Müügi ja annetustingimused

1. Üldinfo

Järgnevad tingimused kehtivad redcross.ee ja alamdomeenide e-poe ja piletikeskkonna kasutaja (edaspidi Klient) ning organisatsiooni Eesti Punane Rist MTÜ (edaspidi ka EPR) vahel. Järgnevalt koos nimetatud ka kui Pooled. E-poe tingimustele lisaks kehtivad redcross.ee saidilt ja alamlehtedelt ostmisel Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid, mis reguleerivad tekkivaid õigussuhteid. EPRi müügitingimused võivad muutuda. Muutused kajastatakse müügitingimuste regulatsioonides.

2. Hinnainfo

Redcross.ee veebikeskkonnas müüdavad tooted, piletid on virtuaalsed ning neid ei saadeta Kliendile eraldi füüsilisel kujul. Seega puuduvad redcross.ee veebikeskkonnas tarnemeetodid. Kliendile kehtivad hinnad, mis on EPRi poolt ostu hetkeks määratud. Kõik hinnad on märgitud eurodes (€) ja arveldatakse eurodes. EPRi poolt rakendatav uus hind tootele ei kajastu Kliendi tellimuses, kui Klient on sooritanud ostu enne EPRi poolt uue hinna määramist. EPR jätab õiguse teha müügihindades muudatusi. Muudatused kajastatakse redcross.ee veebilehel ja alamlehtedel, millelt võimalik tellimusi esitada.

3. Tellimuse vormistamine ja jõustumine

Valige redcross.ee tellimiskeskkonnast sobiv toode, koolitus ning valiku korral sobivad lisad ja muud täpsustavad parameetrid. Lisage soovitud toode, koolitus ostukorvi. Pärast toote ostukorvi lisamist saate ostlemist jätkata või suunduda ostukorvi ja seejärel kassasse tellimust vormistama. Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud lahtrid ja valige sobiv makseviis ning suunduge makset tasuma. Pärast kogusumma tasumist täitke ekraanil nimetatud juhised (nt. suundumine tagasi veebisaidile redcross.ee). Kliendi poolt esitatud andmed peavad olema täpsed ja tõesed. Andmete täpsest esitamisest sõltub teenuse või toote sujuv pakkumine. Redcross.ee veebikeskkonnast on võimalik tellimusi toodetele, teenustele esitada ööpäevaringselt.

Tellimused, mis on Kliendi poolt läbi redcross.ee veebisaidi või alamdomeenide teostatud, aga pole EPRi poolt pakutavate maksemeetodite kaudu tasutud, ei kuulu täitmisele. Tellimus kinnitatakse lõplikult pärast makse laekumist EPRi pangakontole. Õnnestunud makse ja eduka ostu kohta tuleb teie e-posti aadressile vastav informatsioon ja kinnitus. Koolituse piletiostu puhul kuuluvad koolitusele saajate hulka isikud, kelle kohta on täidetud vormis küsitud andmed. Koolitusele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Maksete toimumine käib läbi Maksekeskus AS-i. Makseid on võimalik teha läbi järgnevate makseviiside:
– Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay
– Visa/Mastercard kaardimaksed

EPR on isikuandmete vastutav töötleja, EPR edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

4. Kohaletoimetamine ja tagastamine

Tarbijapoolne tagastusõigus on sätestatud Eesti Vabariigis kehtivate õigusaktidega. Hetkel on veebikeskkonnast võimalik osta ainult teenuseid, tooteid virtuaalsel kujul. Koolituse ärajäämisel on õigus Kliendil osaleda eelnevalt kokkulepitud samaväärsel koolitusel või paluda makstud summa tagastamist. Muudel puhkudel tagastust tegema ei pea – seda sätestab VÕS § 47 lg 3 p 12.

5. Vääramatu jõud

EPR ei vastuta tekkinud kahju eest, mis on põhjustatud asjaoludest, mida EPR ei saanud ette näha ega mõjutada.

6. Isikuandmete kaitse ja töötlus

Kliendi andmeid töödeldakse kooskõlas andmekaitset reguleerivate seadustega ja on sätestatud EPR privaatsuspoliitikas.

7. Pretensioonide esitamine

Pretensioonide esitamine toimub EPRi e-posti aadressile info(at)redcross.ee vastavasisulise teavituse saatmise teel. Kliendi pretensioonide ilmnemisel lahendavad Pooled vaidluse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamise korral lahendab vaidluse kohus.

8. Annetuste tegemine

Annetuste tegemise valuutaks on euro (€). Annetused ei kuulu tagastamisele, seetõttu kaalu oma annetust hoolikalt (VÕS §268). Kui teete annetuse ühendusele, mis on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, siis saate selle oma tulust maha arvata.

Kokku võimalik annetajal maha arvata kuni 1200€ aasta tulust. Dokumentaalset tõestust annetuse kohta võib nõuda Eesti Maksu-ja Tolliamet.