Avaleht / In English
logo
   
 
 

Linnalaager Maardu linna erivajadustega lastele ja noortele

29.novembri linnalaagris osales 25 erivajadustega last ja noort Maardu linnast, kes olid huvitatud uutest teadmistest ning osalesid ise aktiivselt kõigis tegevustes.
Laagrilaste liikumine Tallinna linnas oli sujuv, sest abiks oli Maardust tellitud buss.
Laagripäev algas Kanutiaia Noortemajast, kus osalejaid võtsid vastu EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos õpetajatega. Päeva jooksul käisid lapsed ja noored ekskursioonil Lennusadamas ja Tallinna vanalinnas Raekoja platsil, kus uudistasid ka jõuluturgu. Päev jätkus Kanutiaia Noortemajas, kus EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik Ranner Alloja rääkis Punase Risti liikumisest ja hiljem õppisid kõik meisterdama jõulukaarte ja jõuluehteid. Järgnes jõuluteemaline kontsert. Päeva lõpus, peale esinemist, said laagrilapsed ja –noored kätte oma jõulukingitused.
Väga tegusate ja tublide koostööpartneritega oli sellist vanuseliselt ning vajaduslikult keerukat laagrit hea korraldada. Aitäh kõigile!

Linnalaager Maardu linna erivajadustega lastele ja noortele

Üles / 17. Detsember 2013 /

Jõulukuu on heategevuskuu!

Ole alati see, keda oodatakse,
kelle seltsis on külmaga soe,
kelle jaoks pole miski raske,
kelle käsi on alati toeks!

Eesti Punase Risti Tallinna Selts tõi koostöös Mustamäe, Lasnamäe, Kristiine ja Pirita Sotsiaalhoolekande osakondadega jõulurõõmu neile, kel napib kodusoojust, emaarmastust või materiaalseid võimalusi, et pühadest täit rõõmu tunda.
Suurimad jõuluüritused toimusid tänu AS Forum Cinema ja Tallinna Kanutiaia Noortemaja vastutulekule, kes lubasid üritusteks oma ruume tasuta kasutada. AS Forum Cinemas toetas jõuluüritust, kus 330 vanemaealist inimest said vaadata filmi "Eestlanna Pariisis".
Nii mõnelegi vanurile oli kino Coca-Cola Plaza külastus esmakordne ja seda suurem oli nende rõõm sellisest tähelepanust ja muidugi ka EPR Tallinna Selts vabatahtlike poolt komplekteeritud jõulupakist.
Tallinna Kanutiaia Noortemaja ruumides toimusid kakskeelsed jõuluetendused lastele.
Kokku toimus neli etendust 280-le lapsele…
Koostöös Tallinna Kesklinna, Mustamäe ja Kristiine Sotsiaalhoolekande osakondadega kutsusime üritustele lapsi, et neid jõuluetendusega, jõuluvana ja jõulupakiga rõõmustada.

Jõulud on aasta kauneimad pühad – koos saame ja suudame need pühad ka abivajajatele meeldivaks teha!

Eesti Punase Risti Tallinna Selts tänab kauaaegseid koostööpartnereid AS Forum Cinemas ja Tallinna Kanutiaia Noortemaja tegusa koostöö eest!

Jõulukuu Jõulukuu Jõulukuu Jõulukuu Jõulukuu Jõulukuu Jõulukuu

Üles / 17. Detsember 2013 /

Tallinn tunnustas noori, noorsootöötajaid ja suuri tegusid

Kinos Artis kuulutati 04.detsembril 2013.a. pidulikul auhinnagalal välja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti tunnustusauhindade konkursi "Suured teod" ja "Aasta noorsootöötaja" võitjad. Viiendat aastat järjest anti välja ka eriauhind "laste- ja noortesõbralik tegu".
Selle eriauhinna vääriliseks tunnistati Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult jalgsi läbi Tallinna".
"Mul on hea meel, et meie hulgas on noori, kes soovivad maailma enda ümber paremaks muuta. Ja neil see õnnestub, nende tegevus on märgatav ning sellega nad motiveerivad ka teisi noori aktiivsemaks muutuma," sõnas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart.
EPR Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult jalgsi läbi Tallinna" (liiklusorienteerumine) oli suunatud Tallinna koolide 10. klassi õpilastele, toimus ÜRO liiklusohutuse nädala ja Euroopa päeva raames ning projekti ellu viimist toetas Maanteeameti Põhja Regioon.

Tallinn tunnustas noori, noorsootöötajaid ja suuri tegusid Tallinn tunnustas noori, noorsootöötajaid ja suuri tegusid Tallinn tunnustas noori, noorsootöötajaid ja suuri tegusid

Üles / 17. Detsember 2013 /

Tänukirjad

Tänukirjad Tänukirjad Tänukirjad Tänukirjad Tänukirjad

Üles / 17. Detsember 2013 /
keskmine joon

AIDS-i vastu võitlemise päev

Alates 1. detsembrist 1988. aastal tähistatakse AIDS-i vastu võitlemise päeva.
Päeva eesmärk on pöörata tähelepanu HIV ja AIDS-i levikule maailmas, solidaarsusele HIV-sse nakatunute ja AIDS-i haigestunute suhtes ning HIV ennetustegevusele.
29. ja 30. novembril 2013. a. süüdati Tallinnas "AIDS-i lipsukese" kujuliselt küünlad ning kanti solidaarsuse märgiks rinnas punast lipsukest.
Nendel päevadel toimusid loengud ja vestlused AIDS-ist ning HIV-st ja ennetustegevusena jagasid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud infomaterjale.
Üritustel osalesid Tallinna Kanutiaia Noortemaja, Lasnamäe Gümnaasiumi, Nõmme Põhikooli, Tallinna 53. Keskooli ning Mustamäe Laste Loomingu Maja õpetajad ja noored.

AIDS-i vastu võitlemise päev AIDS-i vastu võitlemise päev AIDS-i vastu võitlemise päev

Üles / 17. Detsember 2013 /
keskmine joon

EPR Tallinna Seltsi linnalaager "Teguderohke nädalalõpp" lastele toimetulekuraskustega perekondadest

16 last toimetulekuraskustega perekondadest osalesid 15. – 16. novembrini 2013.a. linnalaagris. Linnalaagrit korraldas ja koordineeris EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko ning abiks olid PR noored.
Laager toimus Mustamäe Laste Loomingu Majas. Maja ruumides said lapsed teadmisi Punase Risti liikumisest, esmaabist, igapäeva hügieenist, tervislikust toitumisest ja paljust muust.
ARTE Gümnaasiumi basseinis toimus laagrilastele ujumisalgõpetuse kiirkursus. Laste Liiklusmängukeskuses oli laagrilastel võimalus tuletada meelde liiklusohutuse märke ja –reegleid ning õppeväljakul sõita autodega. Tänu Tallinna TV – le, kes tuli üritusele, said lapsed Liiklusmängukeskust külastada tasuta. Sama päeva õhtustes uudistes, 16. novembril, kajastas Tallinna TV linnalaagri "Teguderohke nädalalõpp" üritusi ja läbiviimist.
Tegevuste käigus lapsed avanesid, rääkisid oma muredest ja rõõmudest ning küsisid, millal jälle sellisesse laagrisse tulla saaks.
Eesti Punase Risti toetus 420 €.

Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp

Üles / 27. November 2013 /
keskmine joon

Sügisel peab särama!

Kohtumine erivajadustega noortega on erinevaid väljakutseid ning mõningaid ootamatusi pakkuv pingeline ettevõtmine, kuid 13.novembril 2013.a tegid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos PR noorte ja Politse- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri komissar Marina Aleksejevaga toreda üllatuse Tallinna Tugekeskuse Juks noortele.
See päev sai nimeks "Sära".
Liikluskomissar tutvustas noortele liikluses kasutatavaid erinevaid ohutus- ja kaitsevahendeid ning põhirõhk oligi erinevatel helkuritel. Üllatuskülalisena tuli liiklusõppusele ka politsei maskott – Lõvi Leo. Noored läksid väga elevile, sest said koos Leoga liiklusoskusi korrata.
Kuna särav naeratus on imeilus ja november on kuulutatud tervete hammaste kuuks, siis EPR Tallinna Seltsi noored, kellele jäi abiks ka Lõvi Leo, rääkisid tervetest hammastest. Üheskoos korrati üle õiged hambapesuvõtted, vaadati erinevaid hambaharju ja hambapastasid.
Selliseid kohtumisi ootavad erivajadustega noored väga, sest oma eripära tõttu on paljudel neist mõningad tegevused ja vaba liikumine piiratud.
Päeva lõppedes tõdesid noored, et tore oli koos Lõvi Leoga õppida liiklust ja teada saada Punase Risti noortest. Lõvi Leo tegi ka kõigile, kes tahtsid, suure kalli-kalli.
Laager toimus tänu Kanada eestlaste rahalisele annetusele.

Sügisel peab särama! Sügisel peab särama! Sügisel peab särama! Sügisel peab särama! Sügisel peab särama! Sügisel peab särama!

Üles / 26. November 2013 /
keskmine joon

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Eesti Punane Rist andis 5. novembril 2013.a. jagamiseks EPR Tallinna Seltsile abivajajate jaoks 100 pakki hügieenitarbeid.
Hügieenitarvete paki sisu: seep – 2 tk, pesupulber – 2 pakki (erinevad), kätekreem – 2 tk, nõudepesuvahend – 2 pudel, šampoon – 2 tk, švamm – 2 tk.
Hügieenitarvete pakid jagati abivajajatele välja järgmiselt: Lasnamäe Sotsiaalhoolekande osakonnas – 30 komplekti, Põhja-Tallinna Sotsiaalhoolekande osakonnas – 30 komplekti, Nõmme Sotsiaalhoolekande osakonnas – 20 komplekti ja Pirita Sotsiaalhoolekande osakonnas – 25 komplekti.
Toetus vähekindlustatud peredele on vajalik ja inimesed tänasid Eesti Punast Risti.

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Üles / 8. November 2013 /
keskmine joon

2013. aasta sekkumisvarud (Euroopa Liidu toiduabi)

2013. aastal jagatakse Tallinnas Eesti Punase Risti võrgustiku kaudu preventiivtöö raames Euroopa Liidu toiduabi ühiskonna enimhaavatavatele elanikkonnaliikmetele alljärgnevates kogustes:

toiduaine kogus
makaronid 29 260 kg
nisujahu 21 468 kg
suhkur 20 703 kg
manna 15 108 kg
tatar 10 687 kg
rapsiõli 16 961 L
neljaviljahelbed 11 721 kg
pikateraline riis (valge) 18 541 kg

2013. aasta sekkumisvarud (Euroopa Liidu toiduabi)

Üles / 9. November 2013 /
keskmine joon

Tänuavaldus Suvoroff Trade OÜ-le

8.oktoobril 2013.a. sai EPR Tallinna Selts Suvoroff Trade OÜ-lt annetusena 1409 ühikut hügieenitarbeid (hambapasta, suu loputusvedelik, suu värskendaja).
Jagasime saadud annetuse abivajajate vahel ära ja abi said:

  • Punase Risti supiköögi teenust kasutavad inimesed
  • riskirühma kuuluvad abivajajad STK Majutusüksusest (Tuulemaa 6), Nõmme, Kristiine ja Paljasaare sotsiaalmajadest, Tallinna Hoolekande Keskusest
  • toimetulekuraskustes pered
  • üksikvanurid

Suur tänu Suvoroff Trade OÜ-le meeldiva koostöö eest!

Tänuavaldus Suvoroff Trade OÜ-le

Üles / 9. November 2013 /
keskmine joon

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Eesti Punane Rist andis 14. oktoobril 2013.a. jagamiseks EPR Tallinna Seltsile abivajajate jaoks 100 pakki hügieenitarbeid.
Hügieenitarvete paki sisu: seep – 2 tk, pesupulber – 2 pakki (erinevad), kätekreem – 2 tk, nõudepesuvahend – 1 pudel, šampoon – 2 tk, hambapasta – 1 tk, švamm – 2 tk.
Hügieenitarvete pakid jagati abivajajatele välja järgmiselt: Kesklinna Sotsiaalhoolekande osakonnas – 30 komplekti, Mustamäe Sotsiaalhoolekande osakonnas – 30 komplekti, Haabersti Sotsiaalhoolekande osakonnas – 15 komplekti ja Kristiine Sotsiaalhoolekande osakonnas – 25 komplekti.

Toetus vähekindlustatud peredele on vajalik ja inimesed tänasid Eesti Punast Risti.

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Üles / 8. November 2013 /
keskmine joon

Mustamäe laste tervisepäev – "Mustamäe Mini-SOS"

19. septembril 2013.a. toimus Männi pargis Mustamäe laste tervisepäev "Mustamäe Mini-SOS".
"Osalevad nii lasteaiarühmad kui koolijütsid," rääkis Mustamäe LO tervisedendaja Riina Jõgi, "Huvi on suur, sest üritus on vahva – registreerunud on ligi 800 last."
Laste tervisepäev Männi pargis on juba traditsiooniline.  Mängu nimi SOS ei tähenda mitte appihüüdu, vaid otse vastupidi – kinnitab, et Sina Oskad Seda. Tõsi ta on – muidugi oskad! Ja kus omal teadmisi ja oskusi napib, seal on asjatundjad kohe nõu ja jõuga abiks.
"Mustamäe Mini-SOS"-i oma teemapunktis jagasid lastele teadmisi ja oskusi PR kaheksa vabatahtlikku koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenkoga.
Tervisepäeva erinevates teemapunktides jagasid teadmisi politsei, päästeamet, pommigrupp, Kaitseliit ja Eesti Punase Risti Tallinna Selts vabatahtlikud.
Mustamäe osaleb Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiu Ameti projektis "Kodu- ja vaba aja vigastuste ennetamine" ning ürituse toimumist toetas Eesti Haigekassa.
Tervisepäev oli tore ja meeleolukas, sest ilus päikseline sügisilm aitas sellele oluliselt kaasa.

Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS Mini-SOS

Üles / 20. September 2013 /
keskmine joon

Lasteaedade mudilaste ohutus-ja spordipäevad

11. septembril 2013.a. toimus Kalevi Keskstaadionil Tallinna linna lasteaedade ohutus-ja spordipäev Mini-SOS (Sina Oskad Seda).
Ürituse korraldajateks olid EPR Tallinna Selts, Põhja Prefektuur, Põhja päästekeskus, Maanteeameti põhja regioon, Põhja-Eesti Pommigrupp, Lasnamäe laste jalgpalliklubi FC Infonet, linnaosade valitsused, Tallinna Haridusamet, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet ning toimumist toetas Eesti Haigekassa projekti "Kodu- ja vabaaja vigastuste vältimine Tallinnas" raames.
Meeleolukat päeva juhtis päevajuht Liisa ja päästekoer Nublu. Staadion oli jaotatud kümneks nummerdatud tegevus- ja teemaalaks, kus tegutses korraga kaks lastegruppi;  ühes punktis tegutseti 10 minutit. Tegevused haarasid liiklus-, tule- ja veeohutust, toimus pommiroboti demonstratsioon, lastele näidati ohtlikke esemeid, õpetati abi kutsuma numbril 112 ja korraldati ka viktoriin.
Staadionil tegutses ligi 500 mudilast 20 Tallinna lasteaiast.
"Selline massiline vabaõhuüritus, mis haarab kaasa sadu lapsi ja pakub neile põnevat ja tervislikku tegutsemisvõimalust, on nii vajalik kui kasulik," ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson. "Ühistegemiserõõm ja veel ilusal suvelõpupäeval vabas õhus annab lisaks tarvilikele oskustele ka positiivse kogemuse, mille eest palju tänu ürituse korraldajatele."

12.septembril 2013.a. toimus Lasnamäe Spordikompleksi staadionil Lasnamäe munitsipaallasteaedade sportlik ohutusalane teabepäev MINA OSKAN SEDA.
Tegemist ei olnud spordivõistlusega vaid teabepäevaga, kus anti teadmisi liiklusohutusest, eneseabist, ohutust käitumisest looduses ja teistel teemadel.
Üritust aitasid läbi viia Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Põhja Prefektuur, Põhja Päästekeskus, Maanteeameti põhja regioon, Põhja-Eesti Pommigrupp, EPR Tallinna Selts, MTÜ Nõmme Jalgpalliklubi Kalju ja toetasid Eesti Haigekassa projekti "Kodu- ja vabaaja vigastuste vältimine Tallinnas" raames ning Lasnamäe Linnaosa Valitsus.
Teabepäevast võttis osa 650 mudilast 28 Lasnamäe munitsipaallasteaiast.
Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe sõnul oli tegemist traditsioonilise üritusega, kus lasteaiad osalevad väga aktiivselt. "Ürituse eesmärgiks oli pakkuda lasteaialastele vaheldusrikast õppepäeva ning jagada teavet ohutusalaste programmide kohta lasteaia õpetajatele," selgitas Jaanus Riibe.

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos Punase Risti vabatahtlike Regina, Sigridi, Maria, Katariina, Karoli, Irina, Veera, Antoni, Rimma, Mariliisi, Liisi ja Arturiga osalesid mudilaste ohutus-ja spordipäeval Mini-SOS (Sina Oskad Seda) ja teabepäeval MINA OSKAN SEDA.
PR vabatahtlikud tegutsesid staadionil Punase Risti teemaalal, kus õpetasid mudilastele ohtusid ennetama (raamat "Oskame olla") ning telefoni teel abi kutsuma.

Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad Lasteaedade mudilaste ohutus- ja spordipäevad

Üles / 16. September 2013 /
keskmine joon

Koolikotikampaania "Ranits 2013"

EPR Tallinna Selts on koolikotikampaaniat korraldanud juba 1994. aastast, Tallinna linnavalitsus ja linnavolikogu on seda kampaaniat toetanud 2001. aastast.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos tublide Tallinna Seltsi vabatahtlikega (28) kandsid hoolt kampaania "Ranits 2013" korraldamise, koolikottide komplekteerimise ja kätteandmise eest.
Kampaania "Ranits 2013" pidulik lõppüritus toimus 15. augustil kobarkinos Coca-Cola Plaza. Tänavu said esmaste koolitarvetega komplekteeritud ranitsa 324 vähekindlustatud perekondade kooliminevat last.
Uues ranitsas oli: kirjutamis- ja joonistamistarvetega täidetud pinal, vihikumapp, pakk värvilist paberit, käärid, pulgaliim, guaššvärvid, sirkel, joonistuspaber ja pintslid.
Ranitsasse pandi veel õpetlikud raamatud "Oskame olla", "Tean tulest" ning "Alustame turvaliselt kooliteed"; helkur, suitsuandur, marmelaadipakk, tee ja kampaania "Ranits 2013" toetajate nimekiri.
Eesti RIMI Food AS Tallinna RIMI kaupluste märgistatud "Et koolitee ei katkeks!" korjanduskarpidesse annetasid heatahtlikud kampaania toetajad raha.
"Eriline tänu Tallinna  linna poolt kuulub neile paljudele firmadele ja organisatsioonidele ning teistele heatahtlikele annetajatele, kes kampaaniasse " Ranits 2013" oma panuse andsid," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Tallinna linn peab väga oluliseks, et kõigil koolilastel oleks vajalike koolitarvetega komplekteeritud ranits kooliaasta algul kooli kaasa võtta."
Uue ranitsa omanikud said koolitee alguseks kaasa politseipatrulli õpetussõnad ning maskott Lõvi Leo pika pai ja suundusid rõõmsalt koguperefilmi "Smurfid 2" vaatama.

Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013 Koolikotikampaania Ranits 2013

Üles / 9. September 2013 /
keskmine joon

BIGPEPA 2013

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi kaks noort osalesid Soome Punase Risti poolt korraldatud "BIGPEPA 2013" laagris.

Laagri programm koos tegevustega olid väga õpetlikud, huvitavad ning andsid suurepärase ülevaate Punase Risti tööde ja tegemiste kohta. Tegevusterikka nädala jooksul saime juurde palju  uusi teadmisi. Omalt poolt soovime tänada laagri korraldajaid ning jääme ootama juba uut, sama vinget, laagrit ka järgmisel aastal.

Täname Eesti ja Saksa Punast Risti meeldejääva ning eduka sõpruslaagri korraldamise eest.

Regina, Maria

Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager

Üles / 31. Juuli 2013 /
keskmine joon

Kahe riigi Punase Risti vabatahtlikud sotsiaalprojektis

15.-22.juuli toimus humanitaartegevuse raames Valgamaal, Taheva vallas kahe riigi Punase Risti vabatahtlike kontaktlaager. Noorterühmad Saksamaa Liitvabariigi Schleswig-Holsteini Liidumaalt ja Eesti Punase Risti kohalikest seltsidest baseerusid Hargla Koolis. Programmi peaeesmärk oli SA Taheva Sanatooriumi vanurite hooldekodu puhkeala laiendamine. 44-liikmeline meeskond jagunes gruppideks: küttepuude saagimine, lõhkumise ja riita ladumine; pargialuse ja lillepeenarde korrastamine; muruniidukiga niitmine, trimmerdamine. Suurima ühistööna ehitati 18 m2 suurune katusega varjualune (laube) koos laudade ja pinkidega. Ehitust juhtis Olepal OÜ juhataja Jürgen Roop. Noorte tööks oli puitmaterjalide lihvimine, immutamine ja värvimine, hoone karkassi, katuse ja põranda paikapanek. Puhkeala territoorium korrastati, vanade kiikude alused kaevati üles ning asendati maakividega ümbritsetud lillepeenardega. Lisaks ehitati ja täideti mullaga L-kujuline püsikute haljastuskast ning istutati ilupõõsaid, lilli. Laagripäevade lõpus anti noorte heategevustöö üle Eesti Punase Risti peasekretäri Riina Kabi ja Sleswig-Holsteini Punase Risti presidendi Henning Krameri poolt. Vastuvõtjaks SA Taheva Sanatooriumi juhataja Janika Ploom ning Taheva vallavanem Monika Rogenbaum.

Noortelaagris osalejatele viis pr.Schumacher Saksa Punasest Ristist läbi loengu ja arutelu teemal "Dementsus". Planeeritud oli veel MTÜ Paju Pansionaadid psüühilise erivajadusega elanike puhkepargi korrastamine, mis jäi vihmase ilma tõttu ära. Pansionaadi tegevusjuhendaja Triin Radsin tutvustas klientide erihoolekande teenuseid ja vaba aja veetmise võimalusi. Saadi osa ka väikesest kontserdist.

Silmaringi avardamiseks külastati Pokumaad, matkati Karula Rahvuspargi radadel, saadi osa Suure Munamäe torni sünnipäevast, sõideti kanuudega Mustajõel. Kogu vabatahtlike grupp võttis aktiivselt osa 20.juulil Sooblase küla päevast, kus võisteldi triatlonis, ülevõlli kiikumises, rahvuslikest mängudest ja kuulati perekond Koorts`i kontserti. Külapäevadel oli püstitatud ka Punase Risti telk noortele suunatud infoga.

Valga Maavalitsuse noorsootöö spetsialist Jelena Kalames tutvustas saksa-eesti noortele Valgamaa noorte tegemisi, vaba aja veetise võimalusi, avatud noortekeskuste tegevust. Külastati ka Läti Valka Punast Risti, kus piiriülest koostööst punaristlaste vahel tutvustas esindajana Galina Sokolova.

Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager Eesti-Saksa noortelaager

Üles / 27. Juuli 2013 /
keskmine joon

EPR Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult jalgsi läbi Tallinna" (liiklusorienteerumine)

Projekt oli suunatud Tallinna koolide 10. klassi õpilastele ning toimus ÜRO liiklusohutuse nädala ja Euroopa päeva raames.

Osales 13 kooli võistkonda: (5 eesti ja 8 vene kooli – 12 Tallinna ja 1 Harjumaa kool), õpilasi osales 91.

Liiklusorienteerumist alustasid võistkonnad erinevatest kontrollpunktidest, täitsid seal etteantud ülesande ning liikusid edasi. Kontrollpunktide (6 tk) jaoks koostasid ülesandeid ja esitatud vastuseid kontrollisid vastavate organisatsioonide esindajad (Maanteeamet, Niguliste Autokool, Põhja Politseiprefektuur, EPR Tallinna Seltsi noored).

Igas kontrollpunktis oli EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik, kes jälgis ülesannete täitmist. Maanteeamet, Põhja Politseiprefektuur, Niguliste Autokool ja EPR Tallinna Selts autasustasid oma kontrollpunktide parimaid ülesannete täitjaid võistkondi.

Kõik võistkonnad said diplomid; kingitusi jagasid RIMI Eesti Food AS ja Maanteeamet.

Tagasiside võistkondadelt:

• üritus meeldis kõigile
• põnevad olid Maanteeameti, Põhja Politseiprefektuuri ja Niguliste Autokooli kontrollpunkid
• oodati raskemaid ülesandeid
• paluti korraldada samalaadne üritus ka järgmisel aastal, kuid juba 11. klassidele, et saaks taas osaleda
• saadi uusi teadmisi
• väga meeldis snäkilaud (autasustamisel).

Korraldajate ühine otsus oli: projekt on jätkusuutlik, ülesandeid kontrollpunktides tuleks muuta raskemaks ja kaasata veelgi rohkem õpilasi.

EPR Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult jalgsi läbi Tallinna" toimis tänu Maanteeameti ja EPR Tallinna Seltsi (Punase Risti liikmemaksud) toetusele.

liiklusorienteerumine liiklusorienteerumine liiklusorienteerumine liiklusorienteerumine

Üles / 18. Juuni 2013 /
keskmine joon

Tänukirjad

Tänukiri Tänukiri

Üles / 5. Juuni 2013 /
keskmine joon

Päev koos EPR Tallinna Seltsiga

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko, PR vabatahtlik Janek Soorsk ning Tallinna Kanutiaia Noortemaja õpetajad viisid 10.mail 2013.a. läbi linnalaagri kümnele erivajadustega lapsele.

Koos õpiti ohutult tänaval liikuma, õigeid käitumisreegleid suhtlemisel võõraste inimestega ning mängiti seltskonnamänge. Laagri lõppedes jaguneti rühmadesse ja iga osaleja sai võimaluse esinemiseks, sest rühmatööks oli kõikidele "Muusika minu elus".

Erivajadustega laste linnalaagris said kõik osalejad auhindu, sest laagri läbiviimist toetasid Kanada eestlased, RIMI Eesti Food AS, Rasa Trading Company AS.

Üles / 1. Juuni 2013 /
keskmine joon

8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev

Rahvusvahelisel Punase Risti päeval korraldas Tallinna Linnavalitsus Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikele, noortele, liikumise toetajatele ja koostööpartneritele piduliku vastuvõtu Tallinna Raekojas.

Seekordne pidulik üritus andis suurepärase võimaluse koostöös Tallinna Linnavalitsusega tunnustada Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi tublisid tegijaid, kes on andnud omapoolse panuse linnarahva hüvanguks, aidanud parandada ja leevendada abivajajate hetkeseisu, Tallinna Linna ja EPR Tallinna Seltsi juhatuse tänukirjadega.

"Eesti Punase Risti Tallinna Selts on Tallinna linna hea partner, kellega koos oleme aastaid ellu viinud palju heategevuslikke üritusi, abistades puudustkannatavaid peresid nii toidu jagamise kui laagrite korraldamisega," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Tänased aukirjapälvijad on pikka aega oma vabatahtliku tegevusega andnud suure panuse heategevuslikku töösse, olles eeskujuks paljudele."

Tänukirjad andsid üle Tallinna abilinnapea Merike Martinson ja EPR Tallinna Seltsi juhatuse esimees Mihkel Tamme.

Kõik osalejad nautisid Meero Muusik õpilaste etteastet ja võimalust tähistada Rahvusvahelist Punase Risti päeva Tallinna Raekojas.

Üles / 28. Mai 2013 /
keskmine joon

"Kõikides Eestimaa peredes ei saa lapsed iga päev kõhtu täis!"

2013.aasta jaanuarist kuni aprillini toimus Tallinna RIMI kauplustes korjandus "Kõikides Eestimaa peredes ei saa lapsed iga päev kõhtu täis!"

Aprillikuu lõpus tühjendasid Eesti Punase Risti Tallinna Selts koos Tallinna RIMI kaupluste esindajatega korjanduskarpe.

Annetustest saadud raha, kogusummas 3307.52 eurot, kanti EPR Tallinna Seltsi arvele. EPR Tallinna Seltsi juhatus võttis vastu otsuse komplekteerida 130 toiduabipakki toimetulekuraskustega perekondadele, kus kasvavad lapsed.

13. mail jagasid EPR Tallinna Seltsi ruumides vabatahtlikud abilised välja abivajajatele Tallinna Linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade poolt esitatud nimekirjade alusel toiduabipakid.

Toidupakkide komplekteerimisel annetas Rasa Trading Company AS tasuta igasse toiduabipakki 1 karbi teed ja soodustusi kauba ostmisel tegid Svensky Kaubanduse AS ja Tinnarv OÜ.

Täname RIMI Eesti Food AS-i, Tallinna RIMI kaupluste kollektiive ning annetajaid!

korjandus korjandus korjandus korjandus korjandus korjandus

Üles / 18. Mai 2013 /
keskmine joon

"Teguderohke nädalalõpp" - linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

19.-20.aprillil 2013.a. korraldas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos Mustamäe Laste Loomingu Maja juhtkonnaga, Mustamäe LOV-i ning vabatahtlikega linnalaagri "Teguderohke nädalalõpp".

Laagris osales 15 õpilast vanuses 7-14 aastat, kelle emakeeleks oli nii eesti kui ka vene keel. Laagri läbiviimist rahastasid Eesti Punane Rist ja Eesti Punase Risti Tallinna Selts. Lapsed said teada mis on Punase Risti liikumine ja millega tegeleb EPR Tallinna Selts.

Toimusid vestlused hügieenist, liikluksohutusest ja käitumisest ning oli ka esmaabitutvustus. Tegeldi kunstiteraapiaga, korraldati sulgpalliturniir ja käidi ujumas. Lapsed õppisid tundma oma kodulinna, sest külastati Tallinna muuseumi Kiek in de Kök bastionikäike.

Linnalaager aitas kaasa laste lõimumisele, sest laagris räägiti enamus ajast eesti keeles.

koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 15. Mai 2013 /
keskmine joon

Terviselaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

19.-20. märtsini 2013.a. EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koostöös Tallinna Kesklinna Valitsuse Tervisedenduse peaspetsialisti Kaisa Kasega korraldasid Terviselaagri lastele toimetulekuraskustega perekondadest. Abiks olid Tallinna Kanutiaia Noortemaja töötajad Marina Uleksina ja Irina Moronova.

Koostööpartnerid Päästeameti Põhja päästekeskusest ja Põhja prefektuurist aitasid asjalikult sisustada terviselaagri päevakava.

Terviselaagris said lapsed teadmisi Punase Risti Liikumisest, EPR Tallinna Seltsi tegevusest, esmaabist, igapäevahügieenist, liiklus-, vee- ja koduohutusest.

Terviselaagris räägiti lastele uimastite mõjust tervisele. Koos vaadati lühifilmid "Mõtteaine", kus tegelasteks on noored ning filmid jutustavad lahti tõestisündinud lugusid.

Mida uimastid teevad, kuidas nad inimest mõjutavad ja kas tõesti igast olukorrast on võimalik päästetee leida ning milline see on, selgus juba filmi vaadates.

Sporditund klubis Reval-Sport oli täis avastamisrõõmu, sest ainult üks poiss oli selles spordiklubis enne käinud, teistele see oli uus sportlik kogemus. Samuti Kalevi basseini külastus oli lastele meeldiv üllatus, sest vanematel ei ole rahaliselt võimalik neile seda lubada.

Terviselaagri lõppedes mõned arvamused osalejatelt:

Sofia: " Ma sain tõelise pildi sellest, kuidas mõjuvad uimastid ja mis on nende kasutamise tagajärg" Maksim: "Sain teada Punase Risti Liikumisest ja kuidas osutada esmaabi"
Leera: "Terviselaagris sain teada kuidas tuleb anda esmaabi ja tore oli talvel basseinis ujuda"
Martin: "Terviselaagris meeldis kõik, aga see oli lühike, tahaks, et niisugused laagrid oleksid pikemad! Väga lahe oli spordiklubis ja Kalevi basseinis!"
Nikita: "Toit oli suurepärane! Õpetajad olid kihvtid! Mulle meeldis kõik!"

koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 27. Märts 2013 /
keskmine joon

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA) tänab

19.märtsil 2013.a. Maailma sotsiaaltöötajate päeval toimus Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni (ESTA) Üldkogu koosolek. Üritusel tunnustati parimaid sotsiaalala töötajad.

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko tööd tunnustati tänukirjaga "pikaaegse ja tulemusliku töö eest sotsiaalvaldkonnas".

koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 26. Märts 2013 /
keskmine joon

Kootöö Tallinna Mahtra Lasteaiaga

PR noored vabatahtlikud Regina Tammiste, Liis Sepp, Janek Soorsk ja Maria Amiroslanova olid 22.märtsil koos EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko´ga külas Tallinna Mahtra Lasteaia mudilastel.

Noored võtsid kaasa raamatu "Oskame olla" ning tutvustasid seda lasteaia eesti ja venekeelsetes rühmades. Üheskoos mudilastega arutati kuidas õigesti käituda vägagi erinevates situatsioonides. Lapsed olid tublid ja kibelesid esitatud küsimustele vastama. Kõik vastused said ka laste poolt põhjendatud. Noorte ja mudilaste vestlusring ei tahtnud ega tahtnud lõppeda.

Maie Lehtla, lasteaia direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal, tänas EPR Tallinna Seltsi ja PR noori vahva õppepäeva eest.

koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 25. Märts 2013 /
keskmine joon

Noorte koolitus

16. märtsil 2013.a. toimus Eesti Punase Risti Tallinna Seltsis noortele silmaringi avardav koolitus "Kas sa näed seda, mida mina näen?".

Noorte koolituse viis läbi Eesti Punase Risti teabeprogrammide koordinaator Indrek Simisker ning koolitusel osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko.

Koolituse eesmärk oli panna noori mõtlema laias maailmas toimuvale, sallivuse ja tolerantsuse osamäärale ühiskonnas. Olulisel kohal oli rühmatöö, kus noored arutlesid etteantud teemade üle ning jagasid oma seisukohti.

Teemad olid erinevad. Näiteks tuli luua oma visioon ideaalkoolist, teha kollaaži teemal "Kuidas meedia kujutab ohvreid", panna pingeritta, Nigeeria näitel, arenguriigi elanike jaoks tähtsad olmetingimused (puhas vesi, kanalisatsioon, toit).

Õppepäeva lõppedes tõdesid noored, et inimesed elavad väga erinevalt; mis ühe jaoks on eluliselt tähtis ja oluline, ei pruugi seda teise jaoks olla.

koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 21. Märts 2013 /
keskmine joon

Noored noortele Punase Risti liikumisest

EPR Tallinna Seltsi noor, Janek Soorsk, tutvustas 19.märtsil 2013.a. Mustamäe Laste Loomingu maja Terviselaagris noortele Punase Risti liikumist.

Janek rääkis Punase Risti liikumisest, tutvustas Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi tegevusi ning korraldas Terviselaagri noortele Punase Risti temaatilise viktoriini.

Noored jäädvustasid saadud informatsiooni joonistena paberile.

Ürituse lõppedes jagas Janek osalejatele paberkandjal Eesti Punase Risti noorte tegevusi tutvustavaid materjale ning Rimi Eesti Food AS-i poolt annetatud maiustusi.

koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 20. Märts 2013 /
keskmine joon

HIV/Aids-i koolitus Tallinna Tehnika Gümnaasiumis

27. veebruaril 2013.a. hommikul kell 8.00 alustasime Tallinna Tehnika Gümnaasiumis koolitust teemal – HIV/Aids.

Koolitusel osalesid kõik selle kooli kümnenda klassi õpilased. Jagasime õppurid kuueks rühmaks, neiud noormeestest eraldi ning igas rühmas oli 7 – 10 õpilast.

Koolitus, mida viisid läbi Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlik Karoli Loo koos abiliste Regina Tammiste ja Lota Aadla´ga,  kestis kokku kuus koolitundi.

Kuigi õppepäev oli pikk sujus kõik ladusalt ja tervist kaitsev sõnum jõudis õpilasteni.

Üles / 8. Märts 2013 /
keskmine joon

Toiduabipakid abivajajatele

22.veebruaril 2013.a., enne Eesti Vabariigi aastapäeva, jagasid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike Laine Suvi, Lidya Meerentsi, Maire Viisilehe ja Lia Spirkaga PR supiköögis abivajajatele toiduabipakke.

Toidupakkides oli: rapsiõli, pasta (Euro toiduabi), kala- ja lihakonservid, kondenspiim, margariin, suhkur, tee, 4 pakki suppi (ostetud Saksamaalt saadetud annetajate raha eest), küpsised ja kommid (RIMI Eesti Food AS annetus).

koolitused koolitused koolitused

Üles / 8. Märts 2013 /
keskmine joon

Korjandus Tallinna RIMI kauplustes – "Aita katta laste jõululaud!"

Novembris ja detsembris 2012.a. ning 2013.a. jaanuari alguses tühjendas EPR Tallinna Selts korjanduskarpe Tallinna RIMI Ülemiste, Mustakivi, Norde, Põhja, Sõpruse, Nurmenuku, Haabersti ja Magistral kauplustes.

Annetusi korjasime puudustkannatavate perede lastele jõululaua katmiseks.

Annetustest saadud raha, kogusummas 4685.28 €, kandsime EPR Tallinna Seltsi arvele.

Jõulupakke komplekteeriti 2012.a. detsembris kaks korda 100-le ja 2013.a. jaanuaris 70-le toimetulekuraskustega perekonnale, kus kasvavad lapsed.

Toidupakkides oli: jõulukapsas, kõrvitsasalat, jõhvikamoos, verivorst, kala- ja lihakonservid, suitsuvorst, piparkoogid, kommid, tee, rosinad, pähklisegu, vitamiinid, kondenspiim, suhkur, riis, tatar jpm.

Kõik kaheksa Tallinna Linnaosa Sotsiaalhoolekande osakonda esitasid perede nimekirjad, kellele annetada jõuludeks toiduabipakid.

Jõulu- ja toiduabipakkide väljaandmine toimus 20.detsembril 2012.a. ja 14.jaanuaril 2013.a. EPR Tallinna Seltsi ruumides.

Omapoolse panuse andis ka SEB panga Tornimäe kontor, kes ei võtnud annetatud raha arvelepaneku eest Eesti Punase Risti Tallinna Seltsilt teenustasu.

Maanteeameti Põhja regioon andis omalt poolt jagamiseks pakisaajatele tasuta helkurid.

Abisaajate nimel täname RIMI kaupluste kollektiive ning annetajaid ja Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlike!

koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused koolitused

Üles / 18. Jaanuar 2013 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Mihkel Tamme - Terviseamet, nõunik

Juhatuse aseesimees
Toomas Sepp - Tallinna Linnakantselei, linnasekretär

Juhatuse aseesimees
Peeter Lepp - Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve SA, nõunik

Liikmed
Karoli Loo - Like A Local, giid

Gunnar Heinoja - Tallinna Prantsuse Lütseum, pedagoog

Kuulo Kutsar - Terviseamet, epidemioloogianõunik

Marje Paljak - Tallinna Kesklinna Valitsus, Sotsiaalhoolekande osakond, juhataja

Eve-Mai Valdna - Maanteeamet, Põhja regioon, liikluskasvatuse osakond, juhataja

Margarita Kangur - Esmed Töötervishoiu OÜ, töötervishoiuõde

 
Uudised
Linnalaager Maardu linna erivajadustega lastele ja noortele
Jõulukuu on heategevuskuu!
Tallinn tunnustas noori, noorsootöötajaid ja suuri tegusid
Tänukirjad
AIDS-i vastu võitlemise päev
"Teguderohke nädalalõpp"
Sügisel peab särama!
Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele
2013. aasta sekkumisvarud (Euroopa Liidu toiduabi)
Tänuavaldus Suvoroff Trade OÜ-le
Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele
Mustamäe laste tervisepäev – "Mustamäe Mini-SOS"
Lasteaedade mudilaste ohutus-ja spordipäevad
Koolikotikampaania "Ranits 2013"
BIGPEPA 2013
Kahe riigi Punase Risti vabatahtlikud sotsiaalprojektis
EPR Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult jalgsi läbi Tallinna"
Tänukirjad
Päev koos EPR Tallinna Seltsiga
8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev
"Kõikides Eestimaa peredes ei saa lapsed iga päev kõhtu täis!"
"Teguderohke nädalalõpp"
Terviselaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest
Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA) tänab
Kootöö Tallinna Mahtra Lasteaiaga
Noorte koolitus
Noored noortele Punase Risti liikumisest
HIV/Aids-i koolitus Tallinna Tehnika Gümnaasiumis
Toiduabipakid abivajajatele
Korjandus Tallinna RIMI kauplustes
 
UUDISED 2015
UUDISED 2014
UUDISTE ARHIIV

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist facebook