse, rassi, usuliste tõekspidamiste, klassikuuluvuse või poliitiliste veendumuste alusel. Leevendades üksikisiku kannatusi, lähtutakse tema esmavajadustest ja antakse eelisõigus kõige suuremas hädas olijaile.

Üles / 22. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Koostööseminar – 15 aastat kodutute Resotsialiseerimiskeskuse tegevusest

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul osales 17.mail 2018.a. koostööseminaril.
Arutati teemadel:

 • Toimetulekuraskustes inimeste hoolekande areng Tallinnas koostöös Tallinna Hoolekande Keskusega
 • Pagulaste vastuvõtmine
 • Linna toel sotsiaalmajutusüksustest üürikodusse
 • Kodutus kui isiksuse sotsiaalne tagajärg

Seminar oli konstruktiivne ja asjalik.

Üles / 21. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Mustamäe Laste Loomingu Maja perepäev

20.mail 2018 toimus Männi pargis perepäev.
Üritus oli sisustatud Mustamäe Laste Loomingu Majas käivate laste esinemistega – kõlasid laulud, tantsiti, peeti spordivõistlusi, oli õnneloos, jagati erinevaid materjale ja oli palju teisi meelelahutusi.
Üritusel osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul.

Perepäev 2018
Üles / 21. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Korjandus Tallinna RIMI kauplustes – "Anneta siin ja aita meil tagada vähekindlustatud perede laste jaoks vajalik toidukord igaks päevaks. Hindame Sinu panust kõrgelt!“

EPR Tallinna Selts tühjendas 2018.aasta veebruaris ja aprillis Tallinna RIMI kauplustes (Tondi, HM Nautica, Põhja, Tööstuse, Sõle, Mustakivi, Sõpruse, Haabersti, Nurmenuku, Telliskivi, Pääsküla, Silikaadi, Tammsaare, Kaubahall, Juhkentali, Astangu, Laagna, Tatari, Ülemiste ja Magistral) annetuste korjanduskarpe. Kokku annetati vähekindlustatud perede laste jaoks nendes kauplustes 7622.30 eurot.
Omapoolse panuse andis SEB panga Tornimäe kontor, kes ei võtnud annetatud raha arvele paneku eest EPR Tallinna Seltsilt teenustasu.
Annetustest saadud raha eest, kõik finantstehingud sooritati läbi SEB panga, komplekteeris EPR Tallinna Seltsi sekretär L.Laul koos PR vabatahtlikega toiduabipakid 275-le vähekindlustatud perele, kus kasvavad lapsed. Nende perede nimekirjad esitasid EPR Tallinna Seltsile Tallinna kaheksa linnaosa sotsiaalhoolekande osakonda.
PR vabatahtlikud jagasid 275 toiduabipakki esitatud nimekirjade alusel Eesti Punase Risti majas abivajajatele välja 16.mail 2018.
Toidupakke aitasid välja jagada Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder, EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige Harri Viik ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti peaspetsialist Andrus Toompuu.

EPR Tallinna Selts tänab kauaaegseid koostööpartnereid: OÜ Tinnarv, Svensky Kaubanduse AS, Rasa Trading Company AS, Noires HA OÜ, Paira AS, Meira Eesti OÜ tegusa koostöö eest!

Abisaajad tänavad: kõiki annetajaid, RIMI Eesti Food AS –i ja Tallinna RIMI kaupluste kollektiive, EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike.

Korjandus 2018 Korjandus 2018
Üles / 21. Mai 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Selts tänas Raekojas oma tublisid abilisi

EPR Tallinna Selts korraldas 14.mail Tallinna Raekojas traditsioonilise piduliku ürituse, et tunnustada tublisid sotsiaalhoolekande töötajaid, oma organisatsiooni vabatahtlikke ja toetajaid ning üheskoos tähistati ka Rahvusvahelist Punase Risti päeva (peeti 8. mail).
Koosviibimise avas Kanutiaia Huvikooli lasteteater „Väike Ooper“, juhendaja Olga Bunder.
Tallinna Linnavalitsuse tänukirjad said kauaaegsed koostööpartnerid ja vabatahtlikud, kes aitavad Tallinna linnas leevendada sotsiaalprobleeme – Meira Eesti OÜ, Malle Virunurm, Janek Soorsk, Meril Liis Kütt, Laine Suvi, Lia Spirka, Lidia Meerents, Maire Viisileht ja Helve Tellisberg.
Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul panustavad need inimesed oma aega, et aidata toimetulekuraskustega üksikuid inimesi ja perekondi. „Need on inimesed, kes tagavad teiste heaolu ja kindlustunde, töötades laiemalt ühiskonna heaks. Vabatahtlik töö peaks olema veelgi enam väärtustatud ning leian, et vabatahtlike tunnustamine on ääretult oluline,“ nii tänas Tõnis Mölder osalejaid.
EPR Tallinna Seltsi juhatuse aseesimees Peeter Lepp lisas, et vabatahtlikele jätkub ainult kiidusõnu. „Iga üksik ettevõtmine justkui ei pruugi avaldada suurt muljet, aga kogu tegevus tervikuna näitab süsteemset, pühendumusega heategevusse suhtumist ja tulemused räägivad ise enda eest. Isiklik osavõtt selliste ürituste korraldamistest nagu laste linnalaagrid, kampaania „Ranits“ pikaaegne ettevalmistamine, supiköögi töö korraldamine, abi- ja toidupakkide komplekteerimine ja jagamine, noorteprojektid ning isegi Punase Risti aastapäeva piduliku vastuvõtu organiseerimine Tallinna Raekojas, ongi üks näitajatest, mida hindasid sellel pidulikul vastuvõtul tänukirjadega Tallinna Linnavalitsus ning Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi juhatus,“ lisas Lepp.
Järgmise aasta 24. veebruaril tähistab Eesti Punase Risti organisatsioon oma 100ndat juubelit.

Kohalviibijad nautisid vastuvõttu ning nendepoolne tagasiside kõlas nii:

 • „Tänan selle ilusa vastuvõtu eest! Kontsert oli suurepärane ja söögid nagu ikka väga head. Kogu üritus suursugune ja meeldiv - tänan veelkord!“
 • „Suur tänu tänase suurepärase vastuvõtu eest!“
 • „Aitüma tunnustamise eest! Minu jaoks see oli meeldiv üllatus.“
 • „Väga meeldiv, et Linnavalitsus tunnustab ja tänab Punase Risti vabatahtlikke.

Raekoja saal oli täis püsti vabatahtlike. Kõik olid sõbalikud, abivalmis, rõõmsad. Tänan EPR Tallinna Seltsi juhatust ja EPR Tallinna Seltsi sekretäri toreda ürituse korraldamise eest! Kontsert oli super, lapsed laulsid vapustavalt hästi.“

Leo 2018 Leo 2018 Leo 2018 Leo 2018
Üles / 21. Mai 2018 /
keskmine joon
 

„Laulurõõm“ – konkurss erivajadustega lastele

Tallinna Kanutiaia Huvikoolis toimus 11.mail traditsiooniline laulukonkurss „Laulurõõm“.
Kelly Rohumets, kes oli žüriis ning esindas EPR Tallinna Seltsi, andis esinejatele üle EPR Tallinna Seltsi poolt välja pandud auhinnad.
Kelly: „Üritus oli armas ja südamlik, laululapsed olid väga andekad. Meie tunnustasime oma auhindadega tublisid ja hakkajaid laulukonkursis osalejaid“.

Üles / 21. Mai 2018 /
keskmine joon
 

AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA (orienteerumine Tallinnas)

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noortegrupp osales liiklusohutusalase projektiga eeskujukampaanias „Aga mina“, mis on EV 100le erinevate ametite ja organisatsioonide poolt tehtav ühiskingitus (www.agamina.ee). Noorteprojekt kandis sellel aastal nime „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“. Osalesime eeskujukampaanias, kuna soovime kaasa aidata noorte liikluskäitumise kujundamisele läbi liiklusorienteerumise ning neile uute teadmiste ja oskuste andmisele. Usume, et selle tulemusena on noored eeskujuks omakorda ka kõige pisematele liiklejatele.
8.mail 2018, Rahvusvahelise Punase Risti päeval, toimus juba kuuendat aastat liiklusorienteerumine „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“. Liiklusorienteerumine on hariv üritus, kus 10. klasside noored said proovile panna oma teadmisi ja oskusi liiklusohutusest ning näidata üles nutikust orienteerudes Tallinna kesklinna põnevates kohtades. Üritusel osales 21 meeskonda 12 koolist. 0Liiklusorienteerumist viisid läbi Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noored koos Maanteeameti, OLE (Operation Lifesaver Estonia), Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri, OÜ Autosõidu, Reaali Autokooli ja Tallinna Kanutiaia Huvikooliga.

Liis Sepp Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noortegrupi juht
„Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“ projektijuht

Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager
Üles / 14. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Lõvi Leo liiklusohutusvõistlus 2018

19.aprillil 2018 toimus Mahtra Põhikoolis Lõvi Leo liiklusohutusvõistlus kolmandate klasside õpilastele. Osales üheksa viieliikmelist võistkonda Lasnamäe ja Maardu koolidest. Korraldajateks olid Eesti Politsei ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri korrakaitsebüroo liiklusjärelevalvekskus, Maanteeamet ja EPR Tallinna Selts.
Õpilastel tuli leida vastuseid paljudele küsimustele ja lahendeid praktilistele ülesannetele.
EPR Tallinna Selts ülesanded hõlmasid Punase Risti Liikumise temaatikat ja õpilastel tuli lahendada ohutusteemaline ristsõna.
Lasnamäe Linnaosa Valitsus tänas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laulu ja EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikku Irina Moronavat ürituse korraldamise eest tänukirjadega.

Leo 2018 Leo 2018 Leo 2018 Leo 2018
Üles / 14. Mai 2018 /
keskmine joon
 

Linnalaager Lasnamäe Gümnaasiumi õpilastele

Linnalaager Lasnamäe Gümnaasiumi 15 õpilasele toimus kolm päeva, 23.–25.aprillini. Laagris õppisid lapsed esmaabi, tutvusid Punase Risti Liikumisega, käisid Lennusadamas, rääkisid hügieenist ja liiklusohutusest, lahendasid ülesandeid haridusprogrammi „Kas sina näed seda, mida mina näen“ moodulite järgi ja said suhelda nii eesti kui ka vene keeles. Laager toimus EPR toetusel.

Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager
Üles / 8. Mai 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud Tallinna Mahtra Lasteaias

19.aprillil käisid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud Irina, Tiina, Meril Liis koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Lauluga külas Tallinna Mahtra Lasteaias.
Noored käisid kahes rühmas ja rääkisid mudilastega ohutusest. Üheskoos arutati, millised on need olukorrad, kus tuleb väga tähelepanelik ja ettevaatlik olla.

Linnalaager Linnalaager
Üles / 27. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

Neljateistkümnele õpilasele, Tallinna linna neljast koolist, toimus Mustamäe Laste Loomingu Maja baasil 13.-14.aprillil 2018.a. linnalaager.
Linnalaagri toimetulekuraskustes perede lastele korraldas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul ja laagrit aitasid läbi viia Mustamäe Laste Loomingu Maja töötajad. Lastele räägiti Punase Risti Liikumisest ja õpetati esmaabivõtteid. Üheskoos käidi kinos Apollo ja Lennusadamas, tegeldi muusikateraapiaga, mängiti sulgpalli, tehti kollaaže ja õpiti süüa tegema.
Kui tehti kokkuvõtteid laagripäevadest, siis ütlesid laagrilapsed, et neile meeldis kõik ja tänasid Eesti Punast Risti, kes toetas selle laagri läbiviimist.

Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager Linnalaager
Üles / 27. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

Eesti Punaselt Ristilt supp enimhaavatavatele

Eesti Punane Rist andis EPR Tallinna Seltsile 190 purki suppi, mille annetas neile „Coral Club“. 9.aprillil jagasid purgisuppi Punase Risti supiköögi külastajatele EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtliku Inna Kiseliga.
Aprillis jagati purgisuppi ka enimhaavatavale Tuulemaa 6 Sotsiaalmajutusüksuses.

Supp
Üles / 27. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

Külas Tallinna Kristiine Lasteaias

17. aprillis käisid Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud Liis ja Johanna koos EPR Tallinna Seltsi sekretäri Lilia Lauluga Tallinna Kristiine Lasteaias 4-5. aastastele lastele tegemas ohutusalast koolitust „Oskame olla“. Lapsed olid jutukad ning rääkisid ohutuse teemadel kaasa ning nii vabatahtlikel kui ka lastel oli üks tore hommik.

Kristiine lasteaed
Üles / 27. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinn Seltsi noorte koolitus

EPR töötaja Indrek Simisker viis läbi EPR Tallinna Seltsi noorte koolituse 7.aprillil 2018, kus rääkis Punase Risti Liikumisest ja humanitaarõigustest. Koolitusel osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul.

AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA
Üles / 12. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

Punase Risti supiköögis jagati välja abipakid

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos vabatahtlike Laine, Maire, Helve, Olga, Inna ja Liaga komplekteerisid ning jagasid välja 29.märtsil 2018 abivajajatele Punase Risti supiköögis toiduabipakke.
Abipakid komplekteeriti Lihavõttepühadeks Saksamaalt saadetud annetatud raha eest.
Abivajajad tänasid annetajad:
„Aitäh annetajatele Saksamaalt“ „ Aitüma headele inimestele...“ „Suur tänu. Hea, et on lahkeid inimesi.“ „Täname toetuse eest!“

Üles / 5. Aprill 2018 /
keskmine joon
 

AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noortegrupp osaleb liiklusohutusalase projektiga eeskujukampaanias „Aga mina“, mis on EV 100le erinevate ametite ja organisatsioonide poolt tehtav ühiskingitus (www.agamina.ee). Noorteprojekt kannab sellel aastal nime „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“. Osaleme eeskujukampaanias, kuna soovime kaasa aidata noorte liikluskäitumise kujundamisele läbi liiklusorienteerumise, uute teadmiste ja oskuste andmisele ning selle tulemusena on noored eeskujuks omakorda ka kõige pisematele liiklejatele.

Tegevuse tutvustus: 8.mail 2018 toimub juba kuuendat aastat liiklusorienteerumine „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“. Liiklusorienteerumine on hariv üritus, kus 10. klasside noored saavad proovile panna oma teadmisi ja oskusi liiklusohutusest ning näidata üles nutikust orienteerudes Tallinna kesklinna põnevates kohtades. Liiklusorienteerumist viivad läbi Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noored koos Maanteeameti, OLE (Operation Lifesaver Estonia), Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri, OÜ Autosõidu, Reaali Autokooli ja Tallinna Kanutiaia Huvikooliga.

Liis Sepp
Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noortegrupi juht
„Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“ projektijuht

AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA
Üles / 21. Märts 2018 /
keskmine joon
 

Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents

Koolinoorte tervisekonverents toimus 19.märtsil 2018.
EPR Tallinna Seltsi noored Els-Aleksandra, Tiina, Katharina ja Triinu korraldasid ja osalesid kahes töötoas „Mõtleme teisiti!“.
Noored tutvustasid Punase Risti Liikumist, EPR Tallinna Seltsi tegevust, põhjalikult kajastasid noorte tegevus Seltsis, kasutasid haridusprogrammi „Kas sina näed seda mida mina näen?“ ja õpetasid rühmades tegema meeskonnatööd, tegema valikuid ning oma tehtud töö esitlemist.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul tänas noori tehtud tubli töö eest.

Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents
Üles / 21. Märts 2018 /
keskmine joon
 

Hügieenipakid abivajajatele

16.märtsil eraldas Eesti Punane Rist EPR Tallinna Seltsile 100 komplekti hügieenitarbeid. Hügieenipakis oli: šampoon, seep, pesupulber, hambapasta, nõudepesuvahend jm. EPR Tallinna Selts jagas hügieenipakid Tallinnas Kesklinna, Mustamäe, Pirita ja Kristiine linnaosade sotsiaalhoolekande osakondadele, kus abivajajad saavad need kätte vastavalt nimekirjadele.

EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek
Üles / 21. Märts 2018 /
keskmine joon
 

Päevalaager Nõmme Põhikoolis

5.märtsil 2018 toimus päevalaager 26-le õpilasele Nõmme Põhikoolist.
Laagri valmistas ette ja aitas ka läbi viia EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul.
Lastele viis esmaabiõpetaja Margarita Kangur läbi kolmetunnise esmaabikursuse.
EPR Tallinna Seltsi noorterühma juht Liis Sepp rääkis Punase Risti Liikumisest ja EPR Tallinna Seltsi tegevusest ning tutvustas EPR Tallinna Seltsi noorte projekti ohutust liiklemisest Tallinnas.
Haridusprogrammi „Kas sa näed seda, mida mina näen?“ moodulite kasutamine rühmade töös aitas laagrilastel paremini mõista ümbritsevat.

Õpilaste tagaside: „Sain teada, kuidas elustada inimest ning mida teha suuremate vigastuste korral“ „Lektorid rääkisid hästi ja põnevalt“ „Väga head koolitajad olid“ „Väga meeldis“ „Sain teada, millistes projektides osalevad Punase Risti noored“ „Sain väga palju uut teada“.

Laagri läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

Päevalaager Nõmme Põhikoolis Päevalaager Nõmme Põhikoolis Päevalaager Nõmme Põhikoolis Päevalaager Nõmme Põhikoolis Päevalaager Nõmme Põhikoolis Päevalaager Nõmme Põhikoolis
Üles / 13. Märts 2018 /
keskmine joon
 

140 toiduabipakki riskirühma liikmetele

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike Lia, Laine, Maire ja Helvega komplekteerisid Saksamaalt saadetud annetatud raha eest toiduabipakke.
Need abipakid tehti Eesti Vabariigi – 100 ja Eesti Punase Risti – 99. aastapäeva raames ning 23.veebruaril andsid vabatahtlikud PR supiköögi külastajatele üle 140 toiduabipakki .

Üles / 13. Märts 2018 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek

23.veebruaril 2018, Eesti Vabariigi 100 ja Eesti Punase Risti 99. aastapäeva raames toimus EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek.
Noored rääkisid Eesti Vabariigi juubeliga seotud lugudest ja sündmustest ning otsustasid ühineda projektiga „Aga mina“. See liikumine on pühendatud Eesti Vabariigi 100le aastapäevale ja sobib kokku noorte projektiga „Ohutult läbi Tallinna“.
Projektile anti uus nimi – „Aga mina liiklen ohutult läbi Tallinna“ ja jagati ülesandeid.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul rääkis noortele koostööst Tallinna Haridusametiga ja üheskoos arutati linnalaagrite läbiviimist.

EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek
Üles / 13. Märts 2018 /
keskmine joon
 

Kanutiaia huvikooli tänukiri - Lilia Laul

 

Kanutiaia huvikooli tänukiri - Lilia Laul
Üles / 7. Märts 2018 /
keskmine joon
 
Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

16.-17.veebruaril 2018 toimus linnalaager “Kas sa näed seda, mida näen mina?” 15-lapsele toimetulekuraskustega perekondadest.
Laagris tutvustasime lastele Punase Risti Liikumist ja EPR Tallinna Seltsi tööd, rääkisime ka sellest, et järgmisel aastal saab Eesti Punane Rist 100.
Laagris kasutasime Epp Petrone raamatut „Meie Eestimaa“. Laagrilapsed jutustasid ja joonistasid Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise lugudest ja sündmustest pilte.
Reval Sport veekeskuse külastus oli lastele toredaks vahelduseks.
Kuna Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ei olnud ükski laagrilaps enne käinud, siis kuulasid kõik muuseumi giidi väga tähelepanelikult, sest ta tutvustas muuseumi, rääkis muusikast, eesti pillimeistritest ja pillimeestest. Näitas haruldasi muusikainstrumente, rääkis, kuidas tekib muusika, kuidas pille kasutatakse ning millised legendid museaalidega kaasas käivad. Laagri läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

Üles / 21. Veebruar 2018 /
keskmine joon
 

Korjandus Tallinna RIMI kauplustes – "Aita lastele kingitusi teha!...“

EPR Tallinna Selts tühjendas 2017.aasta novembris ja 2018.aasta jaanuaris Tallinna RIMI kauplustes (Ülemiste, HM Nautica, Põhja, Tööstuse, Sõle, Mustakivi, Sõpruse, Haabersti, Nurmenuku, Telliskivi, Pääsküla, Silikaadi, Tammsaare, Kaubahall, Juhkentali, Astangu, Laagna, Tatari ja Magistral) annetuskorjanduskarpe.
Omapoolse panuse andis SEB panga Tornimäe kontor, kes ei võtnud annetatud raha arvele paneku eest EPR Tallinna Seltsilt teenustasu.
Annetustest saadud 7592.50 euro eest komplekteerisid EPR Tallinna Seltsi sekretär L.Laul koos PR vabatahtlikega toiduabipakid 250-le toimetulekuraskustega perekonnale, kus kasvavad lapsed. Perede nimekirjad esitasid Tallinna kaheksa linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnad. Maanteeamet andis omalt poolt jagamiseks pakisaajatele tasuta helkurid.
PR vabatahtlikud jagasid 250 toiduabipakki esitatud nimekirjade alusel Eesti Punase Risti majas abivajajatele välja 18.jaanuaril 2018.
Toidupakke aitasid välja jagada Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ja Kesklinna Vanem Vladimir Svet.
EPR Tallinna Selts tänab kauaaegseid koostööpartnereid: OÜ Tinnarv, Svensky Kaubanduse AS, Rasa Trading Company AS, Noires HA OÜ, Paira AS, Meira Eesti OÜ tegusa koostöö eest!

Abisaajad tänavad:

 • annetajaid
 • RIMI Eesti Food AS –i ja RIMI kaupluste kollektiive
 • EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike
Üles / 24. Jaanuar 2018 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Mihkel Tamme

Juhatuse aseesimees
Toomas Sepp - Tallinna Linnakantselei, linnasekretär

Juhatuse aseesimees
Peeter Lepp - Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve SA, juhatuse esimees

Liikmed
Karoli Loo - Energia avastuskeskus, giid

Gunnar Heinoja - Tallinna Prantsuse Lütseum, õpetaja

Harri Viik - Tatari 53 Hotell, juhataja

Marje Paljak - Tallinna Kesklinna Valitsus, Sotsiaalhoolekande osakond, juhataja

Eve-Mai Valdna - Maanteeamet, Liikluskasvatuse talitus, juhtivspetsialist

Margarita Kangur - Esmed Töötervishoiu OÜ, töötervishoiuõde

 
Uudised
Päev Punase Risti vabatahtlikega - Jõulurõõm
Vabatahtlike jõulupidu
Jõuluüllatus PR supiköögi külastajatele
Kallid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud, koostööpartnerid, toetajad!
Täname!
Heategevuslik jõuluüritus eakatele ja erivajadustega inimestele
Kingime koostöös lastele jõulurõõmu
Kallid Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud!
Noorpäkapikud asusid tegutsema
Ülemaailmne AIDS-i vastu võitlemise päev
Teguderohke nädalalõpp Mustamäe Laste Loomingu Majas
Jõulud on tulemas
Eesti Punaselt Ristilt hügieenitarbed abivajajatele
Linnalaager koostöös Lasnamäe Gümnaasiumiga
Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest
Külas Sipsikute juures
MINI SOS (Sina Oskad Seda) Haaberstis
MINI SOS (Sina Oskad Seda) Mustamäel
Tallinna arengukava 2021+
Ohutusalane teabepäev „Mina Oskan Seda“
EPR Tallinna Seltsi noorte sügiskoolitus
EPR Tallinna Seltsi noorte seminar-koolitus
Koolikotikampaania Ranits 2018
Täname annetajaid
Toiduabipakid riskirühma liikmetele
Tore päev Laulasmaal
Toiduabipakid Punase Risti supiköögis
EPR Tallinna Seltsi noorte linnalaager
Tervisedenduse konverents 2018: Tervisesüsteem – eile, täna, homme
Teabepäev Tallinna Vormsi lasteaias
EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek
AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA (tagasisisde)
Rahvusvaheline noorteprojekt „Üheskoos rassismi vastu“
Koostööseminar – 15 aastat kodutute Resotsialiseerimiskeskuse tegevusest
Mustamäe Laste Loomingu Maja perepäev
Korjandus Tallinna RIMI kauplustes – "Anneta siin ja aita meil tagada vähekindlustatud perede laste jaoks vajalik toidukord igaks päevaks. Hindame Sinu panust kõrgelt!“
EPR Tallinna Selts tänas Raekojas oma tublisid abilisi
„Laulurõõm“ – konkurss erivajadustega lastele
AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA
Lõvi Leo liiklusohutusvõistlus 2018
Linnalaager Lasnamäe Gümnaasiumi õpilastele
EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud Tallinna Mahtra Lasteaias
Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest
Eesti Punaselt Ristilt supp enimhaavatavatele
Külas Tallinna Kristiine Lasteaias
EPR Tallinn Seltsi noorte koolitus
Punase Risti supiköögis jagati välja abipakid
AGA MINA LIIKLEN OHUTULT LÄBI TALLINNA
Tallinna 32.Keskkooli koolinoorte tervisekonverents
Hügieenipakid abivajajatele
Päevalaager Nõmme Põhikoolis
140 toiduabipakki riskirühma liikmetele
EPR Tallinna Seltsi noorte koosolek
Kanutiaia huvikooli tänukiri
Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest
Korjandus Tallinna RIMI kauplustes – "Aita lastele kingitusi teha!...“
 
UUDISED 2013
UUDISED 2014
UUDISED 2015
UUDISED 2016
UUDISED 2017

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist facebook Tallinn