Augusti keskel külastab Eestit Türgi Punase Poolkuu peadirektor Alper Küçük ning Türgi Punase Poolkuu esindus osaleb esmakordselt ka Eesti Punase Risti suveseminaril.
Türgi Punane Poolkuu, algselt nimega “Haavatud ja Haigete Osmani Sõdurite Aitamise Ühing”, asutati 11. juunil 1868. Hiljem kandis see erinevaid nimesid, kuni 1947. aastal sai nimeks “Türgi Punase Poolkuu Rahvuslik Selts”. Türgi Vabariigi rajaja ning esimene president Mustafa Kemal Atatürk andis organisatsioonile nime “KIZILAY” (Punane Poolkuu). Seltsi sümbol on valgel taustal vasakule avatud punane poolkuu.
Türgi Punane Poolkuu on osalenud mitmetes sõdades, alates 1876. aasta Osmani-Vene sõjast kuni 1974. aasta Küprose rahuoperatsioonini, pakkudes meditsiinilist abi nii Türgi kui ka vaenlase sõduritele, sõjavangidele ja sõjas kannatanud tsiviilisikutele. Organisatsioon on reageerinud ka looduskatastroofidele, pakkudes tervishoiu-, varjupaiga- ja toitlustusteenuseid ning osalenud rahvusvahelistes abitegevustes. Samuti on see juhtinud õdede koolituse, esmaabi ja vereteenistuse valdkondade projekte ning pakkunud sotsiaalabi kõigile Türgi kodanikele.
Türgi Punase Poolkuu Rahvusik Selts jagab Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Liikumise põhiväärtusi: inimlikkus, erapooletus, neutraalsus, sõltumatus, vabatahtlikkus, ainusus ja ülemaailmsus.
Fotol: Eesti Punase Risti partnerlussuhete juht Joosep Veltson ja Türgi Punase Poolkuu peadirektor Alper Küçük.