Avaleht / In English
logo
   
 
   
 

Detsember - heategude kuu nii erivajadusega kui ka eakatele inimesele

Eesti Punase Risti Tallinna Selts kutsus 15.detsembril koostöös Tallinna linnaosavalitsustega 375 erivajadusega ja eakat inimest kobarkinno Coca Cola Plaza jõuluüritusele.
Üritusele tulnuid tervitasid ja õnnitlesid nii eesti kui ka vene keeles saabuvate jõulude puhul EPR Tallinna Seltsi juhatuse aseesimees Peeter Lepp, Tallinna abilinnapea Merike Martinson, Mustamäe linnaosavanem Helle Kalda ja Kesklinna vanema asetäitja Helena Lausma-Saar. 
Algavate jõulude eel olid käed tööd täis viieteistkümnel PR vabatahtlikul, kes pakkisid usinasti jõulupakke, mis sellel jõuluüritusel ka üle anti. Et kõik hästi sujuks ja toimiks, selleks aitasid omalt poolt kaasa EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul ja EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige Harri Viik.
Kui jõulupakid käes, suundusid kõik osalejad nautima sooja ja südamlikku filmi võluvast vanapaarist "Viis korrust kõrgemal".
Aitäh sponsoritele: Svensky Kaubanduse AS, Noires HA OÜ, Lendliis OÜ, Rasa Trading Company AS, Meira Eesti OÜ, Tinnarv OÜ, Rhumveld Baltic OÜ ja Maanteeamet, sest nende abiga said jõulupakid tublisti kogukamad.
EPR Tallinna Selts tänab südamest AS Forum Cinemas töötajaid, sest tänu nende vastutulelikkusele kujunes heategude kuus taas üks päev erivajadusega ja eakatele inimestele imeliseks.

Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu

Üles / 24. Detsember 2015 /
keskmine joon
 

Detsember - heategude kuu

Jõuluvana tore, kena,
talle meeldib kinke teha.
Teab, et lapsed ootavad,
rõõmsalt teele vaatavad.

13. detsembril 2015 toimus Tallinna Kanutiaia Noortemajas kolm jõuluüritust lastele toimetulekuraskustega perekondadest. Kokku oli lapsi 210.
Lapsi tuli tervitama Kesklinna vanema asetäitja Helena Lausma-Saar.
Jõuluvanale asusid appi EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlike Irina, Tuuli, Agnes-Andra ja Dianaga.
Peole kutsuti ka esindajad Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidust, kes lõbustasid lapsi näo- või käemaalingutega.
Tallinna Kanutiaia Noortemaja teatriringide toredad jõuluetendused andsid üritustele õige hoo sisse ja jõuluvana tulek suure kingikotiga tekitas sellise elevuse, et lapsed tahtsid ükshaaval oma luuletusi jõuluvanale ette lugeda.
Jõuluvana kingikoti komplekteerimist toetasid Kesklinna, Mustamäe ja Kristiine Linnaosade Sotsiaalhoolekande osakonnad, Maanteeamet helkuritega ja omapoolsete soodustustega Svesnky Kaubanduse AS, OÜ Lendliis, OÜ Tinnarv, Rhumveld Baltic OÜ.
EPR Tallinna Selts tänab südamest Tallinna Kanutiaia Noortemaja kõiki töötajaid, sest tänu nende vastutulelikkusele kujunes heategude kuus üks päev lastele imeliseks.

Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu Detsember - heategude kuu

Üles / 24. Detsember 2015 /
keskmine joon
 

1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev

1. detsembril 1981 nenditi esimest korda, et Californias gripisümptomitega arstide tähelepanu alla sattunud viis meest ei kannatanud mitte tavalise viirushaiguse, vaid omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi (AIDS) käes.
1988. aastal tunnustati 1. detsembrit ÜRO poolt kui üleilmset AIDSi vastu võitlemise päeva.

Päeva eesmärgiks on pöörata probleemile ja selle ennetusvõimalustele tähelepanu ning näidata üles solidaarsust HIV-sse nakatunute ja AIDS-i haigete suhtes.

Sel päeval korraldas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul oma koostööpartneritega üheksa üritust koolides ja Noortemajades.
Süüdati punased küünlad, millest moodustus punane lint – sallivuse ja hoolivuse sümbol. Kanti solidaarsuslipsu, toimusid teabepäevad teematiliste vestlustega ja jäädvustati paberile omi mõtteid.

1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev 1.detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev

Üles / 3. Detsember 2015 /
keskmine joon
 

Päev EPR Tallinna Seltsiga – "Kalleim vara – minu tervis!"

12.novembril oli Tallinna Tugikeskuses Juks sisutihe päev – Päev EPR Tallinna Seltsiga.
Juksi kliendid said teada mis on Punase Risti Liikumine ja sedagi, mida teeb EPR Tallinna Selts. Sellest rääkisid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul ja Tallinna Selts vabatahtlik Liis Sepp. Kuna tervis on meie kalleim vara, mida tuleb hoida, siis korrati üheskoos Politsei-ja Piirivalve Põhja prefektuur töötaja Marina Aleksejevaga ning Maanteeameti töötaja Eve-Mai Valdnaga üle ohutu liiklemise reeglid. Särava naeratuse tagab aga suu tervis ja seetõttu rääkis Eesti Hambaarstide Liidu tervisejuht Meryli Tõeleid hambasõbralikust toitumisest.
Tugikeskuse juhtkond tänas kõiki osalejaid, sest töös klientidega on ennetav ja õpetlik teave alati teretulnud.
"Päev EPR Tallinna Seltsiga" toimus tänu Kanada eestlaste annetusele.

Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis! Kalleim vara – minu tervis!

Üles / 28. November 2015 /
keskmine joon
 

Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koostöös Mustamäe Laste Loomingu Maja töötajatega korraldasid 2015.aasta novembris linnalaagri lastele toimetulekuraskustega perekondadest.
Lastele sisustati kaks toredat päeva - käidi basseinis, Energia Avastuskeskuses, tegeldi muusikateraapiaga, tehti erinevaid kollaaže, võisteldi sportmängudes, tuletati meelde liiklusohutusreegleid, käidi söömas restoranis.
Maarja-Stiin, EPR Tallinna Seltsi noor, aitas korraldajaid, tegeles laagrilastega ning jõudis töö käigus ka osalejatele eesti keelt õpetada. Laagri läbiviimist toetas Eesti Punane Rist.

Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

Üles / 28. November 2015 /
keskmine joon
 

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Eesti Punane Rist andis 2015. aasta oktoobris ja novembris EPR Tallinna Seltsile abivajajatele jagamiseks 200 pakki hügieenitarbeid.  
Hügieeniabipakis oli: üks pudel nõudepesuvahendit, kaks pakki erinevat pesupulbrit, kaks seepi, kaks kätekreemi, kaks pudelit šampooni, kaks hambapastat ja kaks švammi.
  EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koostöös Tallinna sotsiaalhoolekande osakondade töötajatega selgitas välja abivajajad. Hügieeniabipakid jagati välja osakondadele, kes omakorda jagavad, nimekirjade alusel, annetatud pakid abivajajatele.
Hügieeniabipaki saanud inimesed tänasid Eesti Punast Risti suure abi eest.

Üles / 23. November 2015 /
keskmine joon
 

Punase Risti Liikumist tutvustamas

Pühapäeval, 15. novembril, toimus kobarkinos Coca-Cola Plaza tore kogupereüritus PEREPÜHAPÄEV, kuhu oodati pisemaid ja suuremaid kinosõpru.
PEREPÜHAPÄEVALE läksid ka EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul, Tallinna Seltsi juhatuse liige Eve-Mai Valdna, EPR Tallinna Seltsi noored Diana, Tuuli, Mariliis ja Hanna Marie.
Üheskoos tutvustasid nad kogupereüritusele saabunutele RP liikumist, rääkisid EPR Tallinna Seltsi tegevusest, vastasid paljudele küsimustele ning viisid läbi ka õnneloosi. Loosist saadud tulu läheb EPR Tallinna Seltsi noorte tegevuse toetuseks. See PEREPÜHAPÄEV oli tõesti tore päev meie jaoks ja kobarkino külastajatele.

Punase Risti Liikumist tutvustamas Punase Risti Liikumist tutvustamas Punase Risti Liikumist tutvustamas Punase Risti Liikumist tutvustamas Punase Risti Liikumist tutvustamas

Üles / 18. November 2015 /
keskmine joon
 

Noorte ja eakate koostöö

06.oktoobril toimus Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingus (VENÜ) liikluskohvik, kus pakuti aktiivsetele eakatele võimalust kaasa rääkida liiklusküsimustes.
Osalejatele näidati vanu dokumentaalfilme ning nad said kuulata erinevaid ettekandeid.
Marina Aleksejeva, Põhja Prefektuurist, jagas ka praktilisi nõuandeid ohutumalt liiklemiseks. Ta rõhutas, et oluline on olla eeskujuks teistele liiklejatele, eriti lastele. Eve-Mai Valdna, EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige, tuletas kõigile meelde, et käes on helkuri kandmise aeg.
See teema kõnetas tõsiselt.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR noorte Diana ja Meril Liisiga jagasid kohale tulnutele materjale Punase Risti Liikumise kohta ning vastasid paljudele esitatud küsimustele. Mitmed eakad meenutasid seda aega, kui nemad olid Eesti Punase Risti noored ja siis jätkus juttu kauemakski.

Noorte ja eakate koostöö Noorte ja eakate koostöö Noorte ja eakate koostöö Noorte ja eakate koostöö Noorte ja eakate koostöö Noorte ja eakate koostöö

Üles / 14. Oktoober 2015 /
keskmine joon
 

Mini – SOS (Sina Oskad Seda) 16.septembril 2015 Kalevi Keskstaadionil

Sellel päeval toimus ohutusalane õppepäev mini – SOS lasteaialastele. Kalevi Keskstaadionil osales 18 lasteaeda üle Tallinna. Lapsi tuli kokku 312 ning vaatamata vihmasele päevale olid kõik väga tublid.
Korraldusmeeskonda kuulusid: Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Eesti Tervisedenduse Ühingu Tallinna osakond, Eesti Punase Risti Tallinna Selts, Põhja prefektuur, Päästeameti Põhja päästekeskus, Maanteeamet, Põhja-Eesti Pommigrupp, Eesti Hambaarstide Liit, JK Tallinna Kalev.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos vabatahtlike Diana, Aljona, Liisi, Jevgeni,Veera ja Irinaga viisid lasteaialastega läbi vestlusi ohutusteemadel. Üritusel viibis ka EPR Tallinna Seltsi juhatuse aseesimees Peeter Lepp.

Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS

Üles / 1. Oktoober 2015 /
keskmine joon
 

Tänukirjad

 

Tänukirjad Tänukirjad

Üles / 1. Oktoober 2015 /
keskmine joon
 

Haabersti linnaosa tänuavaldus

Head koostööpartnerid

Suur aitäh teile veelkord teadmiste jagamise eest Haabersti lasteaialastele!

Registreeritud oli teabepäevale mini-SOS kokku 350 kooliminevat 6-7 aastast last, kohal oli teabepäeval 303 last ja 38 õpetajat.
Lasteaiaõpetajatelt tuli väga positiivne tagasiside eluliste ja näitlike teemapunktide kohta ning nad lubasid lasteaias kõik teemad veel kenasti koos üle korrata.
Kindlasti on neile abiks ka teilt teabepäeval saadud materjalid.

Kaunist sügist ja kohtumiseni!

Parimate soovidega
Age Tamm
Haabersti Linnaosa Valitsus
Tervisedenduse peaspetsialist

Teabepäeval Mini-SOS osalesid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlike Janeki, Irina, Veera, Egle, Jevgeni ja Aljonaga.

Haabersti Haabersti Haabersti Haabersti Haabersti

Üles / 28. September 2015 /
keskmine joon
 

Mustamäe Linnaosa MINI – SOS

10. septembril toimus järjekordne laste tervisepäev – Mustamäe Mini-SOS. Orienteerumismängul Männi pargis osales 584 lasteaia- ja kooliteed alustanud last ning 105 täiskasvanut (õpetajad, abiõpetajad, lapsevanemad).
Laste tervisepäev toimus Männi pargis juba  neljandat  korda ja on põnnide seas armastatud orienteerumismäng.
Mängu nimi SOS ei tähenda mitte appihüüdu, vaid, et Sina Oskad Seda.
Kus omal teadmisi ja oskusi napib, seal on nõu ja jõuga abiks asjatundjad. Orienteerumismängu erinevates teemapunktides jagasid teadmisi politsei, päästeameti, häirekeskuse, Kaitseliidu, Mustamäe Avatud Noortekeskuse ja EPR Tallinna Seltsi töötajad ja noored vabatahtlikud.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul oli Mustamäe Mini-SOS-il koos vabatahtlike – Irina, Janeki, Veera, Aljona, Jevgeni ja Mariaga. Nad jagasid teadmisi Punase Risti Liikumise kohta, vestlesid ohutusteemadel "Oskame olla" raamatu baasil ja õpetasid lapsi helistama hädaabinumbrile 112.
Osalised jäävad põnevusega ootama uut Mustamäe Mini-SOS-i.

Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS Mini - SOS

Üles / 14. September 2015 /
keskmine joon
 

FIRE – Finnish Red Cross Experience (Soome Punase Risti kogemus)

2.-7. augustini 2015.a. toimus Soomes Evos rahvusvaheline noorte PR laager, mis oli pühendatud Punase Risti printsiipide 50. juubelile.
Peale Soome noorte vabatahtlike olid kohale sõitnud vabatahtlikud ka mujalt maailmast- kokku 27 riigist. Eestit esindas 7 PR noort, neist 4 olid Tallinnast, 1 Narvast ning 2 noort Valgamaalt.

Laagritöö oli üles ehitatud moodulitena ja töötubadena. Endale sobiv töömoodul tuli välja valida juba siis, kui toimus registreerimine laagrisse. Valikud olid: Soome looduse kogemus, põgenike rollimäng, esmaabi simulatsioonid jms.

Merili ja Karoli kogemus:
Merili sai rollimängu ja mängus pandi neid pagulaste rolli. Igal mängijal oli oma karakter. Meril ja Karoli said uued nimed, tausta ja perekonna. Loodud perekondades tuli paika panna, millistes suhetes ollakse. Enne mängu seletati ka tagamaid, miks perekonnast sai pagulasperekond. Laagrist rännakule lahkuti peale lõunasööki ja saabuti tagasi järgmisel päeval hommikusöögiks. Kellasid ega mobiile ei tohtinud retkel kaasas olla, nii et ajataju kadus päris kiiresti. Matkati  läbi metsa, kokku 15 km, seljas rasked kotid ja magamistarbed. Mäng oli nii füüsiliselt kui ka vaimselt päris ränk, kuid väga heaks kogemuseks.

Helena ja Hedvigi kogemus:
Helena ja Hedvigi, oma valitud moodulis "Soome looduse kogemus", matkasid oma rühmaga ümbritsevates metsades. Õppisid püstitama ajutist peavarju, kasutama kompassi ning tundma kaardil olevaid tähiseid.

Annika kogemus:
Annika mooduliks olid esmaabi simulatsioonid pearõhuga esmaabi praktikal. Töörühm jagati kaheks. Annika oma rühmaga asus lavastama esmaabi nõudvaid situatsioone. Nad lavastasid "autoavarii" paljude erinevaid vigastusi saanud kannatanutega ning korraldasid metsas suure "plahvatuse". See oli ikka päris tõsine töö.
Kõikide kannatanute kohta täideti põhjalikud ankeedid, kus oli kirjas iga samm, mida tuleb teda aidates läbida. Rühm otsis oma laagri territooriumilt erinevaid esemeid ja abivahendeid, et lavastatud situatsioonid saaksid reaalsemad. Ettevalmistused tehtud ja kannatanud valmis, saabus lavastatud õnnetuspaigale teine rühm kahe esmaabikotiga. Abi andval meeskonnal oli oma juht – liider, kannatanute rühmas,aga mitu hindajat, kes jälgisid tähelepanelikult esmaabi andmist. 
Hiljem arutati üheskoos detailselt tehtud töö etappe ja kõik said kordamööda sõna. Juhendajad olid sõbralikud ja suunavad ning oma paljudele küsimustele said kõik asjalikud vastused. Huvitav oli tõdeda, et erinevates maades on ikka väikesed erinevused nii sidumistehnikates kui ka esmaabi osutamises.
Esmaabirühma juhtimine õnnetussituatsioonis läks Annikal kõikidest kõige paremini. 

Järgmistel päevadel olid moodulite asemel töötoad  Punase Risti 7 põhiprintsiibi järgi. Igas  töötoas tehti rühmaga erinevaid tegevusi – lavastati rassismiteemaline näidend, tunnetati ümbritsevat maailma erivajaduste (kuulmispuue, kurt-tumm, pime) inimeste meeltega. Prooviti soomepäraseid rahvusspordialasid,  harjutati mängudes meeskonnatööd, testisti enda teadmisi Punase Risti ajaloost.  
Et erinevaid kultuure ja rahvuslike seltse paremini tundma õppida, selleks korraldati laagris kolmandal päeval laat, kus iga rahvuslik selts sai koha, et välja panna kodunt kaasa võetud brošüüre, meeneid, maiustusi, mis iseloomustaks esindatud maad ja kohalikku seltsi. Oli väga õpetlik näha Bulgaaria Punase Risti HIV ennetustegevuse brošüüre, kuulda, millised on suurimad valukohad Keenia Punase Risti igapäevatöös ning teada saada, kuidas käitusid Nepaali Punase Risti vabatahtlikud peale maavärinat. Võimas tunne oli kohtuda nii paljude erinevate inimestega meile kaugetest kultuuridest, kes töötavad samade printsiipide põhiselt ja eesmärkide nimel nagu meie siin, Eesti Punases Ristis.

Laagrikogemus oli õpetlik, loodi uusi kontakte teiste riikide noortega ja sai kuulda nende tööst Punase Risti noorte vabatahtlikena. 

Laagris käisid kohal Soome Punase Risti peasekretär ja aasta tagasi SPR presidendiks valitud Pertti Torsila. Esindatud olid ka Soome Punase Risti palgalised töötajad ja SPR Peakomitee liikmed. 

Pildid tegi Kelly.  Artikkel on kokku pandud noorte endi tagasiside põhjal.

Karoli Loo
EPR Peakomitee liige
EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige
Eesti Punase Risti noorterühma juht

FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE FIRE

Üles / 17. September 2015 /
keskmine joon
 

MINA OSKAN SEDA

Lasnamäe lasteaedade sportlikul ohutusalasel teabepäeval MINA OSKAN SEDA osalesid Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos Janeki, Mariliisi, Irina, Veera, Jevgeni, Tuuli, Liisi ja Aljonaga.
PR vabatahtlikud tegutsesid Punase Risti teemaalal, kus õpetasid mudilastele ohtusid ennetama (raamat "Oskame olla") ning telefoni teel abi kutsuma.
Teabepäev toimus 09.septembril Lasnamäe Spordikompleksi staadionil ning sellel päeval osales 29 Lasnamäe lasteaeda, 597 mudilase ja 82 õpetajaga.

Mina oskan seda Mina oskan seda Mina oskan seda Mina oskan seda Mina oskan seda Mina oskan seda

Üles / 14. September 2015 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel

Kassisaba Selts korraldas pühapäeval, 6. septembril 2015.a. Falgi pargis teistkordselt Kassisaba kapipuhastuspäeva. Nagu ka eelmisel aastal, oli kapipuhastuspäeva idee taaskasutuse ja kohaliku kogukonna elu ja kõige muu kohaliku edendamine ja väärtustamine. Sellel päeval toimus palju üritusi, kuhu oli oodatud kogu Kassisaba asum.
EPR Tallinna Seltsi esindasid sekretär Lilia Laul ja PR noored Diana, Tuuli, Hanna Marie ja Triinu. Nad tutvustasid EPR-i, Punase Risti Liikumist ja rääkisid EPR Tallinna Seltsi tegevusest. Üritusel sai osaleda ka PR noorte poolt läbi viidud heategevuslikus õnneloosis, millest saadud tulu läheb EPR Tallinna Seltsi noorte tegevuse toetamiseks.

EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel

Üles / 7. September 2015 /
keskmine joon
 

Perepühapäev Coca-Cola Plazas

Pühapäeval, 30. augustil, toimus kinos Coca-Cola Plaza tore kogupereüritus PEREPÜHAPÄEV KOOLIERI.
Oodatud olid kinosõbrad ning neile mõeldes oli kavas palju toredaid tegevusi! Ka EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos Tallinna Seltsi noortega olid pereüritusel. Nad jagasid lastele EPR infovoldikuid ja raamatuid "Oskame olla", "Aita Jussi".
Toimus lõbus loosimine – õnneloterii. Saadud tulu toetab EPR Tallinna Seltsi noorte tegevust.

Perepühapäev Coca-Cola Plazas Perepühapäev Coca-Cola Plazas Perepühapäev Coca-Cola Plazas

Üles / 31. August 2015 /
keskmine joon
 

Tulemusaruanne

Käisime 3-6. augustil Lätis, Abragciemsis, Punase Risti laagris. Laager kandis nime: Experience exchange meeting "Be safe and healthy". Nelja seal oldud päeva jooksul saime palju uusi tutvusi nii Lätist, Valgevenest, Ukrainast kui ka Saksamaalt. Meid jaotati erinevatesse gruppidesse ning osalesime kahe päeva jooksul erinevates töötubades (workshopides), mis olid seotud esmaabi andmisega. Laagri eesmärgiks oli välja selgitada ja võrrelda erinevaid esmaabi andmise viise ning vahetasime enda kogemusi teiste osalejatega. Viimasel õhtul tehti meile lõpupidu, kus esinesid rahvatantsijad (ka meid õpetati läti rahvatantse tantsima) ja saime veel viimast õhtut väga toreda seltskonnaga koos olla. Enne äraminekut, korraldati lätlaste poolt ekskursioon Läti Maanteemuuseumisse. Laager möödus kiiresti ja väga meeleolukalt.
Abragciems asub mere ääres ja oli imeilus koht uute teadmiste saamiseks ja suve nautimiseks. Me jäime laagriga väga rahule ning loodame, et saame läbi Punase Risti laagrites veelgi osaleda.

EPR Tallinna Seltsi noored Liis Sepp ja Sigrid Holter

Tegevusaruanne Tegevusaruanne Tegevusaruanne Tegevusaruanne Tegevusaruanne

Üles / 30. August 2015 /
keskmine joon
 

Koolilastel säravad silmad juba augustis!

Koolikotikampaania "Ranits 2015" pidulik lõppüritus toimus 13.augustil 2015.a. kobarkinos Coca-Cola Plaza.
Tore sigin-sagin, üllatused ning uhiuus ranits koolitarvetega ootasid vähekindlustatud perekondade kooliminevaid lapsi.
Kampaania "Ranits" korraldamise eest kandis hoolt Eesti Punase Risti Tallinna Selts. Sel aastal said tasuta uue, koolitarvetega komplekteeritud, ranitsa 327 last. Tallinna Linnavalitsus ja Linnavolikogu toetasid kampaaniat 6391.- euroga ja lisasid igasse ranitsasse raamatu "112 abiks lastele ohuolukorras" Tallinna linnaosade Sotsiaalhoolekande osakonnad esitasid nimekirjad ja jagasid välja toetust vajavatele lastele kutsed kampaania "Ranits 2015" lõppüritusele.
Eesti RIMI Food AS Tallinna RIMI kaupluste märgistatud korjanduskarpidesse "Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga!" annetasid heatahtlikud kampaania toetajad raha, kokku 3280.83 eurot.
Suur, suur tänu annetajatele!
Annetatud raha eest osteti igasse ranitsasse: vihikumapp, komplekt värvilisi pabereid, käärid, pintslid, guaššvärvid, joonistusplokk, liimipulk, sirklikarp.
Heatahtlike annetajate poolt lisati koolikotti veel vahvlid, Jussi batoonike (Svesnky AS ja Marmiton AS) ja teed (Rasa Trading Company AS).
Ranitsaid komplekteerisid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlikega ning jagasid need kobarkinos lastele, kutse ettenäitamisel, välja. Suur suur tänu vabatahtliketele!
AS Forum Cinemas juhtkond on juba 1998. aastast lubanud kampaania korraldamiseks kasutada tasuta oma ruume, tehnikat ja tööjõudu.
Sel aastal said osalejad tasuta vaadata fantaasiarikast ja lustliku animafilm "Muun, kuu valvur".
Koolikotikampaania "Ranits 2015" heatahtlikud toetajad olid: Tallinna Linnavalitsus, Eesti RIMI Food AS Tallinna kauplused, head inimesed, kes annetasid raha RIMI kaupluste korjanduskarpidesse, OÜ Branta Kantseleikaubad, SEB Pank Tornimäe kontor, AS Forum Cinemas, OÜ Lendliis, AS Gasell, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuur Liiklusjärelvalvekeskus, Maanteeamet, AS Svensky Kaubandus, Marmiton AS, Eesti Punane Rist, Rasa Traiding Company AS.

Koolilastel säravad silmad juba augustis! Koolilastel säravad silmad juba augustis!

Üles / 30. August 2015 /
keskmine joon
 

Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga!

Eesti RIMI Food AS Tallinna RIMI kaupluste märgistatud korjanduskarpidesse "Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga!" annetasid Tallinnas heatahtlikud kampaania toetajad raha, kokku 3280.83 eurot.
EPR Tallinna Seltsi juhatuse otsusel osteti kogutud annetuste eest koolikotikampaania "Ranits 2015" igasse ranitsasse koolitarbeid (pakk värvilist paberit, pulgaliim, guaššvärvid, pintslid, vihikumapp, sirklikarp, käärid, joonistusplokk).
Kokku komplekteeris EPR Tallinna Seltsi sekretär L.Laul koos PR vabatahtlikega 327 ranitsat. Ranitsasse pandi annetatud raha eest ostetud koolitarvete nimekiri. Nii anti lastele ja nende vanematele teada, et just need koolitarbed osteti RIMI kauplustest kogutud raha eest.
AS Gasell annetas EPR Tallinna Seltsile lisaks veel 27 ranitsat ja needki täideti koolitarvetega ning jagati välja lastele toimetulekuraskustega perekondadest.

Suur, suur tänu annetajatele!

Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga! Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga!

Üles / 24. August 2015 /
keskmine joon
 

Tutvustame Punase Risti Liikumist Kernu vallas

EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige Eve-Mai Valdna koos EPR Tallinna Seltsi sekretäri Lilia Lauluga osalesid 01.augustil Kernu valla küladepäeval.
Kaasa võeti EPR raamatuid ja voldikuid, et tutvustada Punase Risti Liikumist.
Üritus toimus Kernu Põhikooli territooriumil ning küla elanike ja külalisi oli palju. Räägiti, selgitati ja vastati paljudele küsimustele ning jagati huvilistele raamatuid "Ühe idee lugu", "Aita Jussi", "Oskame olla"jt.

Tutvustame Punase Risti Liikumist Kernu vallas Tutvustame Punase Risti Liikumist Kernu vallas

Üles / 12. August 2015 /
keskmine joon
 

Koostöö EPR Tallinna Seltsi noorte ja Soome PR noorte vahel

09.juulil 2015 külastasid EPR Tallinna Seltsi noored SPR Helsingi Uudemaan Seltsi.
Tegemist oli jätkuüritusega, sest mais toimus Tallinnas koolitus edendamaks Tallinna ja Helsingi PR noorte vabatahtlike koostööd.
Soomes Uudemaan Seltsiga arutati koostöö võimalusi, ühiseid koolitusi ning koostööprojekti kirjutamist.
Tutvuti ka Soome Punase Risti peakorteriga. Selle töötajad rääkisid Soome Punase Risti tööst kriisi piirkondades, kus koos soomlastega on käinud delegaat ka Eesti Punase Ristist.
Soome Punase Risti töömaht on laiahaardeline, koostööd tehakse mitmete riikidega.

Karoli Loo
EPR Peakomitee ja Tallinna Seltsi juhatuse liige

Soomes käik oli väga tore, õpetlik ja vaheldust pakkuv. Mõnus oli sattuda päevaks hoopis teistsugusesse keskkonda. Mandrile jõudes kõndisime soomlaste ruumidesse ja peale tutvumismänge hakkasimegi projekti planeerima. Jagasime seltskonna nelja rühma ja arutasime/planeerisime tööd rühmades. Seejärel rühmad esitlesid kõikidele oma ideid ning üheskoos valiti välja parimad mõtted. Õhtupoolikul kõndisime linnas ja veetsime aega Soome Punase Risti peamajas. Meile räägiti võimalusest hakata tulevikus töötama PR-s. Saime väga kasulikku informatsiooni!

Hedvig

Soome reis meeldis mulle väga. See oli huvitav ja mitmekülgne. Sain palju uusi teadmisi ja üleüldse oli kogu reis väga informatiivne ja kasulik.

Diana

Minu arvates oli see reis väga kasulik, sest eesmärgiks oli üheskoos Soome vabatahtlikega projekt kirjutada. Saime projekti algse plaani paika ja ma usun, et see saab väga toredaks täienduseks meie praegustele projektidele. Siiani pole meil üritust, mis kaasaks vanema põlvkonnaga koos millegi aktiivse tegemist. Samuti on meie koostöö Soome noortega väga kasulik, sest saame omavahel jagada projektide ideid mida saame vastastikku kasutada.

Helena

Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö Koostöö

Üles / 20. Juuli 2015 /
keskmine joon
 

Punase Risti Liikumisest

2015.a. juunis Tallinna Kanutiaia Noortemajas toimunud linnalaagris tutvustasid kolmel korral erinevatele rühmadele EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul ja EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik Irina Moronova Punase Risti Liikumist ja EPR Tallinna Seltsi tegevust.
Laagrilapsed said juurde uusi teadmisi, lahendada raamatu "Aita Jussi" põhjal ülesandeid ning värvida meeleolukaid pilte.

Punase Risti liikumisest Punase Risti liikumisest Punase Risti liikumisest Punase Risti liikumisest Punase Risti liikumisest Punase Risti liikumisest

Üles / 25. Juuni 2015 /
keskmine joon
 

Idamaade kultuuride ja võitluskunstide festival Männi pargis

13.juunil toimus Mustamäel Männi pargis idamaade kultuuride ja võitluskunstide festival. Põnevat vaatamist ja palju tegemisi pakuti festivalil igale osale. EPR Tallinna Seltsi vabatahtlik Erna Podanjova koos noortega ning EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul osalesid festivalil. Nad tutvustasid uudistajatele Punast Risti ning jagasid soovijatele infomaterjale.

 

Üles / 25. Juuni 2015 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noorte projekt "Ohutult läbi Tallinna"

Kahel järjestikusel aastal korraldatud noorte projekt "Ohutult läbi Tallinna" oli noorte seas üliedukas ja seepärast otsustasime koostööpartneritega (OLE /Operation Lifesaver Estonia- raudteeohutus/, Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveameti Põhjaprefektuur), et saagu see projekt iga-aastaseks.
Ürituse eesmärk on turvalise liiklemise propageerimine ja Tallinna linna tundmaõppimine ning sihtgrupp on Tallinna gümnaasiumite kümnendate klasside õpilased.
14.mail alustasid viieliikmelised meeskonnad oma liikumist Tallinna Kanutiaia Noortemajast (staabist) ja läbisid kontrollpunkte, kus tuli täita erinevaid ülesandeid. Igas kontrollpunktis olid EPR Tallinna Seltsi vabatahtlikud, kes jälgisid ja hindasid ülesannete täitmist.

Sel aastal oli kuus kontrollpunkti:

 1. OLE (Operation Lifesaver Estonia)
 2. Eesti Punase Risti maja
 3. Virumägi (avalik ruum)
 4. Niguliste Autokool
 5. Tammsaare Park (avalik ruum)
 6. Kanutiaia noortemaja (staap) Kokkuvõtted tehti staabis, kus autasustati ka tublimaid.

Kokku osales projektis ligi 100 inimest.

Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna Ohutult läbi Tallinna

Üles / 5. Juuni 2015 /
keskmine joon
 

Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel

EPR Tallinna Seltsi poole pöördusid Soome PR Helsinki-Uudenmaa Seltsi noored sooviga leida võimalusi ühiseks koostööks. Ühisel kohtumisel noorte juhtidega jõudsime kokkuleppele, et korraldame infovahetuse- ja koolituspäevad Tallinnas. Helsingi Seltsi noored said selleks rahastuse, mis kattis nende transpordi- ja majutuskulud.  
Külastus leidis aset 15.mai kuni 17.mai Eesti Punase Risti ruumides. Koos tutvuti üksteise tegevustega ning arutati võimalikke koostöö variante. Läbiti ka koolitus teemal "AIDS ja noored" ning tutvuti Tallinna Vanalinnaga. Jõuti ühisele kokkuleppele jätkata koostööd ka tulevikus.
Kohtumise korraldasid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos EPR Tallinna Seltsi juhatuse ja EPR Peakomitee liikme Karoli Looga. Tallinna Seltsi rühma juhtisid Karoli Loo koos noorte rühma liidritega – Hedvig ja Helenaga. Koolituspäevadest võttis osa 20 noort.

Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel

Üles / 5. Juuni 2015 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias

02.juunil 2015.a. külastasid EPR Tallinna Seltsi noored Liis ja Hanna Marie koos Seltsi sekretäri Lilia Lauluga Tallinna Tihase Lasteaeda.
Noored vestlesid vanemate rühmade lastega ohutuse teemadel. Liis ja Hanna Marie kaasasid lapsed vestlusringi ning ohutusõppetund oli väga elav. Meid kutsuti tagasi ja lubasimegi sügisel taas lastele külla minna.

EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias

Üles / 3. Juuni 2015 /
keskmine joon
 

Linnalaager "Mina oskan - proovi ka"

Linnalaager "Mina oskan - proovi ka" toimus 21. – 22. maini 2015.a. Eesti Punase Risti toetusel. Laagris osales 20 last toimetulekuraskustega perekondadest. Lapsed said uusi teadmisi Punase Risti Liikumisest ning said teada sedagi, millega tegeleb EPR Tallinna Selts.
Esmaabivõtteid tutvustas laagris EPR esmaabiõpetaja T. Rumjantseva. Liiklusmängukeskuses korrati üle liiklusmärgid ja –reeglid ning mängurajal autodega sõites said lapsed õpitud teadmisi kasutada.
Kollaaž "Mina oskan – proovi ka" oli laagrilastele lõputööks. EPR Tallinna Seltsi sekretäri Laul Liliaga viimase päeva vestlusringis tunnistasid laagrilapsed, et selles laagris olid põnevad ühistegemised ning imehea söök.
EPR Tallinna Seltsi noored, Kelly ja Triinu, olid lastele laagris abiks ja toeks ning said ka ise juurde palju kogemusi.

Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka Linnalaager Mina oskan - proovi ka

Üles / 31. Mai 2015 /
keskmine joon
 

8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev

Rahvusvahelisel Punase Risti päeval korraldas Tallinna Linnavalitsus Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikele, noortele, liikumise toetajatele ja koostööpartneritele piduliku vastuvõtu Tallinna Raekojas.
Seekordne pidulik üritus andis suurepärase võimaluse koostöös Tallinna Linnavalitsusega tunnustada Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi tublisid tegijaid, kes annavad omapoolse panuse linnarahva hüvanguks, aitavad parandada ja leevendada abivajajate hetkeseisu, Tallinna Linna ja EPR Tallinna Seltsi juhatuse tänukirjadega.
"Eesti Punase Risti Tallinna Selts on Tallinna linna hea partner, kellega koos oleme aastaid ellu viinud palju heategevuslikke üritusi, abistades puudustkannatavaid peresid nii toidu jagamise kui laagrite korraldamisega," ütles abilinnapea Merike Martinson. "Tänased aukirjapälvijad on pikka aega oma vabatahtliku tegevusega andnud suure panuse heategevuslikku töösse, olles eeskujuks paljudele."
Üritusel osalejaid tervitasid ka Meero Muusik õpilased klaveriõpetaja Margit Elviste juhatamisel.

8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev 8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev

Üles / 15. Mai 2015 /
keskmine joon
 

Aitäh Teile, head inimesed!

2015.aasta jaanuarist maini toimus Tallinna RIMI kauplustes korjanduskampaania "Oleme tänulikud, kui annetad! Nii aitad muretseda vajalikku toitu puudustkannatavatele lastele".

Aprillikuu lõpus tühjendas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul koos PR vabatahtlike ning Tallinna RIMI kaupluste esindajatega korjanduskarpe.
Annetatud raha, kogusummas 4838.32 eurot, kanti EPR Tallinna Seltsi arvele.
EPR Tallinna Seltsi juhatuse otsus oli: komplekteerida toimetulekuraskustega perekondadele, kus kasvavad lapsed, 150 toiduabipakki.
Tallinna Linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade poolt esitatud nimekirjade alusel jagasid 12.mail vabatahtlikud abilised EPR Tallinna Seltsi ruumides välja toiduabipakid abivajajatele.
Soodustusi toiduabipakkidesse kauba ostmisel tegid Svensky Kaubanduse AS, Tinnarv OÜ, RASA Traiding Company AS ja Noires HA OÜ.

Eesti Punase Seltsi Tallinna Selts tänab RIMI Eesti Food AS-i, Tallinna RIMI kaupluste kollektiive ning annetajaid!

Aitäh Teile, head inimesed! Aitäh Teile, head inimesed! Aitäh Teile, head inimesed!

Üles / 15. Mai 2015 /
keskmine joon
 

Päev koos EPR Tallinna Seltsiga

EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul, PR vabatahtlik Maarja-Stiin Siirand ning Tallinna Kanutiaia Noortemaja õpetajad viisid 08.mail 2015.a. läbi päevalaagri kolmekümne kaheksale erivajadustega lapsele ja noorele.
Üheskoos õpiti käitumisreegleid suhtlemisel võõrastega ning mängiti seltskonnamänge. Laagri kasvatajad Tiina ja Ivar korraldasid vahva rühmatöö "Muusika minu elus", kus kõik said olla parimad ja esineda oma kaaslastele.
Auhindu jagus samuti kõigile, sest laagri läbiviimist toetasid Kanada eestlased, Eesti Punane Rist ja RIMI Eesti Food AS.

Päev koos EPR Tallinna Seltsiga Päev koos EPR Tallinna Seltsiga Päev koos EPR Tallinna Seltsiga

Üles / 15. Mai 2015 /
keskmine joon
 

"Külas koer Nublu ja lõvi Leo"

"Külas koer Nublu ja lõvi Leo" – sellist nime kannab traditsiooniline ohutusalane ülelinnaline üritus neljandate klasside õpilastele.
Üritus toimus 16.aprillil Tallinna Paekaare Gümnaasiumis ning korraldajateks olid EPR Tallinna Selts, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuur. Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi esindas vabatahtlik Irina Moronova. Osalesid viieliikmelised meeskonnad kaheteistkümnest Tallinna koolist ja Maardu koolist.
Teooriavoorus olid küsimused, mis puudutasid ka Punase Risti Liikumist ja Eesti Punase Risti tegevust.
Kodutöö oli õpilastel väga hästi tehtud, sest vastused küsimustele olid põhjendatud, põhjalikud ja lõpptulemused said väga head.
Kolm tublimat meeskonda said väiksed meened.
Tallinna Paekaare Gümnaasiumi direktor tänas koostööpartnereid ja rõhutas, et selline õpilastele suunatud teavitus- ja ohutusalane töö on tulemuslik.

Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo Külas koer Nublu ja lõvi Leo

Üles / 8. Mai 2015 /
keskmine joon
 

Kassisaba Kevadpäev 2015

26.aprillil toimus Falgi pargis Kassisaba Kevadpäev 2015. Kevadüritusel osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos EPR Tallinna Seltsi noorte Tuuli, Kelly, Hanna-Marie, Mariliisi, Liisi, Diana, Hedvigi ja Helenaga.

"Suur-suur tänu Teile (Lilia Laul-Gontšarenko) ja Punase Risti noortele, et Kassisaba Kevadpäevale kaasa aitasite. Kelmika kevadilma tegi Kevadpäev teie abiga kindlasti rõõmsamaks. Väga tore on, et saame Kassisaba kandi organisatsioonidega koostööd teha ja selles ongi kõige suurem väärtus ja rõõm. Ma olen Teile tõesti väga tänulik, et olete meie üritustel olnud valmis kaasa lööma" kirjutas Kassisaba Kevadpäeva üks korraldajatest Kaire Sõmer.

Kassisaba Kevadpäev 2015 Kassisaba Kevadpäev 2015 Kassisaba Kevadpäev 2015

Üles / 4. Mai 2015 /
keskmine joon
 

"Teguderohke nädalalõpp" - linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest

10.- 11.aprillil 2015.a. korraldasid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos Mustamäe Laste Loomingu Maja juhtkonna, Mustamäe LOV-i ning vabatahtlikega linnalaagri "Teguderohke nädalalõpp".
Laagris osales 16 õpilast. Laagri läbiviimist rahastas Eesti Punane Rist. Linnalaagris said lapsed teada, mis on Punase Risti liikumine ja millega tegeleb EPR Tallinna Selts. Samas oli räägiti igapäevahügieenist, liikluksohutusest ja käitumisest.
Laagrilapsed õppisid tundma oma kodulinna ja külastasid Eesti Tervishoiu Muuseumi. Muuseumis toimus ekskursioon ja pärast lapsed said ise avastada uut ja huvitavat. Laagris tegid lapsed kollaaže teemal "Mis mulle meeldis laagris", osalesid sulgpalliturniiril, käisid ujumas ja tegid torte. "Teguderohke nädalalõpp" aitas kaasa laste lõimumisele.

Tagasiside:

 • meeldis kõik
 • meeldis söök (ja seda rõhutasid kõik)
 • meldis basseinis
 • oli huvitav muuseumis

Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp Teguderohke nädalalõpp

Üles / 23. Aprill 2015 /
keskmine joon
 

Perepäev kobarkinos Coca-Cola Plaza

5.aprillil 2015.a. toimus kobarkinos Coca-Cola Plaza perepäev. Üritus oli perederohke.
Perepäeval tutvustasid ja jagasid materjale Punase Risti Liikumise ja EPR Tallinna Seltsi tegevuse kohta EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos EPR Tallinna Seltsi noorte Maarja-Stiina, Diana, Tuuli, Egle, Meril-Liisi ja Hanna-Mariega ning vastasid esitatud küsimustele.

Perepäev kobarkinos Coca-Cola Plaza Perepäev kobarkinos Coca-Cola Plaza

Üles / 6. Aprill 2015 /
keskmine joon
 

Ülestõusmispühadeks kingitus Punase Risti supiköögi külastajatele

Tänu annetajale Saksamaalt ja Rasa Trading Compani AS-le said 2.aprillil, ülestõusmispühadeks, EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos vabatahtlike Lia, Helve, Laine, Lidia ja Mairega komplekteerida ja välja anda toiduabipakid.
Abisaajad olid väga tänulikud:

"suured tänud Teile..." "aitäh nendele, kes annetasid raha, et te saaksite osta toiduained" "aitäh kokale maitsvate suppide eest" "te olete väga head inimesed..."

Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele

Üles / 6. Aprill 2015 /
keskmine joon
 

Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele

28. – 29.märts 2015.a.

Noorte arvamused linnalaagrist:

 • "laager oli hästi huvitav. Toit ja snäkid olid head... Sain juurde palju teadmisi..."
 • "oli asjalik koolitus, ...hea söök, lahedad kaaslased..."
 • "kaks päeva oli hästi organiseeritud..."
 • "väga tore ja õpetlik..."
 • "laager oli väga hästi organiseeritud. Seltskond on väga meeldiv. Mulle meeldis see, et sain juurde teadmisi, kuidas anda esmaabi, aga sai ka asju ülekorrata. Meeldis ka see, et oli mõeldud sellele, et tuleb süüa pakkuda".
 • "esmaabikoolitus on väga huvitav ja vajalik. Nende teadmiste kordamine ei ole kunagi liiga palju. Olen väga rõõmus ja tänulik, et mulle see võimalus anti..."
 • "oli meeldiv nädalavahetus, sain palju äärmiselt vajalikke teadmisi ja mind ümbritsesid sõbralikud kaaslased. Laager tuli väga kasuks, aitäh Eesti Punasele Ristile!"

Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele

Üles / 6. Aprill 2015 /
keskmine joon
 
Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev, 24.03.2015.a.

14.03.2015.a.a. toimus Veskisillal Järvamaal õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev EPR Järvamaa, Tartumaa, Viljandimaa , Jõgevamaa ja Tallinna kohalike seltside õnnetuseks valmisoleku esmaabi rühmade vabatahtlikele. Esmaabi juhtinstruktor Ellen Sternhofi koolitusmaterjali põhjal töötasid rühmad välja oma õnnetust kajastava stsenaariumi. Nii esmaabi kui ka psühho-sotsiaalset abi osutasid "kannatanutele" rühmade vabatahtlikud. Iga kaasuse läbimängimisele järgnes põhjalik analüüs esmaabi õpetaja Maret Voore osavõtul.

Teemad

Järvamaa rühm. Paide linna lähedal asuvas kuivbetoonitehases on tööõnnetuse tagajärjel õhku paiskunud suures koguses kemikaalset tolmu. Õnnetuse tagajärjel on piirkonnast evakueeritud 300 inimest, sh. ka lapsed. Evakuatsioonipunkt rajati naaberlinna gümnaasiumi võimlasse. Kohalik päästekorraldaja kutsus appi mitmete ametkondade spetsialistid. Kannatanute evakopunkti korraldusse on kaasatud EPR vabatahtlikud, kelle ülesandeks on osutada evakueeritutele nii psühhosotsiaalset- kui ka esmaabi, osutada vajadusel abi inimeste registreerimisel, majutamisel, informeerimisel ning tagada evakopunkti üldine tervishoid.

Situatsiooni lahendus esitati suusõnaliselt.

Viljandimaa rühm. Külmal ajal toimus autoremondi töökojas kompressoriplahvatus. Hoone ühes osas, kus asus ka personali söökla, on plahvatuse tagajärjel kokku varisenud. Paanikas ja šokis inimesed on üleriieteta välja jooksnud. Ema on kaotanud silmist oma lapse ja on tedmatusest endast väljas. Kannatanute seas on ka soome ja läti rahvusest inimene. Juhuslikult oli kohal üks punaristlane, kes informeeris 112 tekkinud õnnetusest. Aga ta oli šokis ja kutsus abi välja valele aadressile. Teavitati ka kohalikke vabatahtlikke punaristlaseid, kes saabudes osutasid kannatanutele abi.

Tallinna rühm. Viljandimaal on toimunud sarisüütamised ja ühe ööga on koduta jäänud mitmed paljulapselised pered. KOV sotsiaaltöötaja on toimunust šokis ja pöördub Punase Risti poole palvega aidata organiseerida majutust mahajäetud majas. EPR kohaliku seltsi sekretär viibib välislähetuses ja temaga ei ole võimalik kontakteeruda, abi andmist hakkab juhtima Punaser Risti seltsi juhatuse esimees. Sündmuskohale jõudes avaneb Punase Risti töötajatele järgmine vaatepilt. Pereisa istub kurvalt mahapõlenud hoone varemetel ja mängib suupilli, küsimustele ei suuda vastata. Hooti toimetab usulisi rituaale. Kaks teisemelist last tunduvad olevat elutud ja lamavad maas, pere vanem tütar on saanud hüsteeria ja käitub imelikult, perenaist ei ole ja tarvis on hakata põlenud maja ümbrust läbi kammima.

Jõgevamaa ja Tartumaa rühmad situatsioone ei esitanud

Üles / 31. Märts 2015 /
keskmine joon
 

EPR Tallinna Seltsi Üldkogu aruande-valimiskoosolek

17.märtsil 2015.a. toimus EPR Tallinna Seltsi Üldkogu aruande-valimiskoosolek, kus 34 valitud delegaadist osales 33.
Koosolekul esitasid oma aruanded nelja aasta jooksul tehtud tööst EPR Tallinna Seltsi juhatuse esimees Mihkel Tamme, EPR Tallinna Seltsi sekretärid Lilia Laul-Gontšarenko ja Ellen Sternhof ning revisjonikomisjoni liige Jüri Meidla.
Sõna võtsid: EPR Tallinna Seltsi juhatuse liige, esmaabiõpetaja, Margarita Kangur, PR noored Helina Karu ja Hedvig Soone, Vormsi lasteaia direktor Aide Vare, Mustamäe Laste Loomingu Maja direktor Erna Podanjova, Lasnamäe LOV sotsiaalhoolekande osakonna sotsiaalteenuste talituse vanemspetsialist Tõnis Müller, kes rääkisid ühistest valupunktidest ning koostööst EPR Tallinna Seltsiga.
Toimusid ka uue EPR Tallinna Seltsi juhatuse ja revisjonikomisjoni valimised. EPR Tallinna Seltsi Üldkogu aruande-valimiskoosolekul valiti delegaadid EPR Kongressile.
Aruande-valimiskoosolek oli konstruktiivne, asjalik ja töine, sest koos olid inimesed, kes väärtustavad Punase Risti põhimõtteid.

Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu Yldkogu

Üles / 29. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Linnalaager "Kas sa näed seda, mida näen mina?"

18.-19.märts 2015.a. korraldasid EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koostöös kauaegsete koostööpartneritega Tallinna Kanutiaia Noortemajast Irina Moronova ja Marina Uleksinaga linnalaagri 17-le lapsele vähekindlustatud perekondadest. Laagri suunitlus oli üldhariv.
Lapsed tutvusid oma kodulinna vaatamisväärsustega (Tallinna Linnamuuseum), said teada kuidas toimib inimkeha (Eesti Tervishoiu Muuseum) ning said haridusprogrammi "Kas sa näed seda, mida näen mina?" kasutades võimaluse ennast testida ja proovile panna.

Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina Kas sa näed seda, mida näen mina

Üles / 28. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Kallid sotsiaaltöötajad

Õnnitlen teid kogu südamest sotsiaaltöötajate päeva puhul. Teie panus inimeste sotsiaalsel aitamisel, kaitsel ja toetamisel on tunnustust vääriv. Kahjuks meie ühiskonna sotsiaalsete probleemide hulk ja sotsiaaltöötajate võimepiirid ei ole alati vastavuses, kuid teie pühendumus ja hoolivus on aidanud muuta meie ümbritsevat elu. Tänan teid, et hoolite ja aitate, et olete head koostööpartnerid Tallinna linnas. Soovin teile jõudu, tervist ja jätkuvat pühendumist oma töösse. Soovin, et sotsiaaltöötajaid seataks suuremale aukohale, nii moraalselt kui materiaalselt edaspidi. Teie isiklikus elus soovin teile õnne ja rahu.

Alati heade soovidega
Merike Martinson
abilinnapea

Üles / 21. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Noorte koolitus

07.märtsil 2015.a. toimus EPR Tallinna Seltsi noorte koolitus, mille viis läbi EPR töötaja Indrek Simisker.
Sellel koolitusel täitsime väga erinevaid ülesandeid. Ülesannete eesmärgiks oli panna meid ümbritsevaid asju teise nurga alt nägema. Tegime mitmesuguseid harjutusi. Näiteks selline harjutus – rääkisime paaris oma suve plaanidest ja hiljem arutasime üheskoos, kui palju me siis oma kõnepartneri kohta tegelikult suutsime tähele panna. Vestlesime põhjalikult ka stereotüüpidest. Harjutuseks oli sõnadeta üksteisega suhtlemine.
Ootame nüüd põnevusega järgmist koolitust.

Helena Karu

ENoorte koolitus

Üles / 11. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Eesti Punane Rist andis 9. märtsil ja 26. veebruaril 2015.a. abivajajatele jagamiseks läbi EPR Tallinna Seltsi kokku 200 pakki hügieenitarbeid. 
Hügieeniabipakis oli: üks pudel nõudepesuvahendit, kaks pakki erinevat pesupulbrit, kaks seepi, kaks kätekreemi, kaks erinevat šampooni, kaks hambapastat ja kaks švammi.
EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul- Gontšarenko koostöös Tallinna sotsiaalhoolekande osakonna töötajatega selgitati välja abivajajate arv ning hügieeniabipakid jagati välja osakondadele.

Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele

Üles / 11. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Toiduabipakk abivajajatele

23.veebruaril 2015.a., päev enne Eesti Vabariigi aastapäeva, jagas EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos EPR Tallinna Seltsi vabatahtlike Laine Suvi, Lidya Meerentsi ja Maire Viisilehega PR supiköögis abivajajatele välja 140 toiduabipakki. Toiduained abipakki osteti Saksamaalt saadetud annetajatelt kogutud raha eest.
Toidupaki saanud olid abi eest väga tänulikud. Mõned abisaajate tänusõnad: "Suuremad tänud annetajatele ja Teile selle kingituse eest!", "Jumal õnnistagu Teid Teie tegude eest!", "Oi kui suur toidupakk on… aitäh!"

Toiduabipakk abivajajatele

Üles / 2. Märts 2015 /
keskmine joon
 

Perepühapäev kobarkinos Coca-Cola Plaza

Pühapäeval, 8. veebruaril, toimus kobarkinos Coca-Cola Plaza lõbus pereüritus. Kohale tulid paljude perede pisikesed kui ka suured kinohuvilised.
Kino fuajees tutvustasid ennast mitmed ettevõtted ning lastele pakuti huvitavaid ja lõbusaid tegevusi. Maiustusi jagasid  Haribo ja Chupa Chups, Maanteeamet pakkus õpetlike raamatuid ja helkureid. Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos noorte Diana, Mariliisi, Meril Liisi, Egle, Hanna Marie ja Arturiga jagasid perepäeval osalejatele EPR trükiseid ja korraldasid ka lõbusa loterii. Loteriilt saadud tulu kulub noorteprojektile "Ohutult läbi Tallinna".

Perepühapäev Perepühapäev Perepühapäev

Üles / 9. Veebruar 2015 /
keskmine joon
 

Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega

Traditsiooniliselt toimus linnalaager erivajadustega lastele Tallinna Kanutiaia Noortemajas.
15 last kogunesid 31.jaanuaril veetma seda laagripäeva. Kõik osalesid oma võimete kohaselt. Juhendajateks olid EPR Tallinna Selts sekretär Lilia Laul-Gontšarenko, Tallinna Seltsi vabatahtlikud Irina Moronova ja Marina Uleksina ning Kanutiaia Noortemaja õpetaja Ljudmilla Solovjova.
Üheskoos saadi teada Punase Risti Liikumisest. Räägiti hügieenist, enda eest hoolitsemisest, tervislikest eluviisidest ja liiklusohutusest. Kuna veebruaris on sõbrapäev, siis vesteldi sõbrapäevast ja selle päeva traditsioonidest. Meisterdati ja joonistati sõbrapäevakaarte ning pilte teemal "Mida ma sain teada".
Seda sisutihedat laagripäeva toetasid rahaliselt Kanada eestlased oma annetustega.

Linnalaager erivajadustega lastele

Üles / 5. Veebruar 2015 /
keskmine joon
 

Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega

EPR Tallinna Seltsi noortel on saanud juba traditsiooniks külastada jaanuarikuus Tallinna Mahtra Lasteaeda. Sel aastal, 28.jaanuaril, käisid Mahtra lasteaias EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko koos vabatahtlike Karoli, Maarja-Stiina, Irina M. ja Irina S. külas vanematel rühmadel. Mudilastega räägiti ohtusteemadel nii eesti kui ka vene keeles ja kõik lapsed said vabatahtlikelt kingituseks EPR raamatud "Oskame olla" ja "Peeter ja Anne liikluses".
Tallinna Mahtra Lasteaia direktori asetäitja Maie Lehtla tänas EPR Tallinna Seltsi esindajad ja kiitis kauaaegset toredat koostööd.

Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega

Üles / 5. Veebruar 2015 /
keskmine joon
 

Punase Risti Liikumine ja Humanitaarõigused

24.jaanuaril toimus EPR Tallinna Seltsi noorte koolitus teemal Punase Risti Liikumine ja Humanitaarõigused.
Koolituse viis läbi Eesti Punase Risti teabeprogrammide koordinaator Indrek Simisker ning koolitusel osales EPR Tallinna Seltsi sekretär Lilia Laul-Gontšarenko. EPR Tallinna Seltsi noored andsid koolituse korraldajale Lilia Laul-Gontšarenkole väga positiivset tagasisidet ja tundsid huvi milline on järgmine koolitus.

Punase Risti Liikumine ja Humanitaarõigused Punase Risti Liikumine ja Humanitaarõigused

Üles / 30. Jaanuar 2015 /
keskmine joon
 

Annetajate suur panus

" Suur tänu heade inimestele!" – nii tänas paljulapselise pere ema, kui sai toiduabipaki.
EPR Tallinna Selts tühjendas aastavahetusel korjanduskarpe Tallinna RIMI Ülemiste, Mustakivi, Norde, Haabersti, Magistral, Tatari, Sõpruse, Vikerlase, Nurmenuku, Postkontori, Sõle ja Haabersti kauplustes.
Annetused korjanduskarpidesse olid mõeldud puudustkannatavate perede lastele jõululaua katmiseks.
Annetustest laekus 6438.17 eurot ja toiduabipakid komplekteeriti detsembris 70-le ning jaanuaris 125-le toimetulekuraskustega perekonnale, kus kasvavad lapsed.
Tallinna Linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad esitasid perede nimekirjad.
Omapoolse panuse sellesse heategevuslikku üritusse andis ka SEB panga Tornimäe kontor ning heategevust toetasid Rasa Trading Company AS, Maanteeamet, Svensky Kaubanduse AS, Noires HA OÜ, OÜ Tinnarv, Meira Eesti OÜ ja Takeda Pharma AS.

Abisaajate nimel täname:

 • RIMI kaupluste kollektiive
 • Kõiki annetajaid
 • Kõiki toetajaid
 • Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlike

Annetajate suur panus Annetajate suur panus Annetajate suur panus

Üles / 19. Jaanuar 2015 /
keskmine joon
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Mihkel Tamme - Terviseamet, nõunik

Juhatuse aseesimees
Toomas Sepp - Tallinna Linnakantselei, linnasekretär

Juhatuse aseesimees
Peeter Lepp - Tallinna Vee-ettevõtjate Järelevalve SA, juhatuse esimees

Liikmed
Karoli Loo - Energia avastuskeskus, giid

Gunnar Heinoja - Tallinna Prantsuse Lütseum, õpetaja

Harri Viik - Tatari 53 Hotell, juhataja

Marje Paljak - Tallinna Kesklinna Valitsus, Sotsiaalhoolekande osakond, juhataja

Eve-Mai Valdna - Maanteeamet, Liikluskasvatuse talitus, juhtivspetsialist

Margarita Kangur - Esmed Töötervishoiu OÜ, töötervishoiuõde

 
Uudised
Detsember - heategude kuu nii erivajadusega kui ka eakatele inimesele
Detsember - heategude kuu
Kohtumine Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni (EENA) Tallinna  klubi liikmetega
1. detsember on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev
Päev EPR Tallinna Seltsiga – "Kalleim vara – minu tervis!"
Linnalaager lastele toimetulekuraskustega perekondadest
Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele
Punase Risti Liikumist tutvustamas
Päev Punase Ristiga
Kas sa näed seda, mida mina näen?
Noorte ja eakate koostöö
Mini – SOS (Sina Oskad Seda) 16.septembril 2015 Kalevi Keskstaadionil
Tänukirjad
Haabersti linnaosa tänuavaldus
Mustamäe Linnaosa MINI – SOS
FIRE – Finnish Red Cross Experience (Soome Punase Risti kogemus)
MINA OSKAN SEDA
EPR Tallinna Seltsi noored Kassisaba Seltsi üritusel
Perepühapäev Coca-Cola Plazas
Tulemusaruanne
Koolilastel säravad silmad juba augustis!
Iga laps tahab kooli minna oma pliiatsiga!
Tutvustame Punase Risti Liikumist Kernu vallas
Koostöö EPR Tallinna Seltsi noorte ja Soome PR noorte vahel
Punase Risti Liikumisest
Idamaade kultuuride ja võitluskunstide festival Männi pargis
Ohutult läbi Tallinna
Koostöö EPR Tallinna Seltsi ja Soome PR noorte vahel
EPR Tallinna Seltsi noored külas Tihase Lasteaias
Linnalaager "Mina oskan - proovi ka"
8.mai - Rahvusvaheline Punase Risti päev
Aitäh Teile, head inimesed!
Päev koos EPR Tallinna Seltsiga
"Külas koer Nublu ja lõvi Leo"
Kassisaba Kevadpäev 2015
Teguderohke nädalalõpp
Perepäev kobarkinos Coca-Cola Plaza
Ülestõusmispühadeks kingitus Punase Risti supiköögi külastajatele
Linnalaager EPR Tallinna Seltsi noortele
Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev, 24.03.2015.a.
EPR Tallinna Seltsi Üldkogu aruande-valimiskoosolek
Linnalaager "Kas sa näed seda, mida näen mina?"
Kallid sotsiaaltöötajad
Noorte koolitus
Eesti Punase Risti annetus riskirühma liikmetele
Toiduabipakk abivajajatele
Perepühapäev kobarkinos Coca-Cola Plaza
Linnalaager erivajadustega lastele
Lasteaialapsed kohtusid EPR Tallinna Seltsi noortega
Punase Risti Liikumine ja Humanitaarõigused
Annetajate suur panus
 
 
UUDISED 2013
UUDISED 2014
UUDISED 2016

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist facebook Tallinn